242 Shares 9360 views

Lek „Ferretab”: instrukcje użytkowania, prawdziwe odpowiedniki. Jak wziąć „Ferretab”?

„Ferretab” Instrukcja medycyna określa jako nadrabiamy czynnika krwiotwórczego niedobór żelaza. Jest on stosowany w profilaktyce i leczeniu stanów niedoboru żelaza.


farmakodynamika

Aktywność leku Due zawarte w jej skład składników: fumaran żelaza i kwasu foliowego. Pierwszym składnikiem jest sól żelaza. W korpusie mikroelementu niezbędny do syntezy hemoglobiny. Stosowanie żelaza w postaci soli pozwala na szybsze wypełnienie jej niedobór, w wyniku czego stopniowo eliminowane klinicznych objawów niedokrwistości, takie jak zawroty głowy, suchość i bolesność skóry, osłabienie i zmęczenie, tachykardia.

kwas foliowy w organizmie, niezbędne do prawidłowego dojrzewania i tworzenia megaloblasts normoblasts IS. Bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych i aminokwasów, puryny i pirymidyny metabolizmu choliny i stymuluje erytropoezę.

Korzystanie z „Ferretab” podczas ciąży pomaga chronić organizm przed skutkami teratogenne, utrzymania i przywracania krwi optymalny poziom żelaza, w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji, które mogą wystąpić z niedoborem kwasu foliowego i żelaza, takich jak poronienie, niedokrwistość, zaburzenia w rozwoju umysłowym dziecka wczesne poród.

Ilość przyswajalnego żelaza mieści się w zakresie od 5 do 35 procent. Mikroelement związanych z transferyną w surowicy jest przyciągany do procesu formowania hemoglobiny, katalazy, oksydazy cytochromu, mioglobiny, peroksydazy, albo w postaci ferrytyny jest gromadzony jest w tkankach organizmu.

Farmakokinetyka

Wydalanie żelaza odbywa się w moczu, potu i kału. kwas foliowy jest wchłaniany głównie w dwunastnicy i wiąże się z białkami w 64 proc. jest metabolizowany w wątrobie, a uwalnianą przede wszystkim przez nerki, a częściowo z kałem.

wskazania do

Lek „Ferretab” Instrukcja wskazuje zastosowanie do zapobiegania i leczenia stanów niedoboru żelaza w obecności złego wchłaniania w przewodzie pokarmowym żelaza, przedłużonego krwawienia, a także w okresie ciąży oraz w przypadku wadliwego i niezrównoważonej diety.

Postać dawkowania i kompozycja leku

Dostępne w postaci kapsułek żelatynowych, stałe środki czerwony. Każda jednostka składa się z trzech płaskich okrągłych czerwonawe brązowe minitabletki z fumaranu żelaza i płaską okrągłą żółtego minitabletki z kwasu foliowego. sprzedane „Ferretab” kapsułki w opakowaniach po trzydziestu sztuk. Tabletki w kapsułce może zawierać wtrącenia.

W jednym ze sposobów fumaran żelaza występuje w waga 163.56 mg, co odpowiada 50 mg żelaza i 152,1 mg suchej masy. kwasu foliowego w kapsułce zawarte w masie 0,54 mg, co odpowiada 0,5 mg suchej masy. Pomniejsze składniki poliakrylan (dyspersja 30%), monohydrat laktozy, MCC, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu. Korpus pokrywy i kapsułki składają się z dwutlenku tytanu, żelatyna, barwniki – żółcień chinolinowa i azorubin.

Jak wziąć „komputer Ferretab.”? dawkowanie

Lek należy pić na pusty żołądek. Dzień pokazano spożycie kapsułce – musi połykać popijając obficie cieczy. Jeśli zdiagnozowano wyrażoną kwasu foliowego lub niedobór żelaza, dawka „Ferretab” Instrukcja przygotowania ręczne zezwoleń wzrosła do dwóch lub trzech kapsułek dziennie. Leczenia nie należy przerywać, dopóki nie jest znormalizowany wzór krwi obwodowej, średnio trwa osiem do dwunastu tygodni. Leczenie podtrzymujące po osiągnięciu optymalnego poziomu hemoglobiny powinno być kontynuowane przez inny okres co najmniej czterech tygodni do normalizacji stężenia ferrytyny w surowicy, co odzwierciedla zapasów żelaza w organizmie.

skutki uboczne

O tolerowany lek „komputer Ferretab.” Recenzje znaleziono odmiany. Niektórzy pacjenci wskazują, że lek dobrze tolerowany i nie powoduje negatywnych skutków. Inni mówią o rozwoju na tle kapsułek niekorzystny wpływ na przewód pokarmowy, takie jak nudności, wymioty, dyskomfort w żołądku i poczucie jego treści i zaparcia. Dla niektórych wystąpienia reakcji alergicznych, które mogą być spowodowane przez nadwrażliwości składników leku.

Przeciwwskazania

W przypadku osobistego nadwrażliwość na którykolwiek ze składników obecnych w kompozycji, należy zrezygnować z korzystania z „Ferretab” narkotyku. Przewodnik zabrania go do pacjentów cierpiących na patologie, które towarzyszy nagromadzenie żelaza w organizmie (talasemii, hemochromatoza, hemolityczno i niedokrwistość aplastyczna, hemosyderoza). Również odbieranie lek jest przeciwwskazany u osób z zaburzeniami wchłaniania żelaza (ołów, sideroahrestical, anemia złośliwa) i niedokrwistość nie z powodu niedoboru kwasu foliowego i żelaza.

Korzystanie z kapsułki „Ferretab” podczas ciąży

Jednym z najczęstszych zaburzeń występujących u kobiet w ciąży, zmniejszenie stężenia hemoglobiny we krwi. Według statystyk, 85-95 procent kobiet w ciąży rozpoznano niedokrwistość (anemia). Często choroba jest określana na podstawie ogólnej analizy krwi, co wskazuje liczbę erytrocytów i poziom hemoglobiny. Niedobór żelaza ma bezpośredni wpływ na dziecko – brak tego pierwiastka śladowego może prowadzić do patologii płodu, aw najgorszym przypadku – nawet do śmierci.

Dlatego ważne jest, aby zachować krew kobiety w ciąży odpowiedni poziom hemoglobiny. W tym celu, a przypisany lek „Ferretab”. Instrukcje niemniej pozwala wziąć go w okresie ciąży tylko wtedy, gdy istnieją dowody na to i na zlecenie lekarza prowadzącego. Lekarz musi także wybrać schemat leczenia i dawkowania na podstawie tych analiz. Czas trwania leczenia zależy od tego jak szybko będzie normalizacji stanu. Po osiągnięciu optymalnego poziomu hemoglobiny, lekarz może przepisać inną nośną (profilaktyczne) kurs dotyczy to zwłaszcza kobiet, które są zagrożone.

przedawkować

W przypadku, gdy lek „Ferretab komp.” W nadmiernych dawek może wystąpić rosnące występowanie skutków ubocznych. W przypadku przedawkowania należy skierować do ekspertów w celu przeprowadzenia badania ferrytyny w surowicy poziomu i zawartości surowicy żelaza. Jeśli dane zostaną znacznie przekroczona, lekarz może przepisać ustnej chelator żelaza (czyli „Desferal”). Należy zauważyć, że badania te powinny być prowadzone nie tylko w przypadku podejrzenia przedawkowania, i zawsze przed rozpoczęciem leczenia lekami „Ferretab” (użytkownik zwraca uwagę na to).

Wakacje z drogerii. cena

Lek można kupić w aptece w dostarczaniu receptę. Cena za trzydzieści kapsułek przeciętnie 265-285 rubli.

informacje dodatkowe

Podczas stosowania leku może plamy kału w ciemniejszym kolorze, ale znaczenie kliniczne tego zjawiska nie ma. Również pośród stosowania kapsułek fałszywie dodatniego wyniku można uzyskać przez pobranie próbek Benzydyna. Przechowywać lek należy odizolować od dzieci, osłonięte od światła słonecznego suchym środowisku o temperaturze nie większej niż 25 ° C. Okres przechowywania leku przy przechowywaniu przez trzy lata.

interakcji

wchłanianie żelaza pogarsza się podczas przyjmowania leku „Ferretab Comp.” leki zobojętniające. Ponadto jest konieczne, aby uniknąć dzielenia się antybiotyki z grupy tetracyklin, ponieważ może to prowadzić do naruszenia absorpcji mikroelementów. Wchłanianie żelaza jest także niższa cholestyraminę, sulfasalazyna, trimetoprim, fenytoiny, karbamazepiny, hormonalne środki antykoncepcyjne, triamteren, fenobarbital, antagonistów kwasu foliowego, pieczywa, produkty mleczne, stałych pokarmów, kawy, surowe ziarna, jaj. Ponadto poprawia się jego absorpcję przez dzielenie preparat z kwasem askorbinowym.

"Ferretab" kapsułek. analogi

Leki o blisko mechanizmu z opisanych etapów wytwarzania i odnoszące się do tej samej podgrupy farmakologicznych wystają Leki „Biofer”, „Aktiferrin kompozitum”, „Faul Maltofer”, „Gino-Tardiferon”, „Sorbifer Durules”.