397 Shares 8430 views

Ventriloquity jest co?

Istnieje wiele różnych sztuczek i sztuczek, które były używane od niepamiętnych czasów, zarówno aby oszukać ludzi, jak i je bawić. Wykonywane są zarówno przez profesjonalnych mistrzów, jak i zwykłych ludzi. Do takich rozrywek należą zwykłe sztuczki kartowe, transformacje, zaginięcia. Ventricle, która zostanie omówiona w tym artykule, również należy do takich.


Jaka jest esencja brzuchomów

Werbilewizm jest sztuką wypowiadania słów bez otwierania ust, co sprawia wrażenie, że ktoś mówi z brzuchem (brzuch "brzuch"), na przykład. Używani także przez magików, którzy pracują z marionetkami, nazywane są "lalkami o brzuchomość". Oznacza to, że publiczność uważa, że laleczka mówi, ponieważ głos brzucha brzmi jak z daleka podczas sesji. Ponadto często głos staje się znacznie wyższy i cieńszy, ale dobrze pasuje do tradycyjnie małego rozmiaru marionetki.

Często marionetka wchodzi w dialog z zabawką, tylko, oczywiście, otwiera usta. W filmie "Martwa cisza" prawie całkowicie został skonstruowany film brzuszkowaty.

Jaka jest ta sztuka

Werbiloquism jest umiejętnością, która była znana od bardzo dawna. Tak więc, jest to opisane w Biblii (choć w negatywnym świetle), używane również przez starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Oczywiście ludzie, którzy posiadali tę sztukę, byli często uważani za opętanych przez demony i poddawani prześladowaniom i innym okrutnym działaniom. Właściwie uważano, że są demonami i rozmawiają wewnątrz osoby, więc nie musi nawet otwierać ust i poruszać ustami.

Kto jest zabity

Teraz ta umiejętność jest wykorzystywana nie tylko przez żonglerów, ale także przez niektóre ludy, na przykład Eskimosi czy mieszkańców Indii, a także przez różne plemiona. W tradycyjnych skojarzeniach, kto ma dar brzuchomów może zostać szamanem. Oznacza to, że w takich narodach ta sztuka ma święte znaczenie. Również pobudliwość w cyrkach, oczywiście, teatry lalek, ponieważ czasami ktoś, kto trzyma lalkę, jest widoczny, dlatego konieczne jest stworzenie iluzji, że tak mówi.

Czy to naprawdę trudne? Czy ktoś może opanować tę sztukę, czy naprawdę potrzebujemy super zdolności? Porozmawiamy o tym później.

Podstawowe ćwiczenia dla początkującego brzuchomów

Wielu interesuje się tym, jak nauczyć się brzuchomów w domu. Uważa się również, że posiadanie tego daru należy narodzić z nim, ale tak nie jest. научиться этому самостоятельно. Teraz jest możliwość uczenia się tego. W tym celu jest kilka sztuczek i ćwiczeń. Najpierw musisz wziąć głęboki oddech, całkowicie wylał płuca powietrzem. Następnie musisz podnieść język w ustach, tak aby prawie dotyka miękkiego podniebienia (w pobliżu gardła). Potem wciągają do żołądka, tak, że membrana kurczy się i ścisnąć żołądek tuż poniżej płuc. Potem musisz spróbować jęczeć, a potem powiedzieć "ah!", Potem – "pomoc!" Albo jakieś inne proste wyrażenie. Ważne jest, aby na początku jedna taka sesja nie trwa dłużej niż pięć minut.

Ćwiczenia do kontroli warg

To nie wszystko, czego wymaga brzuchomość. Jak nauczyć się robić wszystko tak, że wydawało się, że dźwięk pochodzi z innego miejsca, a nie z ust mówcy? Aby to zrobić, po pierwsze, wargi albo uśmiechu, albo niższa szczęka zawiesza się, spada w dół lub otwiera usta. Po drugie, możesz zacząć od dźwięków, na przykład "a", "i", "e", "o", "x", "l", "k", "t". Po trzecie, dźwięki warg (takie jak "m", "b", "c", "f", "p") są wymawiane, gdy usta są zamknięte, ale jest to zbyt oczywiste. Dlatego też należy wymieniać język z wargą. W tym celu końcówka języka musi szarpać się do tylnej części zębów, gdy usta zaczynają się zamykać.

Jak sprawić, aby brzuchom płci był jeszcze bardziej przekonujący

Oczywiste jest, że na początku trzeba nauczyć się wszystkich subtelności fizjologicznych. Ale działanie nadal jest włączone w taką sztukę jak przełom płuc. Szkolenie jest również łatwe w domu. Na przykład profesjonaliści z tej branży udają, że nie rozumieją, skąd pochodzi ten dźwięk. W tym celu odwróć głowę. Możesz udawać, że znajduje się źródło dźwięku (może to być zabawka lub ściana) i skupić się na tym uwagę. Ponadto warto zareagować na słowa: być zdziwionym, zły i silny, że ci wokół ciebie odczuwają wrażenie, że w tej sytuacji nie można powiedzieć na pewno.

Oczywiście konieczne jest angażowanie się w codzienne czynności, ponieważ przełom płuc nie jest podstawową umiejętnością osoby. Warto również zauważyć, że z upływem czasu czas treningu może ulec zwiększeniu, gdy poczucie, że pięć minut nie wystarczy i jest zbyt łatwe.

Werbiloquizm w sztuce

W niektórych książkach i filmach jest ktoś, kto ma dar przełomu. "Wiśnia Orchard" Anton Pavlovich Czechowia jest żywym przykładem. Wielu pamiętało uczennicę Charlotte, która zręcznie bawiła gości z sztuczkami. Ta chwila jest opisana w jednym z rozdziałów. Ponadto, w filmach horrorowych wykorzystuje się przełom płuc, mając nadzieję, że wcześniej sztuka ta była uważana za machinacje demonów. Na przykład film ten poświęcony jest horroru "Martwa cisza" z 2006 roku, w którym bohaterowie współdziałają z duchem brzuchomów. людей, обладающих этим даром. Oczywiście fabuła jest bezpośrednio związana z uprzedzeniami ludzi, którzy mają ten dar.

Światowej sławy brzuchylu

Warto też wspomnieć o dwóch słynnych brzuchomówkach, dla których sztuka ta stała się sposobem na zarabianie pieniędzy, a nie sposobem na oszukanie prostych ludzi. To Paul Winchell (zmarły) i Jeff Dunham (żyjący). Winchell wystąpiła z lalką o nazwie Jerry Mahoney, która nazwała po swoim nauczycielu, który zgodził się na jego entuzjazm do przełomu. Również Winchell miał inne lalki, które rozmawiały z Jerrym. Na przykład dobrze znany Hunterhead Smiff. Paul zagrał w filmach i serialach, prowadził własny show i grał w gry telewizyjne. Jednak umiejętność mówienia o lalkach nie była jego jedyną pasją: był również wynalazcą.

Dunham jest znany z ogromnej liczby lalek. Dla niego brzuchomość jest, można powiedzieć, sens życia. Występuje na Broadwayu iw różnych przedstawieniach (także wydaje własne), najczęściej improwizując i sprawiając, że publiczność śmieje się. Wśród lalek charakterystycznych można wyróżnić złego starca, weterana, pimpa, pieprzu jalapeno, zmarłego terrorysty, przedstawiciela odtajnionych elementów. Te i inne lalki przecinają się podczas pokazu, współdziałają ze sobą (dowodzić, przysięgać, uzupełniać, dyskutować o czymś, wymieniać się swoimi opiniami, żartować, oszukiwać siebie nawzajem) i mieć niepowtarzalne postaci.

Aby osiągnąć sukces, ci ludzie ciężko pracowali nad tym dziełem od czasu dojrzewania, ale wczesny początek nie jest warunkiem wstępnym. Najważniejszą rzeczą jest silne pragnienie. Również oni koniecznie oddzielnie rozwinęli nie tylko samą umiejętność, ale także różne umiejętności aktorskie. , для того чтобы стать более или менее известным и популярным чревовещателем, необходимо создавать что-то новое. I aby stać się mniej lub bardziej słynnym i popularnym brzuchomówcem, musisz stworzyć coś nowego. Na przykład, aby wymyślić własne autorkowe lalki, skomponować różne scenariusze, a może żarty, jeśli celem jest rozrywka dla publiczności. Ale można to zrobić dla siebie, na przykład, jeśli chcesz normalizować oddychanie lub po prostu rozwijać nowe umiejętności.

Tak więc teraz brzuchom płci jest nie tylko skupienie się na publicznej zabawie, czy wręcz przeciwnie – świętemu działaniu, ale także umiejętności, które niektórzy chcą mieć. Wydaje się, że możesz się o tym przekonać.