601 Shares 1928 views

Bakteryjne vazinoz: etiologia, manifestacja i leczenie

Bakteryjne vazinoz – najczęstszą chorobą układu rozrodczego u kobiet. W kręgach medycznych jest nazywany „gardnerellezom”. Jednak bez względu na to, jak nazwał to patologia, jego istota nie zmienia. Główną przyczyną rozwoju choroby – pochwę dysbioza.

Bakteryjne vazinoz: Przyczyny

Mikroflory pochwy jest niestały. Składa się on dużą liczbę zarówno saprofitycznych i chorobotwórczych drobnoustrojów. Dopiero gdy fizjologicznie zdrowych większość mikroflory pochwy jest reprezentowany przez pałeczki kwasu mlekowego. Wiadomo, że te mikroorganizmy odgrywają rolę ochronną. Bakterie Lactobacillus są zdolne do obsługi glikogenu zawartych w pochwowych komórek nabłonkowych w kwas mlekowy. Ostatni hamuje namnażanie drobnoustrojów oportunistycznych. Zmniejszenie liczby pałeczek kwasu mlekowego w pochwie przyczynia się do ich rozmnażania. Może to być, na przykład, z Gardnerella vaginalis, który prowokuje do rozwoju bakteryjnego zakażenia pochwy.

Etiologia choroby

Rozwój pochwy dysbioza prowokuje kilka czynników:

– stosowanie antykoncepcji kremów zawierających nonoksynolu 9;

– antybiotyki;

– zastosowanie urządzenia wewnątrzmaciczne;

– douching;

– zmiana partnera seksualnego;

– organizm immunoresistance redukcji;

– użycie prezerwatywy, które są przetwarzane przez nonoksynolu 9;

– poronienia;

– długotrwałe stosowanie tamponów.

Bakteryjne vazinoz: Znaki

Wykryć przy pochwy może każda kobieta mająca jedno lub więcej objawów charakterystycznych dla tej patologii. Na bakteryjne zapalenie pochwy charakteryzuje się bardzo nieprzyjemny zapach wydzieliny pochwowej. Większość ludzi kojarzy go z zepsutej ryby. Po popełnił akt seksualny bez prezerwatywy, zapach jest zwykle zwiększona. Ponadto, pacjenci skarżą się na swędzenie w okolicy pachwiny i zaczerwienienie błony śluzowej pochwy. Należy zauważyć, że vazinoz bakteryjna dość często występuje bez widocznych objawów klinicznych.

Rozpoznanie choroby

Wstępne diagnozy eksperci można umieścić już podczas egzaminu miednicy. Aby potwierdzić, mikroskopia wykonywana jest oddzielona od tylnego sklepienia pochwy. Tak więc diagnoza „vazinoz bakterii” mogą być dostarczane w obecności następujących objawów:

– charakterystyczny zapach upławy;

– wartość pH większą niż 4,5 (3,8-4,5 normą fizjologiczna);

– pozytywny aminotest;

– określenie „komórek clue” (należą one do dojrzałych komórek nabłonkowych na powierzchni którego mikroorganizmy są absorbowane).

leczenie

Wielu ekspertów twierdzi, że najlepszy efekt terapeutyczny osiąga się za pomocą lokalnych interwencje terapeutyczne. Dobry rezultat uzyskuje się przez zalecanie z grupy obejmującej nitroimidazole (leki „Teonitrozol”, „Metrogil”, „tinidazol”, „metronidazol”, „Ornidazole”, „Trichopolum”, „seknidazol” i T, D). Leki te są przypisane dopochwowo w postaci tamponów, tabletek lub czopków. Ostatnio, gdy leczenie zapalenia pochwy często używać kombinacji leków „Ginalgin”, „Terzhinan”, „Polizhinaks”.