444 Shares 3444 views

Warsztaty dla rodziców: Jak nauczyć dziecko, aby rzucić

Na pytanie „Jak nauczyć dziecko przewrócić?” Martwi wiele dzieci rodziców, zwłaszcza jeśli jest ich pierworodnych. Przez rozwój drugiego dziecka, rodzice często są cichsze – mają już pewne doświadczenie i wiedzę, odpowiednio, niepokój i zmartwienie mniej. „Jak nauczyć dziecko przewrócić na brzuchu?” – Zapytaj matkę (a czasem nawet papież) do pediatry i innych rodziców na dziecko-forum i na placu zabaw. Więc czekał na brzuchu dziecko już nauczył się przewrócić. Pytania nie kończą. Jak nauczyć dziecko przewrócić na plecy?


aktywność ruchowa – podstawą rozwoju dziecka

Od urodzenia, dziecko uczy się, uczy się nowych rzeczy. Na początku życia świata wiedza dziecka są ściśle związane z jego gości. Ponadto, na początku aktywność fizyczna jest nierozerwalnie związany z rozwojem umysłowym.

Kolejność, w jakiej zazwyczaj są nowe umiejętności?

Młodzi rodzice często martwią się, że ich dziecko nie siedzi, czy nie jest odwrócony, lub jeszcze nie indeksowania. Pediatra „zasnąć” pytania: Jak nauczyć dziecko do indeksowania, jak uczyć dziecko . Roll, itd. Często pediatra mówi, że dziecko jest jeszcze wystarczająco małe dla tych ruchów. Przyjrzymy się, jak to wszystko jest w porządku.

Jest on bardzo szybko rośnie i rozwija dziecko w wieku do jednego roku. W nowo narodzonego dziecka mięśnie są nadal bardzo słabe, aby trzymać głowę i unieś ją. Ale mięśnie szyi dziecka po kilku miesiącach coraz silniejszy, a on w stanie łatwo podnieść i trzymać głowę w tej pozycji przez jakiś czas. Następnie dziecko ma tendencję do podnoszenia ramion i klatki piersiowej, a więc szkolenia odpowiednie mięśnie. A następny ruch, który dowiaduje się, aby dziecko staje się rewolucja – pozycja leżąca na plecach na brzuchu i vice versa. Wtedy maluch próbuje złapać siebie, a następnie – aby nauczyć się raczkować i 12-18 miesięcy zdrowego dziecka jest przekonany chodzić bez wsparcia.

Jak nauczyć dziecko przewrócić?

Ale zdarza się tak, że jakiś ruch nie zostanie uzyskana na dziecko lub nie chcą jej przeprowadzenia. Często to dlatego, pożądanie i nie, to po prostu nie działa – pomimo faktu, że dziecko robi Crumb, od jego narodzin już ma charakter. Dzieci, podobnie jak dorośli, są różne: niektóre są odporne na jego cel, a drugi kilka razy i spróbuj, w obliczu porażki, należy natychmiast przerwać próbę. Można spróbować zainteresować dziecko kolorowe zabawka – zabawka show i umieścić go obok dziecka, tak aby mógł bliżej przyjrzeć i podjąć dopiero po przewrocie.

Zdarza się również, że pipsqueak pewnie podnosi i utrzymuje głowę, nadszedł czas, aby ją włączyć już, i to jest nadal w dół i patrzy w sufit. Jeśli dziecko jest na tyle rozwinięta fizycznie, jak na swój wiek (jest w stanie ocenić pediatra dzielnica), możliwe jest, że był po prostu cichy marzycielem lub po prostu nie uda się wykonać ten ruch. W obu przypadkach rodzice powinni pomóc pulchną chłopczyka.

masaż

Aby pomóc dziecku w następujący sposób: za pomocą masażu i specjalnego wysiłku. Dobrze, jeśli dziecko jest masaż wykonywany przez wykwalifikowanego doświadczonego masażysty. Niektóre ruchy masujące będą mogli wykonywać i rodziców – rozprostować plecy i łatwy w obsłudze, najważniejsze jest użycie kremu dziecka lub specjalnym dzieci olejek do masażu. Nie pocieraj skórę, masować mięśnie się, po omacku ich ruchy głaskania. Pasywne mięśnie szkolenia poprzez masaż jako użyteczne jako aktywnego ćwiczenia.

WF dla najmłodszych

Ćwiczeń, które pomogą nauczyć dziecko przewrócić się na brzuch, jest bardzo popularne i łatwo wykonalne to: umieścić dziecko na plecach na twardym podłożu (na miękkiej powierzchni okruchy będą niewygodne i trudne do wykonania ćwiczenia, należy również zwrócić uwagę na ubranie dziecka – powinien aby być wolnym, nie utrudniają ruchu), z jednej strony trzymać nogę dziecka w kostkę, a drugą ręką delikatnie wziąć drugą nogę dziecka, trochę zgięta w kolanie, aby wdrożyć stronę i połóż Legon dziecko na kolanie do powierzchni. W odpowiedzi, dziecko próbuje obrócić całe ciało i włącz jego brzuch. Po tym, to samo ćwiczenie należy zrobić z drugą nogą, a tym samym pomóc dziecku się toczyć przez drugą stronę.

Inne ćwiczenia, które pomogą kiddies w opanowaniu tego typu ruchu można znaleźć w odpowiedniej literaturze lub w klinice dziecięcej.

przepisy bezpieczeństwa

Dla dziecka, które już wie, jak się przewrócić na brzuchu i / lub z tyłu konieczności oglądać bardzo dokładnie, w każdym razie, nie zostawiaj go bez opieki na łóżku, sofie lub zmianę tabeli, jak okruchy mogą się przewrócić i spaść.

Nie należy też zakładać, że jeśli dziecko w wieku od 2 miesięcy lub więcej, nie jest jeszcze w stanie przewrócić, to nie jest więc wymagana jest szczególna uwaga. Fakt, że rozwój dziecka w tym wieku może w każdej chwili, aby spróbować przewrócić na plecy lub brzuch. I znowu, może doprowadzić do upadku z wysokości (dla niemowląt nawet niebezpiecznym upadku z niewielkiej wysokości, ponieważ nie wiedzą jak prawidłowo spadać, a to dlatego, że na jesieni może dostać jako urazu głowy lub uszkodzenia – ręce, nogi i i wsp.).