461 Shares 8951 views

Prędkość spada po naciśnięciu hamulca: możliwe przyczyny, sposoby decyzji i zaleceń

Samochód – system wielofunkcyjny, który jest ważną harmonijnego i zsynchronizowaną pracę wszystkich mechanizmów i każdego węzła osobno. Różne błędy i niepowodzenia co najmniej jednego ze składników może spowodować naruszenie jasnego algorytmu z innymi systemami. Często można spotkać sytuację, w której prędkość zmniejsza się po naciśnięciu na hamulec. Z tym kłopoty często zwracają się do auto mechanika. Jeśli tempo nagle zaczął pływać w procesie hamowania, nie ma potrzeby czekać, aż samochód wzrośnie. Wkrótce potem, silnik zaczyna wibrować mocno i przeciągnięcia. Nawiasem mówiąc, problem dotyczy tylko silników benzynowych.


możliwa przyczyna

Prędkość spada po naciśnięciu na hamulec z powodu różnych usterek w serwomechanizmu hamulca. Aby ustalić przyczynę dokładniej, trzeba wiedzieć, jak dany węzeł. Wiedząc, jak działa ten wzmacniacz, a gdy do czynienia z takimi awariami, łatwiej będzie rozwiązać ten problem.

Wzmacniacz próżni

Jeśli naciśniesz na hamulec rozwijanej prędkości obrotowej silnika, przyczyną tego – wzmacniacz próżnia lub jego części komponentów. Często ten problem występuje z powodu cech konstrukcyjnych tego mechanizmu i zasady jego funkcjonowania. Mechanizm ten jest w stanie zamkniętym okrągłej obudowie. Znajduje się on pod maską koło pedału hamulca. Master siłownik jest połączony do obudowy. Głównym celem tej strony – w celu zmniejszenia nacisku na siły nacisku na pedał, gdy redukcji prędkości. W sercu wzmacniacza jest przepona.

przepona

Ten szczegół jest dość elastyczny, a jednocześnie silny. Jest on wykonany z zaawansowanych materiałów polimerowych na bazie poliuretanu. W środkowej części membrany ma część wykonaną ze stali nierdzewnej w kształcie koła, które przylegają z dwóch macierzystych z różnych stron. Jednym z tych elementów jest połączony z pedałem. Drugi – główny cylinder hamulcowy. Membrana rozdziela korpus na dwie części. Jedna z tych części jest próżnia. Znajduje się on przy głównym cylindrze hamulcowym. Po drugie – to atmosferyczny i połowa na drugiej stronie. Próżnia Wspomaganie hamulca jest zamknięty. Jego obudowa membrany wewnątrz szwem. Dwie połówki są połączone ze sobą za pośrednictwem zaworu. Napęd zaworu jest stosowany pedał hamulca.

Zasada działania

Wzmacniacze zadanie – utrzymać próżnię w dwóch komorach komunikujących, gdy zawór jest otwarty i hamulce nie kliknąć. Jeśli naciśniemy pedał element jest zamknięty. W tej części, która odpowiada za podciśnienie powstaje potężny próżni. W celu uzyskania tego podciśnienia, komora jest podawana do przewodu łączącego, prowadzącego do kolektora wlotowego zespołu napędowego. Również w mechanizmie zaprojektować ma sprężynę powrotną. Zwraca membranę do swojej normalnej pozycji. Gdy kierowca naciśnie pedał pierwszy, nakładania zaworu. Jeśli nadal naciskać, dziura i powietrze dostaje się pojawiać w komorze atmosferycznej. Ciśnienie wewnątrz komory – 760 mm Hg. Art. Ze względu na rozrzedzenie wzrost ciśnienia na tłoczysku cylindra głównego, a tym samym zwiększa skuteczność hamowania. Ta zasada działania wzmacniacza ma znaczenie jedynie w przypadku silników benzynowych. Na olej napędowy dostać depresji w ten sposób nie uda. Dlatego producenci mans wzmacniacze dla jednostek wysokoprężnych z pompami specjalnych.

Wzmacniacz prędkości wału korbowego komunikacja i siła hamowania

Jak wspomniano powyżej, wzmacniacz próżnia jest bezpośrednio połączony z kolektorem dolotowym. Dlatego każda szczelność kolektora naruszenie niekorzystnie wpływać na jakość mieszanki paliwowo-powietrznej, który wchodzi do cylindrów silnika. Mieszanina powietrza z paliwem, która nie jest wystarczająca ilość tlenu nie całkowitego spalenia. W związku z tym jednostka napędowa traci moc i efektywność. Dlatego po naciśnięciu pedału hamulca prędkość opadania.

Sposoby diagnozowania

Jeśli podczas korzystania z samochodu istnieją podobne problemy, trzeba natychmiast dowiedzieć się, co dokładnie jest problem. Faktem jest, że sytuacja, po naciśnięciu hamulca prędkość opadania, bardzo nieprzyjemne. Jeśli przy pierwszym obrocie tylko lekko opadającym, to po pewnym czasie stoisko silnik tylko z lekkim naciśnięciem pedału hamulca. Może się to zdarzyć w tym czasie najbardziej niewygodne. Należy pamiętać, że nawet w pełni użytecznego prędkości pojazdu zmniejsza się po naciśnięciu na hamulec, ale ten spadek jest nieznaczny. Dzieje się tak ze względu na projekt wzmacniacza.

wąż

Gdy spadek liczby obrotów jest dość znaczna, to trzeba uważnie sprawdzić wzrokowo przewód łączący wzmacniacz i kolektora dolotowego w silniku. Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń rury, i może to mieć różny pęknięcia lub rozerwania, a następnie uszczelnia zbiornik jest uszkodzony. Jaki jest wynik? Zmianie normalnego procesu gotowania mieszaniny paliwa, dzięki czemu przerywaną i stabilnej pracy silnika. Dlatego po naciśnięciu pedału hamulca spadek tempa i zwłokę silnik. Jeżeli istnieje uszkodzenie węża zaleca się go zastąpić. I wtedy problem zostanie rozwiązany. Jeśli rura jest idealna, konieczne jest, aby szukać nieszczelności w połączeniach kolektorów i wzmacniacza próżniowej. Jeśli to nie rozwiąże problemu, wówczas powód należy szukać w samym wzmacniaczu. Ale należy pamiętać, że mechanizm naprawa siły hamowania próżniowej nie będzie działać. On neremontoprigoden, a więc problem może być rozwiązany tylko całkowite zastąpienie.

Typowe problemy wzmacniacza próżniowej

Zanim zaczniemy mówić o tym systemie awarii, należy zauważyć, że mechanizm awaria nie wyświetla się całkowicie uszkodzony system. Hamulce będą działać, ale będzie musiał pracować ciężej, aby zmniejszyć prędkość jazdy z uszkodzonym wzmacniaczem. W tym przypadku, po naciśnięciu hamulca włącza upadek. Jednym z popularnych podziałów – pęknięcie węża. Spod kaptura można usłyszeć charakterystyczny syk. Co robić w takim przypadku, o którym mowa powyżej. Ponadto, możliwość pęknięcia wewnątrz mechanizmu wzmacniacza. Może nie zawór. W trakcie pracy, utwardza i pogorszenie spowodowane membrany kauczukowe mogą zwijania i elastyczną przegrodą.

Rozpoznanie wzmacniacza podciśnieniowego

Tak więc, jeśli zauważyłeś prędkość rozwijaną przez naciśnięcie na hamulec, to pierwszą rzeczą, którą trzeba sprawdzić na serwisowanie wzmacniacza. Oczywiście, można udać się do specjalisty w gaźniku. Ale problem prędkość spadek jest mało prawdopodobne, aby rozwiązać. Jeżeli istnieje rozszczelnienia, będzie to prowadzić do wnikania powietrza do kolektora dolotowego. W efekcie obroty spadły o naciśnięciu hamulca. Mieszanina paliwa z powietrzem jest szybko wyczerpaniu. Ponadto, istnieje inny sposób do zdiagnozowania. Pedał hamulca jest wciśnięty do sześciu razy, aby wyłączyć silnik. pedał zostaje ustalona w położeniu środkowym i silnikiem fabrycznych. Gdy pedał spadnie podczas uruchamiania, a następnie wzmacniacz jest wszystko w porządku. Jeśli pozostaje on w tej samej pozycji, należy zwrócić szczególną uwagę na ten element. oględziny trzeba patrzeć na smugi na ciele i powodują smugi.

Wymiana wzmacniacz podciśnieniowy

Wykonać zastąpienie tego mechanizmu jest dość prosta z niezbędnymi narzędziami. W różnych pojazdów, może być konieczne, aby zdemontować zbiornik wyrównawczy. Podczas operacji usunięcia hamulcowej, a następnie samego wzmacniacza. Do czasu potrwa około trzech godzin.

streszczenie

Wzmacniacz próżnia – ważne jest, aby zrobić w każdym samochodzie. On sprawia, że proces hamowania z łatwością. Dlatego po wciśnięciu hamulca włącza jesieni. Powód – w wadliwym wzmacniacza lub system rozprężania.