84 Shares 7018 views

Jak uczyć się w szkole medycznej? Charakterystyka szkolenia w szkole medycznej

Lekarz – jeden z najbardziej szanowanych i szlachetnego zawodu. sfera medyczna jest fundamentalnie różni się od wszystkich innych, ponieważ każdy pracownik jest jej prawdziwa odpowiedzialność za życie i zdrowie innych. Pomimo złożoności sprawy medycznego i liczby subtelności, duża liczba osób ubiegających się każdego roku złoży dokumenty do specjalistycznych szkół. Jak uczyć się w szkole medycznej, a wśród lekarzy powinni być świadomi przed wejściem?

Zawód lekarza – najtrudniejsza?

Średnio być osoba wykwalifikowana w Rosji jest możliwe w 3-6 lat (po uzyskaniu wykształcenia ogólnego). Najbardziej prestiżowe i obiecujące uznać wyższe wykształcenie, które mogą być odbierane po 5-6 latach studiów. Dotyczy to większości specjalności ekonomicznych, kulturowych, technicznych i innych. Ale sytuacja jest całkiem inna z zawodów bezpośrednie znaczenie dla medycyny.

Jak uczyć się w szkole medycznej , aby zostać lekarzem? Prawidłowa odpowiedź brzmi: co najmniej 7-9 lat. Dlaczego tak długo, pytasz, bo oduczyć księgowy może być 2 razy szybciej? Lekarz musi mieć doskonałą anatomię wiedzy, biologii i chemii. Ponadto, ważne jest, aby móc zastosować całą wiedzę zdobytą w praktyce, aby mieć pojęcie o strukturze ludzkiego ciała i mechanizmu jej procesów. Błędy w medycynie są niedopuszczalne, ponieważ cena każdego z nich może stać się ludzkie życie. To z tego powodu, szkolenie specjalistów powinny być jakościowy i zajmuje sporo czasu.

Indywidualne cechy potrzebne do pracy w branży medycznej

Zostań dobry lekarz może jedynie powołanie. Tak twierdzą specjalistów prawdziwe opieki zdrowotnej. Do udanych praktyk lekarskich potrzebnych nerwów ze stali, dobry psychologiczny stabilność i zdolność zachować zimną krew nawet w sytuacjach kryzysowych. Specyfika służby zdrowia wymaga regularnego spotkania z różnych urazów i patologii ciała ludzkiego, a także kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Ta praca nie jest dla ludzi o słabych nerwach lub do przeczulony osobników.

Nie powinno się nawet myśleć o tym, jak dużo się uczyć w szkole medycznej dla tych, którzy marzą o dobrej pensji i stałym harmonogramie pracy bezpośrednio po ukończeniu studiów. W praktyce przedstawiciele szlachetnym zawodzie spełnia najbardziej umiarkowany, jeżeli nie niskie dochody. W celu zapewnienia dobrej kariery w medycynie, trzeba poświęcić całe swoje życie.

Ile lat studiów medycznych w szkolnych dopuszczonych wnioskodawców po szkole?

Idź na studia lekarz może każdy absolwent instytucję edukacyjną. Dopuszczenie rosyjskich uniwersytetów odbywa się na podstawie wyników egzaminu. Niektóre uniwersytety prowadzą swoje własne wywiady i testy dla wszystkich tych, którzy chcą wejść. Największą uwagę przywiązuje się do takich dziedzin jak biologia, chemia i fizyka. Ile trzeba się uczyć w szkole medycznej studentów iść na studia po ukończeniu szkoły? Czas trwania badania wynosi 6 lat.

Po studiach znaleźć pracę w tej specjalności nie będzie działać. Aby rozpocząć karierę medyczną po ukończeniu studiów trzeba zdać praktykę i staż. To jest, w rzeczywistości, dużo praktyki, przeprowadzona na podstawie istniejących obiektów ochrony zdrowia. Czas trwania tej fazy nauki wynosi od 1 do 3 lat, zależnie od wybranej specjalizacji. Dopiero po pomyślnym zakończeniu stażu lub rezydenta młodego profesjonalisty ona może znaleźć zatrudnienie w swojej dziedzinie.

Sekrety udanego przyjęcia dla przyszłych lekarzy

Wszyscy studenci, którzy marzą o zostaniu lekarzy, powinno być jak najszybciej ostatecznej decyzji o jego chęci i spróbować dowiedzieć się więcej o swoim zawodzie. Medycyna wymaga dobrej znajomości szkoły uczeń programem biologii, chemii i fizyki. W wyspecjalizowanej instytucji edukacyjnych, testy i egzaminy są tak skomplikowane, że po prostu nie dostać się do odpisania. Jeśli to konieczne, nawet wtedy, gdy w szkole powinien zacząć uczestniczyć w kursach specjalistycznych lub wynająć opiekuna dla prywatnych lekcji. Głównym celem przyszłości wnioskodawcy – z powodzeniem zdać egzamin. Jeśli to możliwe, wybrać konkretny przedszkola, odwiedzić otwarty dzień i poznać wszystkie zasady wstępu.

Prawda i fikcja o studiach w szkole medycznej

Do tej pory, uzyskać stopień medyczny w Rosji jest możliwe tylko przez badanie w pełnym wymiarze godzin. W tym nieusprawiedliwionej nieobecności postrzegane misji w ogromnej liczbie instytucji edukacyjnych. Wiesz, ile lat trzeba uczyć się w szkole medycznej. Przed wejściem będzie przydatna również zaakceptować ideę, że aby zarobić podczas studiów na uniwersytecie tym kierunku jest fizycznie niemożliwe. Uczestnicy będą użyteczne w celu omówienia pokwitowanie z rodzicami, a ich pomoc i wsparcie będzie bardzo istotne w czasie studiów.

Najtrudniejsza jest uważana za pierwszą z trzech dań. Każdy student będzie przydatna wiedzieć, że można być wydalony za niestosowanie się do egzaminu w czasie przerw, systematycznych i ogólnie słabe wyniki. Studenci, którzy pomyślnie zapisani w czwartym roku, zwykle bezpiecznie zwolniony z uniwersytetu. Ponadto studenci niektórych wydziałów po zakończeniu trzeciego roku zaczynają szukać pracy jak pielęgniarki, gromadząc niezbędne doświadczenie. nawet uruchomiony żart wśród przyszłych lekarzy: „przeszły czwarty bieg – można bezpiecznie wyjść za mąż!” Chodzi o to, że ostatnie lata studiów są łatwiejsze niż pierwszy.

Szkolenie na podstawie płatnego i budżetu

Uczelnie medyczne są znacznie różni się od wszystkich innych, to nie tylko okres szkolenia. W tych instytucjach edukacyjnych stosunkowo niewielkiej liczby miejsc szkoleniowych całości jest przeznaczony dla studentów kształcących się na zasadach komercyjnych. Średnio około 10% studentów może wprowadzić płatną dział. Ten podział nie jest przypadkowy. Jego głównym celem – aby zapewnić dużą liczbę utalentowanych studentów, którzy mają dobrą wiedzę i zainteresowanie nauką.

Każda instytucja medyczna – to nie jest miejsce, gdzie można legalnie „kupić dyplom w ratach.” Wiedząc, jak dużo się uczyć w szkole medycznej, trudno jest oprzeć się pytanie: „Ile jest płatne szkolenia?” To wszystko zależy od popularności i reputacji danej instytucji. W szkołach Moskwie i Petersburgu, pierwszy kurs może kosztować 150-200 tysięcy rubli. „Nie-prestiżowe” Regionalne uczelnie z tych liczb może być zmniejszona o kilka razy.

Studenci, którzy otrzymali bezpłatną edukację, wymagane są po studiach do pracy co najmniej 3 lata w szpitalu państwowym w dystrybucji.

Dokumenty wymagane do dopuszczenia do Uniwersytetu Medycznego

Iść do szkoły medycznej, trzeba przygotować wcześniej pewien zbiór dokumentów. Zazwyczaj Standardowa lista: kopia paszportu, świadectwa, wyniki egzaminu, zdjęcia, 3 x 4. Jeśli istnieją jakieś szczególne osiągnięcia, takie jak wygrywając zawody w chemii i biologii, dołączyć do pakietu dokumentów potwierdzających ich mandatów. Uczestnicy do szkolnictwa wyższego po profilu uczelni, należy przedstawić kopię dyplomu kształcenia zawodowego.

Ocena uczelni w Rosji

Dziś w Rosji istnieją co najmniej 44 wyższych uczelni o profilu medycznym. Ponadto wykształcenie potrzebne do pracy w dziedzinie medycyny, można dostać się na wyspecjalizowanych wydziałów niektórych uniwersytetach multi-dyscyplinarnych. Wiedząc, ile lat musimy uczyć się w szkole medycznej, ma sens, aby świadomie podejść do wyboru konkretnej instytucji.

Najbardziej prestiżowe jest uniwersytety Moskwie i Petersburgu. Są to: rosyjski IMD Narodowy im. Pirogov, Pierwszy MGMU im. Sechenov State Medical University i stomatologicznych, Państwowa Akademia Medyczna. II Miecznikow State University Medical nazwany I. P. Pavlova.

Wybierz konkretny szkoła ma sens, aby określić żądaną specjalizacji. Najprostszy zawód medyczny uwzględnić takie jak farmaceuty i lekarza dentysty, a najtrudniej – chirurga, kardiologa. Obecnie istnieje profil farmakologiczny i uczelnie stomatologiczne w naszym kraju. Ponadto, niektóre uniwersytety, niektóre działy są uważane za „najmocniejszy”. Oczywiście należy wziąć pod uwagę ten czynnik powinien studentów poszukujących dostać naprawdę dobre wykształcenie i budować dobrą karierę.

Mogę zostać lekarzem po studiach?

Jak studiować w instytucie po studiach medycznych i jak długo to trwa specjalnego wykształcenia średniego? W szkołach i liceach dziś można dostać pielęgniarkę edukacji. Czas trwania badania wynosi 3 lata. Policealne wyższe wykształcenie zawodowe absolwent może zapisać się na uniwersytecie medycznym. Jednocześnie dla lekarza ukończeniu będzie miał także oduczyć 6 lat jako skarżący przyznał po szkole. Wtórny wyspecjalizowana edukacja medyczna zapewnia możliwość pracy na stanowisku młodszego personelu medycznego. Aby poruszać się po drabinie kariery trzeba uzyskać wyższe wykształcenie. Aby zostać lekarzem, studiach tylko, nie będzie działać.

Czy aby otrzymać specjalny wykształcenie średnie dla tych, którzy chcą zostać lekarzem?

Dość powszechne przekonanie, że świadomy wybór zawodu powinien być przed wejściem do specjalistycznego absolwent uniwersytetu z dobrej instytucji kształcenia specjalnego wtórnym. Uzasadnione, czy zastosować tę strategię w branży konsultingowej, jak uczyć się w instytucie po studiach medycznych? W praktyce, w celu zmniejszenia czasu trwania szkolenia nie będą pracować na uniwersytecie. Dyplom Wyższej Edukacji Medycznej zostanie wydana dopiero po upływie sześciu latach studiów, niezależnie od obecności kształcenia specjalnego.

Okazuje się, że w praktyce żadnych korzyści nie są studenci, którzy chodzili do szkoły medycznej po studiach. uczą się, jak wiele lat – już znalezione. Dokładnie tak samo, jak iść na studia po ukończeniu szkoły średniej. Co o wpływy? Oficjalne Konkurs miał korzyści mają wyższe wykształcenie, nie mają. Jednak szkolenie w profilu szkoły daje możliwość zdobycia wiedzy, która może pomóc lepiej zdać egzamin wstępny.

Reforma edukacji medycznej latach 2016-2017 gg.

Od 2016 roku czas trwania szkolenia jest ograniczona dla przyszłych pracowników służby zdrowia. Zgodnie z przyjętymi poprawkami do obowiązujących przepisów kraju, anulowane staż dla wielu specjalnościach medycznych. Od 2016 roku roczna praktyka przestaje być obowiązkowe dla farmaceutów i lekarzy dentystów. Od 2017 roku, aby rozpocząć karierę w instytucjach medycznych i zdrowotnych natychmiast po ukończeniu studiów będą mogli pediatrów i terapeutów.

Ile są zapisani w szkole medycznej u dentysty dzisiejsi studenci? Ze względu na innowacje minimalnego okresu szkolenia wynosi 5 lat. Należy zauważyć, że zmiany te zostały przyjęte w związku z brakiem personelu w klinikach komunalnych. Inicjatorami skrócenia okresu studiów uwierzyć, że ta decyzja pomoże szybko rozwiązać bieżące problemy.

A co do szkolenia lekarzy innych kategorii, dużo się uczyć w szkole medycznej na chirurga, według nowych zasad? Więc można się spodziewać, że wkrótce Rosja będzie nowych standardów kształcenia medycznego i szkolenia w specjalnościach chirurgicznych zajmie jeszcze dłużej, gdyż staż zniknie, a na stażu będzie zrobić po kilku latach miejscowy lekarz. Residency w nowych norm może być długi – od 2 do 5 lat.

A także w innych krajach?

Do tej pory Rosja – kraj z najszybciej uczących specjalnościach medycznych. Dla porównania: w Stanach Zjednoczonych, aby zostać lekarzem, trzeba poświęcić na studia 12-18. Jak uczyć się w szkole medycznej w Europie? W Anglii, studenci medycyny są szkoleni przez 10 lat w Niemczech – 8-10 lat.

Dziś wśród praktyków niezadowolonych zniesienie stażu. Zdaniem tych ekspertów, taka reforma może doprowadzić do znacznego spadku jakości kształcenia lekarzy. Jak prawdziwe jest to przekonanie byłoby, będziemy mogli dowiedzieć się bardzo szybko. Dziś studenci mogą tylko cieszyć zmniejszyć czas treningu.