797 Shares 1770 views

Jak wprowadzać pokarmy stałe do dzieci? praktyczne wskazówki


Kiedy mogę wprowadzać pokarmy stałe? Przez 6 miesięcy układu pokarmowego dziecka, które jest karmione piersią jest dostosowany tak, że jest w stanie strawić oprócz mleka matki i innych produktów. Dzieci dorastające w mieszaninie, że nadszedł moment, trochę wcześniej, pięć, pięć i pół miesiąca. Ponadto w tym okresie znacząco wzrosła aktywność fizyczną u dziecka – zaczyna raczkować, a potem chodzić. Organizm wymaga otrzymanie dodatkowych kalorii, witamin i minerałów. Przynęta zaspokaja te potrzeby i wprowadza dziecko do jedzenia dla dorosłych, bardziej gęste i strukturalnego. Zaleca się, aby rozpocząć podawanie do 5 miesięcy niedojrzały układ trawienny nie jest zdolny do trawienia żywności, co może prowadzić do różnych chorób przewodu pokarmowego w przyszłości.

Od czego zacząć?

Związek Radziecki był jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – przynęta rozpoczął z sokiem jabłkowym lub tartym jabłkiem w ciągu 2-3 miesięcy. Obecnie pediatrzy, odpowiadając na pytanie, w jaki sposób wprowadzać pokarmy stałe dla dzieci, zaleca się pozostawić owoce w późniejszym czasie i zacząć z warzyw lub zbóż. Jeśli dziecko nie przybiera na wadze lub ma problemy z żołądkiem, zboża są najlepszym wyborem dla pierwszego posiłku. Jeśli wszystko jest w porządku z wagą, ale dziecko cierpi na zaparcia powinny zacząć przecieru warzywnego, która natychmiast się wchłania i są w stanie regulować trawienie.

Jak wprowadzać pokarmy stałe do dzieci?

Należy pamiętać, że przynęta należy stosować ostrożnie, w małych porcjach, dokładnie obserwując reakcję dziecka. Zacznij stojąc z jednym pojemności produktów w pół łyżeczki, stopniowo prowadząc do stopy konsumpcji. Handy rzecz – stół z komplementarnego karmienia, które systematycznie malowane w ciągu dnia co produkt powinien być wprowadzony. Jednak ślepo taki stół nie jest konieczne, ponieważ gusta nawet małych dzieci są bardzo różne, i musimy być przygotowani zamiast znienawidzonych cukinia, który jest obecny w tabeli, aby zaoferować okruchów innych warzyw: kalafior czy brokuły.

warzywa

Tradycyjnie, pierwszy posiłek używając warzyw, takich jak cukinia, kalafior kapusta, brokuły, ziemniaki, marchew późniejszych. Podstawowa zasada – A ciemny i ponury kolor smak, plus warzywo być uprawiane w swoim szerokościach geograficznych. Jeśli jest to czas karmienia i sezonowe warzywa jeszcze nie pojawił, to można gotować z mrożonych lub w puszkach użytku spożywczego. W obu przypadkach należy zbadać opakowanie ostrożnie do trwałości było ważne. Początkowo, gotowane warzywa dokładnie zmielony, później, gdy pojawiają się okruchy zęby będą wystarczające, aby rozciągnąć je widelcem.

Kashi

Jak wprowadzać pokarmy stałe dla dzieci w postaci owsianki? Należy zacząć od niskich alergików bezglutenowych zbóż na Wodzie – gryki, ryżu i kukurydzy. Ryzyko, że okruchy będzie luz do takich zbóż jest minimalne. Można kupić gotowy produkt w pudełku i można gotować owsiankę dla samego dziecka, mielenia ziarna na młynku do kawy. Zaletą jest to, że zakupione zbóż są one wzbogacone w witaminy i minerały, a także nie wymaga gotowania. Wystarczy wypełnić ciepłą wodą.

Pozostałe produkty

produkty mleczne, mięso, żółtko jaja nie powinna dać dziecku nie wcześniej niż 8 miesięcy, ponieważ wszystkie one są wchłaniane dość trudne i może zranić okruchy w młodszym wieku. Wiedząc, jak wprowadzenie pokarmów stałych u dzieci mogą być w przyszłości uniknąć wielu problemów z dziećmi niedojrzałe żołądku. Nie spiesz się, by zwabić, ponieważ dziecko jest dopiero początek zapoznanie się z dorosłym żywności. Pierwsze to być powolne i stopniowe.