290 Shares 5683 views

Mole – ochraniacz portu

Życie miasta, położone na brzegach dużych zbiorników wodnych, zależy wpływem wysokiej wody. Wysoka wilgotność, sezonowe zmiany temperatury, wiatrów wiejących od morza – wszystkie te efekty doświadczanych przez mieszkańców wybrzeża. To jest nieodłącznie związana z morzem i gospodarką takich osiedli. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych miast, w których znajdują się otwory. Wyróżniać się z miasta z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Każdy z nich ma swoje własne cechy. Ale jedno ich łączy – pragnienie, aby chronić się przed niekorzystnymi wpływami naturalnych. W celu ich minimalizacji, istnieje szereg działań, a także cały kompleks struktury ochronne. Należy do nich i mówią. Ta szczególna konstrukcja przeznaczona jest do obrony wybrzeża uderzającego wysokich fal i nie pozwolić mu duże kry. Spróbuj zrozumieć, że takie centra, jaka jest ich rola w życiu miast morskich, jak są.

Co jest podobno

To słowo jest pochodzenia obcego i dosłownie znaczy „kopiec”. Konstrukcja jest utworzony z paska rozpoczynającego się od brzegu, i rozciąga się do zbiornika. Jest to główna różnica od molo falochronu, który nie ma połączenia lądowego do brzegu.

Dlaczego centra

Głównym zadaniem mol – ochrona wód przed inwazją wysokie fale. Nakatyvaya nasyp, fale są podzielone i podzielone na mniejsze. Znikają w morzu falochronu jest zwykle nieco pogrubionym i podniesiony powyżej poziomu wody jest nie mniejsza, niż licznika. To na pewno jest światłem lub latarni. Jest to niezbędne w celu zapewnienia, że w ciemnym mol nie trafi do sądu. Oprócz podstawowych funkcji działa moli, a dodatkowe. Na przykład, możliwe jest cumować statki ustawić je wyciągów i innych urządzeń. I te obronne zawsze przyciąga rybaków, zaloty pary, artystów, fotografów …

rodzaje moli

Konstrukcja, wysokość, długość falochronów, liczbę i kształt – to wszystko jest spowodowane przez wiele czynników. Odgrywa rolę lokalizację geograficzną portu i jego reżimu hydrologicznego profilowane. Ze względu na wiele czynników, wykonana mol. Ma to zapewnić, że wykonuje on dobrze swoje zadanie. Istnieją trzy główne typy moli: ukośne, pionowe, połączone. Nachylenie mola – jest szkicowane z kamienia lub betonu rozwiązania konstrukcji. Przedstawia on dwa pionowe ściany z płyt, kamienia, betonu. Combined łączy w sobie cechy dwóch poprzednich typów.