249 Shares 5591 views

Balagan: co to jest? Znaczenie słowa „cyrku” i jego definicji

Słysząc słowo „farsa”, współczesny człowiek wyobraża sobie coś bardzo surowy i frywolne, sprzeczne smak artystyczny. I niewielu wie, że słowo ma inne znaczenie – uroczysty i wesoły! Więc co jest pierwotne znaczenie słowa „cyrku” i jego definicja?


etymologia

W języku rosyjskim słowo pochodzi z Turcji. Języki należące do tureckiego oddziału, farsa – namiot do spania, balkon. Istnieje również alternatywna wersja – w tłumaczeniu z języka tatarskiego, słowo „cyrk” oznacza „tymczasową strukturę”.

„Komedialnye horomina”: historia kabin w Rosji

Pierwszy teatr publiczny pojawiła się w Rosji w związku z dekretem Piotra Wielkiego. 1700, cesarz nakazał budowę „komedialnuyu horomina”. Plac Czerwony został wybrany na jego erekcji. Pierwszy występ odbył się dwa lata później – 25 grudnia 1702. To właśnie wtedy rosyjska publiczna po raz pierwszy był w stanie zagrać w niemieckich komików. I nie był to pierwszy stoisko. Co jest sprawiedliwe pokazuje w Rosji okazało się później. Tradycja pokazują występy prawo na rynku tętniącego życiem jest mocno zakorzenione po pierwszym pokazie. Po raz pierwszy od wielu dni, targi spektakle pokazane w odpowiednich sklepach, i ozdobiony kolorowymi tkaninami i flagi. Po za kabiny zaczął budować specjalne budynki. Na zewnątrz, były ozdobione kolorowymi bannerów, plakatów i obrazów przedstawiających sceny z gry, flagi i znaki. Podstawa kabin są tablice, dach wykonane z płótna lub juta i ściany – gęstej tkaniny. Poza mury scenie ukrytej platformy, która jest łatwa w montażu i demontażu. Nawiasem mówiąc, przed etapem było to miejsce dla niewielkiej liczby muzyków. W sali były trzy sektory: pierwsze, drugie miejsce i „zagrody”. Bez tego ostatniego, trudno było wyobrazić sobie prawdziwą farsę. Co to jest „pióro”? Jest to miejsce, gdzie publiczność został zmuszony stanąć. Czasami w tych miejscach kilkaset osób zaciął! Terenów targowych namioty, budki przednie ławki zostały umieszczone bardzo niskie, natomiast tylny był tak wysoki, że siedzi czasami nie mógł dostać nogi na podłogę.

aktorów i widzów bezpieczeństwa

Piece, znajduje się w drewnianych budkach, przygotowanej z nim niebezpieczeństwo – setki ludzi mogło zginął w pożarze. A ponieważ policja zakazała ich używania. Jedynym źródłem ciepła był piorun lampy. Są one umieszczone w przedniej części sceny, na słupach z metalowych klamer. Oczywiście, ciepło z lamp nie było wystarczająco duże do ogrzania pomieszczenia, ale ponieważ w zimnych porach roku kabiny przycięte dodatkowy rząd płyt i pokryte trocinami.

Krasnoludków, ogry i Sybilla: kto ukrył się w małej ulicy Lalek?

Najprostszym rodzajem namioty dla prezentacji – „Bast” farsą. Co jest trochę Bast „Puppet Show”? Ta lekka konstrukcja kolumny i szorstki tkanka wikliny. W tych budkach można spojrzeć na olbrzymów i karłów, owłosionych kobiet. Podobał mi się szalenie popularny „African kanibala”, który pożarł ptaka żyjącego przed społeczeństwem. Oczywiście, to był zwykły Focus – zamiast żywych ptaków użył wróble wypełnioną żurawiny. Ponadto, ludzie w kabinach i wziął wróżki Fortune Teller, lalkarzy z lalki. Były też budki-zoo.

Balagan w sztuce

Balagan, definicja, która już wiesz, jest często spotykane w dziełach pisarzy Silver Age. Bruce i Achmatowa i jednostka Nabokov – wszyscy oni używają wizerunku szopy w swoich wierszach. I nawet Strawiński napisał baletu „Pietruszka”. Znaleziony obraz na kartach dzieł Alekseya Tolstogo.

Gatunek teatralny farsa: co to jest?

We współczesnym reprezentacji farsa teatr jest wciąż popularny. charakter komiks, motywy satyryczne, efekty dźwiękowe i żywe obrazy – to główne cechy tego gatunku. Wymaga to nadmiarowość i karnawał. Wymóg obowiązkowy – obecność ewolucje, tańce skecze.

inne wartości

Mieszkanie tradycyjne Jakuci – farsa. Co to jest? Znaczenie słowa Jakucji różni się od tego, co zostało omówione powyżej. Jakuci jest domem zima! Na ramie dziennika jest przymocowany cienki dzienników uzyskać nachylenie ścian. Daubed ich nawóz miesza się z gliną. Niski dach pokryty ziemi i korze drzew.

Jest jeszcze inna definicja słowa – graficzny. Oraz w codziennym sensie farsy – to jest coś, co nie jest właściwe do wysokiego smaku, błahych.