516 Shares 7922 views

Przegląd płyta główna ASUS P8Z77-M: opis, cechy i recenzje

Płyta kompaktowa wielkość kompletny zestaw wszystkich niezbędnych funkcji do dziś – to ASUS P8Z77-M. W sercu tego rozwiązania jest jednak dość stary platforma LGA 1155 oparte, ale pojemność jest wystarczająca, aby utworzyć zwartą wydajności systemu komputerowego.


Dla kogo była przeznaczona ten produkt? niuanse technologiczne

Płyta ta jest idealna dla tych sytuacjach, kiedy trzeba kompaktową obudowę komputera do montażu systemu na najwyższym poziomie wydajności. W tym przypadku, niezawodność działania komputera nie spowoduje piętnuje. Pomimo tego, że płyta główna jest wykonana w formie miniaturowego „MikroATIks”, ale jest ona oparta na chipsecie najbardziej funkcjonalnego, który umożliwia elastyczne parametry konfiguracyjne.

Wszystkie elementy montowane na płycie, mają dopiero pasywnego chłodzenia. Ale możliwe jest zainstalowanie tylko 4-chłodnice w systemie komputerowym. Jednym z nich jest przeznaczony do zamontowania na jednostce centralnej, a pozostałe trzy – do zamontowania na obudowie. W związku z tym, nie ma problemów z chłodzeniem podczas przyspieszania (dokładnie do tych celów i przeznaczone dla tego leku) nie powinien być w takiej sytuacji.

Zakres dostawy

ASUS P8Z77-M jest wyposażona w następujący sposób:

 • Płyta.
 • Sznury do podłączenia dysków SATA.
 • Imponujący zestaw dokumentacji (łącznie z kartą gwarancyjną).
 • Uchwyt metalowy do tyłu jednostki systemowej.
 • CD ze specjalistycznego oprogramowania i sterowników.

Wszystko to wystarczy, aby zbudować komputer, a nie kupować żadnych dodatkowych elementów, w tym przypadku nie ma specjalnej potrzeby.

Znajdowanie elementów na płytce drukowanej

244 mm do 244 mm, – są wymiary ASUS P8Z77-M. Przegląd wygląd elementu wskazuje na obecność trzech pasywnych systemów chłodzących na bazie aluminiowych radiatorów. Dwa z nich służą do usuwania nadmiaru ciepła z systemu zasilania procesora. Trzecia chłodzi Southbridge mikroukład. W środku górnej części deski wyświetlane gniazdo procesora.

Lewy i powyżej, są takie same jak zdefiniowano elementów chłodzących pracy procesora. Po prawej wycofanych gniazd dla pamięci RAM. Jeszcze dalej w tym kierunku jest złącze zasilania. Poniżej cofnięta w części A szczelin dylatacyjnych gniazdo do instalacji dodatkowych kart graficznych i zewnętrznym sterownikiem. Prawo szczelin dylatacyjnych jest SATA dyski. Ze względu na prawidłowe usytuowanie szczelin dylatacyjnych i RAM, a także problemy SATA magazynowania z montażu takich elementów w tym przypadku nie powinno mieć miejsca.

chipset

Jak to nie jest trudne do zrozumienia z nazwy, ASUS P8Z77-M opiera się na najbardziej zaawansowanym chipsetem dla obliczeniowej platformy LGA 1155-Z77. Produkt ten składa się z jednego chip – Southbridge który zapewnia przetwarzanie informacji z gniazd rozszerzeń i przyłączy napędowego. Northbridge, który spotkał się we wcześniejszych produktów producenta, w tym przypadku przeniesione do CPU. Zapewnia interfejs do urządzeń peryferyjnych i pamięci.

Nasadowych półprzewodnikowe wióry

Jak wspomniano wcześniej, płyta jest ASUS P8Z77-M jest wyposażona w gniazdo LGA 1155. W takim gniazdem procesora może być zamontowany żetony „Kor” 2 i, oczywiście, trzeciej generacji. W rezultacie, w tym przypadku możliwe jest zainstalowanie żetony „Cor Ay7” „Cor Ay5” „Cor Ay3”, „Pentium” oraz „Celeron”, które należą do wcześniej podanych pokoleń kryształów półprzewodnikowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że chipset w tym przypadku, Z77, najbardziej optymalne wykorzystanie procesora z odblokowanym mnożnikiem (a oni kończą w oznaczeniu jest „K” letter). Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie potencjału takiego systemu komputerowego.

Zestaw interfejs

Płyta ASUS P8Z77-M PRO posiada porty do podłączania urządzeń zewnętrznych:

 • Jeden nomenklatura portu PS / 2 klawiatury lub klawiatury.
 • "YUSB" 6 portów. Cztery z nich odpowiadają specyfikacji „3.0”, a dwa -. „2.0”
 • złącza graficzne są przedstawiane DVI, HDMI i, oczywiście, D-Sub. Po podłączeniu monitora do nich tak szybko, jak karty graficznej zostaną wykorzystane w procesie, który jest zintegrowany w jednostce centralnej.
 • 2 eSATA do podłączania urządzeń zewnętrznych pamięci.
 • Jeden port stworzyć sieć lokalną.
 • Zestaw wejść i wyjść karty dźwiękowej (3.5mm audiodzheki).

szczeliny dylatacyjne

Pamiętać stały zestaw szczelin dylatacyjnych w ASUS P8Z77-M Pro. Przegląd specyfikacji technicznych decyzji odnosi się tylko do braku PCI-slot. Ale ten standard jest obecnie przestarzała zarówno moralnie i fizycznie. Takie opłaty są zazwyczaj dopiero po modernizacji przestarzałego systemu komputerowego i automatycznie przeniesione do nowego komputera w czasie aktualizacji. W takiej sytuacji (jeśli nie taki kontroler PCI-nie robi) lepiej już nabyć opłatę pełną skalę „Atiks” ze złączem. Należy jednak rozumieć, że obecność takiego składnika w komputerze osobistym obniży jego wydajność. Więc nie ma nic złego w takim braku szczelin dylatacyjnych nie jest, aw praktyce, taka opłata może zostać zastąpiony podobnym USB adapter, na przykład.

Sloty na pamięci RAM na tym komputerze komponentów 4. Obsługuje wszystkie TRIM „DDR3” standardu. Maksymalny rozmiar pamięci, które mogą zająć taką płytę główną model 32 PL (moduł 4 do 8 GB). Aby zainstalować opcjonalny kontroler wewnętrzne komputery mają tylko jedno gniazdo PCI-Express 1x. Ale do montażu adapterów graficznych w tym przypadku przeznaczono trzy gniazda PCI-Express 16x. Dlatego konieczne jest, aby dokonać wyboru. Jeśli pierwsza szczelina zainstalować zaawansowanej karty graficznej w slocie PCI-Express 1x będzie to niemożliwe, aby umieścić kontroler. Mimo to, miniaturowy rozmiar decyzji w takiej sytuacji nakłada pewne ograniczenia.

„BIOS” i nie tylko

„BIOS” akcesoriów komputerowych ma imponującą listę opcji, a to pozwala na elastyczną konfigurację systemu komputerowego w procesie podkręcania procesora. W rezultacie, można uzyskać znaczny wzrost wydajności. Jest tam również na tej płycie UEFI. Ten składnik oprogramowania posiada podobną funkcjonalność, ale w przeciwieństwie do „BIOS” jego interfejs rusyfikacji.

opinie

Niemal doskonały decyzja, aby system ASUS P8Z77-M PRO. Dane ona naprawdę doskonała, zestaw interfejsów jest wystarczająco duży, a rozmiar – no, po prostu zbyt małe. W tej samej cenie jak w przypadku akcesoriów komputerowych tym poziomie, bardzo demokratycznym.

Mniej, w tym przypadku, jedynie tylko jeden – po zainstalowaniu w głównym gnieździe potężnego akceleratora graficznego w gnieździe rozszerzeń PCI-Express 1X będzie możliwe zainstalowanie dodatkowego kontrolera. Ale poziom funkcjonalności płycie głównej jest wystarczająca, a brak takiej możliwości nie jest tak istotne w tym przypadku.

Cena i dostępność rozwiązań sprzętowych do tej pory

Jeszcze zanim w połowie ubiegłego roku można było ASUS P8Z77-M PRO zakupionego za 110 $ od ceny akcji. Teraz nowa deska do znalezienia takich wysoce problematyczne. Można je kupić tylko w stanie używanych na różnych serwisach aukcyjnych Internet. Cena może być od 50 do 100 dolarów. To wszystko zależy od stanu urządzenia. Sensu kupić kartę do budowy nowego systemu komputerowego nie jest. Są bardziej zaawansowane i świeża platforma od tego producenta (LGA 1150 i LGA 1151), a za które trzeba zwrócić uwagę podczas montażu nowego komputera.

Ale składnik komputer może tylko przyjść, gdy komputer oparty na tej przestarzałej platformy sprzętowej wyłączenia z eksploatacji, jak tylko płyty głównej, natomiast pozostała część nie jest naruszona. To jest możliwe poprzez zastąpienie tylko jednego elementu szybko odzyskać całą maszynę.

wyniki

W czasie swojej premiery w 2012 roku, ASUS P8Z77-M był jednym z najlepszych desek do tworzenia zwartego i wydajnego systemu komputerowego. Teraz zastąpione innymi rozwiązaniami na podstawie nowszych platform obliczeniowych. Cóż, ten komputer akcesorium jest zainteresowany tylko w przypadku, gdy trzeba odzyskać komputer po awarii na płycie głównej opartej LGA 1155 i podlega zdrowia resztą składników.