567 Shares 6261 views

Młot – dziurkacz dla tych, którzy mogą pracować

Dziurkacz jest narzędziem budowlanym, którego głównym celem jest dziurkowanie otworów. To powoduje zamieszanie. Często zdarza się, że wiertarka udarowa nazywana jest "perforatorem". Z definicji, co do zasady, wszystko jest poprawne, ale w rzeczywistości okazuje się, że jest różnica. Podczas pracy wiertło opiera się głównie na obrotach. Dziurkacz uderza jednak w drogę. Obrót tylko zabiera odpady i pomaga w formowaniu otworów. Młot udarowy BOSCH Hammer PRT800c Premium składa się z cylindra, tłoka, napinacza i tak zwanego "łożyska pijanego", który przekształca ruchy kołowe silnika w ruch postępowo-zwrotny. Nasi bohaterowie są dziś wybitnymi przedstawicielami klasy z dobrze znanego producenta sprzętu budowlanego.


Pierwszy to perforator Premium Hammer PRT800c Premium dla tych, którzy lubią klasykę. Małe (waga nie więcej niż dwa kilogramy), ale z mocą dmuchania trzech dżuli. Jest to optymalny stosunek dla takiej modyfikacji. Dobrze przemyślany projekt, elastomerowa podszewka i odporna na uderzenia obudowa sprawiają, że praca z nią jest przyjemna i wygodna.

PRT800c Hammer – wielopunktowy przebijak. Przełącznik po lewej stronie obudowy przetwarza go na jeden z trzech głównych trybów pracy: wstrząs, wiercenie (to jest cios z wiercenia) i wiercenia. Istnieje również funkcja nieograniczonego obrotu. Elektroniczna regulacja obrotów i odwrotna możliwość używania go jako wiertła i śrubokrętu.

PRT800c Hammer – perforator jest trwały. System ochrony przed kurzem znacznie wydłuża żywotność narzędzia. Uzwojenia silnika są znacznie bardziej niezawodne niż konwencjonalne, ponieważ są podwójnie izolowane, co oznacza, że narzędzie może pracować w najtrudniejszych warunkach. Z tak nieprzyjemnym incydentem jak zakleszczenie, będziesz chroniony przez sprzęgło bezpieczeństwa. Imponująca długość kabla pozwala na pracę w przyzwoitej odległości od źródła zasilania.

Innym godnym uwagi narzędziem jest młot PRT650A – lekki stempel o mocy silnika 650 W. Prędkość obrotowa wynosi do 100 obr./min, rozwinięta siła uderzenia wynosi 2,2 dżuli. Narzędzie przeznaczone jest do wiercenia otworów w kamieniu, cegle, tynku, betonie i podobnych materiałach. Po lewej stronie obudowy przełącznik przełącza stempel pomiędzy trybami pracy. Są tylko trzy: wiercenia, wiercenia i uderzenia. Tryb "Drilling" pozwala na wykonanie otworu o różnych średnicach – od czterech milimetrów. W ten sposób można korzystać z ćwiczeń, szczytów, dłuta. Wszystkie te załączniki mogą być używane w trybie "Beat". Jest przeznaczony do pracy z płytkami, betonem, cegłą i tynkiem. Ogólnie rzecz biorąc, PRT650A Hammer – uniwersalny przebijak. Może wywiercić drewno, metal, plastik i podobne materiały. Przyrząd jest również wyposażony w podwójną izolację, która zapewnia niezawodność ochrony elektrycznej. Wkład jest odporny na kurz, dzięki czemu żywotność dziurkacza jest bardzo duża. Cóż, do niefunkcyjnych zalet przyrządu można zaliczyć wygodny plastikowy pojemnik do transportu i przechowywania narzędzi oraz długiego przewodu, co zapewnia doskonałą swobodę działania.