546 Shares 5909 views

pistolety powietrzne: charakterystyka, opinie urządzeń. pistolety pneumatyczne są najpotężniejszym bez licencji

Wszyscy słyszeliśmy czegoś takiego jak „pistoletu gazowego” i „pneumatyczne”. Nie każdy jednak wie, co kryje się za tymi słowami. Dzisiaj dowiemy się jak pistolet powietrza, jakie rodzaje broni tam, gdzie powinien być stosowany, i analizować kilka popularnych modeli.


Zasada działania

pistolety powietrzne, których cechy Rozważamy obecnie, dzięki strzelaniu sprężonego gazu energii. Ogólnie stosowany jest dwutlenek węgla lub powietrze. Najprostszym Broń pneumatyczna można nazwać rurka mosiądz, który był używany do polowania na tysiące lat temu. Nowoczesne pistolety w porównaniu z nim – cud techniki, ale podstawowe zasady działania pozostają niezmienione. Naciskając spust zostanie zwolniony, a gaz przekazuje swoją energię do basenu. W broni pneumatycznej, zasada ta może być realizowana w formie:

  1. System pompowana.
  2. Systemy dwutlenku węgla.
  3. System sprężyną tłoka.

Jest on zwykle stosowany w strzelb, a pierwsze dwa są stosowane w pistoletach. O nich i mówić dalej.

System pompowana

Pompowanie może odbywać się ręcznie lub za pomocą kompresora. Pompa ręczna jest zwykle używany w karabiny jednak, jako wyjątek, jest czasem znaleźć w pistolecie. Główną cechą tego systemu jest to, że trzeba naładować pistoletu z powietrzem po każdym strzale. Odbywa się to za pomocą dźwigni, która porusza się tłok podczas napinania, powietrze wypełnia specjalnego zbiornika. Początkową prędkość wypalania z tej broni może osiągnąć 200 m / s.

Pompa kompresja aby utworzyć większe ciśnienie w zbiorniku. W rezultacie, broń może strzelać 15-20 razy bez wymiany. Wykorzystywane do pompowania gaśnicę kompresor uglekislorodny lub cylinder sprężonego gazu. Ten typ ładowania jest także nazywany pre-pompowane lub PCP. Prędkość pocisku w takiej broni jest nieznacznie wyższy niż ten, który jest wyposażony w system ręcznego pompy.

systemy CO2

Jest to najczęściej system pneumatyki amatorskich. Jest łatwy w użyciu, chociaż bardziej kosztowne. Gdy tłok jest używany ładunek dwutlenku węgla. Jest ona umieszczona w odpowiedniej części pistoletu (zazwyczaj uchwyt) i przebity trafić zbiornik gazu. Po każdym strzale, zawór dostarcza odpowiednią ilość butli gazowej. Ciśnienie dwutlenku węgla może zmieniać się w zależności od temperatury, tak więc ilość zdjęć jednego cylindra może być różna. Pysk prędkość w takich systemach jest średnio 120 m / s. Pistolety są używane do, zwykle 12 cylindrów gram.

Mając do czynienia z zasadą pistoletu pneumatycznego, przejdź do swojego urządzenia.

Mechanizm wyzwalający

Jest on stosowany w pistolety pompowania oraz możliwości produkt kilku strzałów. Po naciśnięciu spustu młot uderza zawór otwierania. Wyzwalacze mogą być otwarte lub zamknięte. Otwarte umożliwia ręczne pluton.

Energia jest przekazywana do młota sprężyny powrotnej, albo bezpośrednio za pomocą pręta. Sprężyna śrubowa może być albo z tworzywa sztucznego (częściej). Pomiędzy spustem a trzonem zaworu może być perkusistą. Jego tylna część jest nazywana napastnik. Trzymając sprężyna w stanie naładowanym to możliwe dzięki takich szczegółów jak kurkowego.

cyngiel

Musimy trzymać broń w stanie bojowym plutonu i jego pochodzenia. Od sprawnego przebiegu spustu zależy wygoda i dokładność. Istnieją pewne wyzwalacze:

  1. Pojedyncze działanie. Przed dokonaniem zejście, to kogut.
  2. Double Action. Fotografowanie jest samo-napinający. Oznacza to, że gdy spustu młot jest odbezpieczony i uderza zawór, bez pośrednia pozycja odciągnięcie.
  3. Z możliwością różnej powyższe dwa tryby.

bezpieczniki

Bezpiecznik – integralną częścią każdej broni, z wyjątkiem pistoletów powietrznych nie są. Charakterystyka tej broni są dalekie od wyjątkowej walce, ale wciąż jest niebezpieczny. Bezpiecznik może być automatyczna i nie-automatyczne. Pierwszy zapobiec wyładowaniu gdy dźwignia odciągnięcie, odkryta kanał tułowia i tak dalej. Drugą grupą są te same pola i suwaki kontrolne, którego użyliśmy, aby zobaczyć na pistolecie. Jako dodatkowe wyposażenie do zapewnienia bezpieczeństwa w konstrukcji pistoletu mogą obejmować: a dźwignia resetu ze wskaźnikami nastawiania odbezpieczony państwowych broń, i tak dalej.

Dozowniki

Znając podstawowe cechy techniczne pistoletów pneumatycznych, można stwierdzić, że to bardzo ważna część z nich są dystrybutory gazu.

W klasycznym wykonaniu balonu są główne elementy zaworu dozującego i sprężyny. Gdy balon jest wprowadzony i zaciśnięty, jest jego przebicie. W rezultacie, gaz wypełnia komorę dozującą, przy czym zawór jest montowany. Gdy młot uderza trzpień zaworu, komora jest otwarta i uwalnianie gazu. Z sprężyny zaworu z powrotem do miejsca, szczelność komory przed następnym strzale. Ten węzeł jest słabym punktem większości modeli balonowych. Ze względu na brak szczelności gazu szybko wychodzi z balonu, nawet jeśli nie strzelać pistolet. Tak więc, ramiona nieodpowiednie opłata gaz z góry.

Zwykle puszki z dwutlenkiem węgla w sklepie pistoletu. Przekłucie pojemnika może nastąpić na kilka sposobów. Najczęstszym Wzór – dociskająca śruba. Podczas dokręcania cylinder śruba jest wciśnięty i jest przebita. Druga opcja – klin. W tym przypadku pojemnik jest przebity tylko wtedy, gdy sklep staje na swoim miejscu. Istnieje również bardziej skomplikowane przykłady wykonania, na przykład, wzór „Ataman-1”, przebić się za pomocą przycisku na obudowie (dostępny w przycisk szczególny) powierzchni ciała stałego.

W przypadku systemów z zaworem pompowanej odgrywa rolę dodatkowego ciśnienia wewnątrz zbiornika. Do niego od strzału do strzału jest stała, ustanowienie specjalnych urządzeń sterujących.

tułów

Z łodygą w dużej mierze zależy od precyzji i dokładności. Pneumatyka jest gładkolufowe i cięcia. Pistolety są zwykle mają gładką bagażnik i strzelać okrągłych kul. Średnica pnia strzelby odpowiadający kalibru. pistolety powietrzne kalibrach są rzadkością w porównaniu z broni palnej. Najczęstszym jest kaliber 4,5 mm. Rzadziej, można znaleźć pistolet pneumatyczny 5,5 mm, a nawet mniej – 6,35 mm kalibru broni. Jedzenie i inne mierniki, ale prawie nigdy nie występuje.

Pień jest zwykle wykonane ze stali. Dokładność wykonania, wyrównania i prostoliniowości pnia zależy bezpośrednio od wyniku strzelaniny. Jeżeli pień cienkościenny wibracyjne lub ruchomej konstrukcji, który jest wspólny niedrogiego pistolety strzelania dokładność spada.

żywność

Jarzmo dla pistoletu pneumatycznego służy do przechowywania pocisków i zagęszczania je w „komory”. Co do zasady, pistolety powietrzne mają MULTICHARGED design z automatycznych kul dosylaya. Do pistoletów, strzelanie kule ołowiane stosowane bębny pliki działające na zasadzie odnawialnej. Broń, wypalanie kulki, używane sklep, który zazwyczaj znajduje się w uchwycie, jak w odpowiednikami walki. Jest on umieszczony jak pistolety dzieci – sprężynowy z zaczepu rowka. Pojemność magazynka może się różnić w zależności od modelu pistoletu i jego urządzeń. Może on wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset pocisków.

Zastosowanie pneumatyczna

W przeciwieństwie traumatyczne, pistolety powietrzne nie zawsze zobowiązuje właściciela o zgodę. Dlatego wiele z nich interesuje się kwestią jaką bronią paznokci są najpotężniejszym bez licencji. Z punktu widzenia prawa do zakupu, można przechowywać i nosić broń na sprężone powietrze bez zezwolenia tylko wówczas, gdy jego rozmiar jest mniejszy niż 4,5 mm. Podobno z powodu tego kalibru, a ten stał się najbardziej rozpowszechnione. Nieco poniżej będziemy patrzeć na konkretnych modeli, a można dowiedzieć się, co najpotężniejsze pistolety powietrzne. Bez licencji, można kupić wszystkich modeli, które zostaną omówione.

Używać takiej broni wyłącznie do celów szkoleniowych i rozrywkowych. Dla samoobrony pistoletów powietrznych, których cechy, które już wiedzą, nie nadają się do co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, zasilanie pneumatyczne nie wystarczy, aby zatrzymać atakującego, zwłaszcza jeśli jest to odzież zimowa. Wyjątkiem może być wyjątkiem, że uderzony w twarz. Po drugie, w wielu nowoczesnych pistoletów są problemy z uszczelnieniem komory gazowej. Dlatego też, noszenie załadowany pistolet nie ma sensu, ponieważ w odpowiednim momencie to może po prostu nie ma gazu. Ale żeby naładować broń przed użyciem, to wymaga czasu. W kontekście samoobrony każda sekunda jest ważna, w związku z tym, z niewielką pomocą pistoletu powietrze. W najlepszym przypadku będzie to odstraszyć napastnika ze względu na jego podobieństwo z broni palnej.

Teraz wiemy, że podstawowe dane techniczne pistoletów pneumatycznych, spojrzeć na niektóre popularne modele.

MR-654K

Pistolet pneumatyczny jest analogiem znany Pistolet PM. Co więcej, jest ona wykonana na podstawie tego modelu wystrzał. Plotka głosi, że broń jest wykonana z wadliwymi broni palnej. Są potwierdzone przez fakt, że w większości przypadków nie są różne rodzaje wad. Niemniej jednak, ten pistolet jest bardzo lubiący przede wszystkim o wygląd.

Charakterystyka techniczna pneumatycznego pistoletu Makarova w następujący sposób: – kaliber 4,5 mm; typ ładunku – balon; Pojemność magazynka – 13 kul; Prędkość strzał – 110 m / s; Masa – 0,73 kg. butla gazowa brakuje około 40 zmierzające strzały.

Istnieje kilka zagranicznych PM replik pistoletów, które mają podobną charakterystykę do tego modelu, ale są tańsze.

"Ataman M1"

Model ten jest produkowany w Rosji. Nie jest to broń palna replika, ale jest nieco przypominający legendarnego „Beretta 92”. Ta broń ma szereg istotnych zalet w porównaniu z konkurencją. Po pierwsze, uchwyt do pistoletu pneumatycznego „Ataman M1” może pomieścić aż 120 pociski kalibru 4,5 mm. Magazyn ma kształt stożkowy i jest umieszczony w uchwycie. Składa się ona z sześciu wzdłużnych 15 kule każdy. Po drugie, pistolet ma unikalny system ładowania. Może łączyć dwa rodzaje PCP i CO2. Ponadto, mieści się tylko dwie cylinder z dwutlenkiem węgla.

Ale to nie wszystko. Główną zaletą jest to, że pistolet jest całkowicie uszczelnione. W przeciwieństwie do niemal wszystkich konkurentów, „Ataman M1” może być miesiąc w stanie naładowanym. Z jednej strony, pozwala zaoszczędzić pieniądze i zaoszczędzić wiele kłopotów, ale z drugiej strony – by użyć broni dla samoobrony. Ale moc pistoletu, a potem znowu, to nie sprzyja.

Główną wadą tego pistoletu jest uważany za jego wygląd. On jest bardzo ładny, ale wielu użytkowników nadal chce utrzymać w rękach analogu broni palnej.

Powyżej omówiliśmy model, prototyp, który był palna. Spójrzmy teraz na kilka oryginalnych pistoletów, które nie koncentrują się na rozrywki i wykorzystania sportowego.

Pistolet pneumatyczny MR-53m

Model ten różni się tym, że jej napinania Korpus wykonany kończenie pracy. Po każdym strzale, procedura ta jest powtarzana. Pędy pistolet z kul ołowianych (bez piłek), kaliber 4,5. Tak więc model można kupić bez rejestracji. Jednak ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd często kupują jej sportowców.

Drugim powodem, dla którego – duże wymiary, które nie pozwalają umieścić w kieszeni pistolet powietrza MR-53M. Charakterystyki modelu również nie jest się jego As na rynku: prędkość początkowa – 120 m / s, masy – 1,3 kg, długość lufy – 215 mm.

Pistolet pneumatyczny IZH-40

Funkcje i zakres zastosowania tego modelu jest podobna do poprzedniej pistoletu. Jest to również jedno-shot „perelomka” kaliber 4,5 mm. Pysk prędkość na wylocie wynosiła 125 m / s, masa broni – 1,31 kg długości beczki – 220 mm.

Ostatnie dwa pistolety nie może pochwalić się specjalną odwołania i łatwość obsługi, ale strzelać dużo dokładniej niż model rozrywki.

wniosek

Dziś dowiedzieliśmy się, co stanowi pistolety powietrzne. Charakterystyka tej broni uczynić go dostępnym dla szerszego grona odbiorców. Niemniej jednak, nawet z taką bronią należy obchodzić się bardzo ostrożnie.