426 Shares 9894 views

Wywołanie – co to jest? Znaczenie, synonimy, interpretacja

Szukaj powołanie – jest to bardzo ciekawy temat do dyskusji, że mieliśmy szczęście dzisiaj. Nie przegap okazji, aby porozmawiać o szczegółach ludzkiego samostanowienia. Omów znaczenie słowa „powołanie”, jego synonimy, jak również sposobów znalezienia się.


wartość

Słownik wyjaśniający zimna i oferuje tylko dwa znaczenia dla słowa:

  1. Skłonność do każdego przypadku. Na przykład, „Wasilij stać się matematyk z powołania, nie wbijać mu głowę literatury!”.
  2. Życiowej powołanie. „Od tego czasu, wsparcie dla osób z uzależnieniami stał się jego powołanie”.

Ale że może znać słownictwo autentycznego ludzkiego powołania? To, oczywiście, przede wszystkim filozoficzny i psychologiczny problem. Dramat, który rozgrywa się odrębnie w każdym indywidualnym życiu. Niepowodzenia i rozczarowania nadziei, gdy dana osoba zdecyduje się myśli: „To jest to!”. Następnie miraże jego oszustwa, uświadamia sobie, że nie ma wyboru, zamiast tego wybór dokonany kogoś innego: rodzina, rodzice, sytuacji społecznej. I nie podoba i nie jest prawdą.

Tak, przykładami są dobrane prawidłowo, a słownik mówi prawdę, chyba że może być źle? Ale historia trzyma się, a my, między innymi, pomówmy o tym, jak znaleźć swoje miejsce w życiu, a nie pożałujesz, ale najpierw synonimami.

zastąpienie słowa

Wywołanie – to temat, na ogół dość trudne, dlatego możliwa jest konsolidacja wyników przypomnieć i semantyczne odpowiedniki, które czytelnik będzie użyteczne, a my z kolei nie mają zwyczaj nim ukrywają. Oto one:

  • talent;
  • Celem;
  • pojemność;
  • nachylenie;
  • biznesu (życia);
  • Craft (całe życie);
  • talent;
  • prezent.

Znajome słowa. Nie tak trudno znaleźć synonim „powołanie” jest czymś po prostu bardzo proste. Jak zrozumieć swoją osobistą, indywidualną dar, talent, przeznaczenie? Następny w kolejce mechanizm wdrażania własnych zasadniczej tendencji.

Po raz pierwszy osoba myśli o wyborze ścieżki w życiu?

Dzieje się tak w 15-17 lat. Dolna granica – Grade 9 liceum, a górna – zajęcia studiów. Człowiek – istota elastyczny, dzięki czemu dostosowuje się do wymagań czasu społecznym i biologicznym. Jednakże istnieją różne punkty widzenia. Na przykład, Erich Fromm – znany psycholog i filozof, spadła frazę w jednej ze swoich książek, że najbardziej korzystny wybór czasu przez całe życie zawód – jest bliżej do lat 30. W tym położeniu jego przyczyny: ludzie są na tyle dojrzałe, aby świadomie wybrać coś , Prawdopodobieństwo błędu nie jest tak wielkie obawy mieć mniej lub wcale, bo nie ma doświadczenia.

Ale nie ma takiego luksusu dla większości ludzi. wymiary społeczne i biologiczne ludzkiej egzystencji nieugięty. A potem będzie jeszcze gorzej, podwyżek stóp z każdym dniem. Na przykład w Japonii, już w wieku pięciu lat dzieci, zmuszony do poddania się badania, które określą los ich wszystkich: jakiej szkoły chodzą do tego, co firma będzie działać. Ale dzieci nic nie wiem jeszcze o powołaniu. Interpretacja słowa do nich jeszcze bardziej niedostępne. Dlatego dzieci europejskie i rosyjskie szczęście.

Mają punkt samostanowienia zaczyna się we wczesnym okresie dojrzewania (15-17 lat), jak zostało powiedziane. Wraz z koniecznością wyboru sposobu życia, być może po raz pierwszy istnieją poważne myśli, które utrudniają aktywny, czasami zaszkodzić jej. Człowiek najpierw realizuje odpowiedzialność za swoje życie i wyboru.

Prób i błędów

Obawiać, ponieważ fale nie są wchłaniane chłopca czy dziewczynkę i zabił dzieci w tym okresie, powinny zbliżać się do progu wczesnego dojrzewania z określonym bagażem: koła, kluby, wszelkiego rodzaju gier. Następnie profesjonalny proces samostanowienie nie będą tak bolesne i męczące. Chociaż tutaj mamy udawać, za powołanie oznacza cierpienie. Niektóre rzeczy w życiu nie można mieć łatwo, jak przygotować je albo.

Jednak metoda prób i błędów jest nadal w rozwiązanie tego problemu jest bezcenna. Jeżeli dana osoba nie może wychodzić z domu, nie dopuszczają do tworzenia i eksperymentowania z procesu samostanowienia w pierwszej kolejności, to może ciągnąć się przez całe życie, a po drugie, aby być bardzo bolesne dla niego.

Dziecko powinno starać się dążyć do stracenia, aby cierpieć (w granicach rozsądku), ale odnaleźć siebie. Aby być trwałe, a następnie są otwarte przestrzenie zostaną znalezione biznes życia, a może kilka kluczowych specjalności. Teraz jest tak, że w wywołaniu problem (to pokazuje praktyka) muszą być „multi-instrumentalista”, to od razu zrozumieć kilka obszarów wiedzy.

Czy mam czekać na boskiej inspiracji?

Jest to bardzo szkodliwy mit dotyczące przeznaczenia, że dobrze, że są ludzie , którzy od początku wiedzą czego chcą od życia, którzy chcą być. Bardzo często można usłyszeć to od pisarzy. Stiven Król i Rey Bredberi przyznał, że napisał, że do 12 lat. I autor „wino z mniszka” twierdził, że dał co najmniej 1000 słów każdy dzień, począwszy od tego samego wieku. Innym giperpopulyarny pisarz Dzhordzh Martin marzył o życiu na innych planetach wieku 4 lub 5. A oni mówią, że zawsze znana: pisanie – to jest ich powołaniem.

Tak, to jest do pewnego stopnia zbieg okoliczności i takie nieistotne szczegóły, które coś powiedzieć żenujące. Na przykład, coraz nowoczesnych idoli do ucisku lub złymi rodzicami, nie byłoby niczym zjawisk. matka króla zawsze obsługiwane. W Bradbury już w wieku 22 lat, był agentem literackim, to zanim opublikował swoją pierwszą historię.

Oczywiście, jeśli chodzi o powołanie, interpretacji słów i myśli nad nim, ludzie przychodzą do głowy różne przypadki, a tu nie możemy lekceważyć upór, wola, charakter pewnych znaków.

Na przykład, jeśli czytasz Dovlatov można znaleźć: niektórzy dziennikarze nawet głodny, ale nie poddawaj się rzemiosła. I to nie dlatego, że są kruche lub arogancki, ale po prostu dzwoni – to tajemnicza i nie może stanowić wzór matematyczny.

Bóg lub natura tworzy mężczyznę lub kobietę z pewnym planem, ale nie ujawnił najnowszy swoim dzieciom, że powinny one być interesujące, aby żyć. Czasami los staje się widoczne dopiero w wieku dorosłym. Pamiętacie słynny przykład Bułhakowa o człowieku, który 20 lat nauczania prawa rzymskiego i rozumie lat 21, która naprawdę kocha rosnąć kwiaty i prawo rzymskie, z drugiej strony, to nie zamyka? Jeśli czytelnik chce czytać fragment w jego pierwotnej formie, mówimy do niego: on jest w powieści „Biała gwardia”.

A wszystko dlatego, że ludzie nie mają odwagi, a może doświadczyć żyć na własną rękę i chcą zacząć. Ale Bóg nie jest winny, to jest walka których człowiek musi się wygrać.