421 Shares 8404 views

Przydatne właściwości porów, a także jego wartość odżywcza

Pory są dwomaletniami roślinami, których część ziemi składa się z szerokich, zielonych liści, rozmieszczonych w kształcie wentylatora. Podziemna część – biała. Każda część łodygi jest odpowiednia do jedzenia. Kiełki rozprzestrzeniły się w wielu krajach w dziedzinie gotowania. Jest używany do zupy. Jest duszony, marynowany, suszony, mrożony. Przygotowując sałatki z tym cebulą, wielu kucharzy wciąż eksperymentuje i zawsze otrzymuje doskonałe wyniki, a także nową receptę.


Z historii

Przydatne właściwości porów zostały zidentyfikowane i bezpiecznie stosowane w czasach starożytnych. Wiadomo, że wielcy oratorzy wzięli to za jedzenie, aby przywrócić głos. Biedni ludzie używali go w żywności w czasie głodnym, ponieważ jest w stanie wysycać ciało w małych ilościach.

Właściwości lecznicze

Zieloni bogate są w cukry, witaminy grup B (1, 2, 6, 9) C, E, PP, karoten, sole potasowe, magnez, fosfor, sód, żelazo. Przydatne cebulki, decyduj się dla siebie, ale jest to docenione z starożytności. Ten produkt jest zalecany dla pokarmów cierpiących na miażdżycę tętnic, reumatyzm, kamica moczowa, a także stres psychiczny. Twierdzi się, że z powodu dużej zawartości siarki organicznej, ten warzywo jest w stanie pozbyć się Salmonelli i Escherichia coli. Obecnie udowodniono użyteczne właściwości porów: przyspieszenie procesu metabolicznego, poprawę apetytu, normalizację przewodu pokarmowego i czynności wątroby, stymulację wydzielania. Z natury ma właściwości choleretyczne i diuretyczne. Jest również stosowany do usuwania toksyn z organizmu, obniża poziom cholesterolu. On jest w stanie zmniejszyć lub zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi w całości. Raki zaleca się jeść z następujących diagnoz: przewlekłe zapalenie oskrzeli, cukrzyca, astma.

Przeciwwskazania

W chorobach zapalnych żołądka i dwunastnicy, jego stosowanie jest surowo zabronione. W tym łuku, którego zawartość kaloryczna wynosi zaledwie 35 kcal na sto gramów, stosuje się wiele naczyń do utraty wagi.

Inne

W medycynie ludowej wskazane są inne użyteczne właściwości pór. Jest stosowany w leczeniu ran stawowych i owrzodzeń, owadów owadów.

Jak wybrać

Jeśli nie możesz samodzielnie wyhodować tego produktu, to kiedy kupisz je w sklepie, musisz być ostrożny. Kupuj tylko świeże łodygi bez oznak suszenia.

Jak przechowywać

Przechowywać to warzywa w lodówce – tak długo zachować użyteczne właściwości porów, ale nie trzeba go myć przed przechowywaniem, możesz po prostu usunąć resztę ziemi z korzeni. Świeża zielenia może leżeć w chłodnym miejscu przez trzy do sześciu miesięcy, nie tracąc przy tym użytecznych właściwości, a nawet ich nieznacznie wzrastając. Agronomowie twierdzą, że produkcja witaminy C nie zatrzymuje się nawet po ciągnięciu cebuli z podłoża i trwa przez cały okres przechowywania. W suszonej formie przyprawa jest przechowywana przez około rok, w stanie zamrożonym – przez sześć miesięcy. Żywność, w której wprowadza się ten składnik, może być spożywane tylko przez dwa dni, przechowywane w tym czasie naczynia są odrzucane. Wynika to z faktu, że tego rodzaju cebula składa się głównie z wody. Obecność w naczyniu wody w dużych ilościach czyni go nie nadającym się do spożycia.