780 Shares 8039 views

Zwiedzanie ulicach Nowego Jorku

Każdy turysta przyjeżdża w każdym kraju chce jak najszybciej rozważyć jego zabytków. W każdym razie, przede wszystkim, musi zapoznać się z mapą miasta, z którego można rozpocząć ten przedstawiać. W tym artykule przyjrzymy się ogromnego amerykańskiego miasta, przedstawiają zabytki i ulice Nowego Jorku, gdzie się znajdują.


Warto zauważyć, że Nowy Jork jest jednym z największych miast na całym świecie, który znajduje się na wybrzeżu Atlantyku. Został założony w XVII wieku przez osadników z Holandii. Ten kulturalnym i politycznym centrum dzisiejszy składa się z pięciu gmin, gdzie ulica rascherchivayut miasto w sposób uporządkowany. Tak, dwieście siedem prosto ułożone poziomo i jedenaście Avenue – pionowo. Ulice Nowego Jorku są ponumerowane w sposób uporządkowany. Interesującą rzeczą jest to, że gdy liczba nieparzysta, zorganizowany ruch ze wschodu na zachód, ale gdzie nawet – wręcz przeciwnie. Tylko w jednym miejscu (w Greenwich Village) Wszystkie ulice są ze sobą powiązane, tak jak w wielu miastach europejskich.

Rozpatrzmy szczegółowo główne ulice Nowego Jorku, których nazwy są wymienione poniżej.

Oczywiście, należy zacząć odkrywać miasto Broadway – głównej arterii, która przechodzi przez zygzakowatą obszarze Manhattan. To tutaj znajduje się duża liczba teatrów, więc ta ulica jest synonimem amerykańskiego teatru. Od XIX wieku, Broadway stał się znany jako "The Great White Way".

Prawie najdroższą ulicą świata – Fifth Avenue. Znajduje się on w Nowym Jorku, pomiędzy czterdziestym dziewiątym a pięćdziesiątym dziewiątym Street, pochodzi z Washington Square i kończy się w Harlemie. Jest na to są najbardziej prestiżowych butików na całym świecie. Gdzie można znaleźć wiele interesujących muzeów, a co najważniejsze – Katedra św Patryka, który zdecydowanie powinien zapłacić wizytę. Również na nim jest Muzeum Metropolitan, znany na całym świecie.

Zważywszy na ulicach Nowego Jorku (zdjęcia w załączeniu), warto wspomnieć o hotelu Plaza, który również znajduje się na Piątej Alei. W tej kwestii, wiemy niemal wszystko, w rzeczywistości byliśmy tu słynny Beatles i wielu prezydentów.

Jest jedna ulica, która nie może być ignorowane – to słynna Wall Street, czy jak to się nazywa, ulica ściana. Ona jest znana jako centrum dzielnicy finansowej miasta, i jest związany z luksusu i bogactwa w Ameryce. Tutaj, od XVIII wieku, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Nowym Jorku, a także największe instytucje finansowe.

Na Wall Street, można również znaleźć historyczne budynki, takie jak Kościół Trójcy, czy Federal Hall Pamięci Neyshnl gdzie wcześniej spotkał Kongres USA. Ponadto, warto Woolworth Building – wieżowiec najstarszym miastem.

Oczywiście, istnieją inne ulice Nowego Jorku, które są godne uwagi. Na przykład, East River, gdzie znajduje się kompleks budynków Organizacji Narodów Zjednoczonych, jak również w budynku Zgromadzenia Ogólnego i Sekretariatu, Biblioteka and Conference Palace.

Tak więc, na ulicach Nowego Jorku pomieścić wiele ciekawych budynków, które są warte odwiedzenia dla każdego turysty.