817 Shares 2832 views

Jak odstraszyć osy? Jaki zapach odstrasza osy?

Pod koniec lata, wielu mieszkańców obszarów podmiejskich, domów i mieszkań zaczynają niepokojącą kwestię jak odstraszyć osy, które powodują wiele kłopotów. Jest to często te owady zaczynają atakować bez żadnego widocznego powodu, pokazując agresywność i atakowanie kilkakrotnie. Popłoch OS jest dość trudne, ale możliwe, jeśli spojrzeć na ich przyczyny i podjąć wszelkie środki, aby je zniszczyć.


Jak osy wejść na teren?

Jak owady dostać się do pokoju i jak odstraszyć osy? To pytanie jest podniesione przez wielu ogrodników. Zasadniczo osy wolą budować gniazda na strychach, dachach i balkonach, gdzie jest zawsze wystarczająco ciepło i nie ma pewnego rodzaju żywności. Istnieje wiele przypadków, kiedy osy znajdujące się w mieszkaniach, w których ludzie żyją i pracują. Rozpoczęcie sprężynę w poszukiwaniu spokojnego i cichego miejsca na gniazdo, samica może latać do pokoju przez drzwi, okna lub otwarte okna i zacząć budować swój obszar. Potem zaczyna składać jaja, jedzenie okruchy ze stołu, muchy i inne owady. Po 1 miesiąc pojawia się potomstwo, a rodzina os staje się na tyle duże i silne, jego obecność powoduje wiele kłopotów.

Dlaczego trzeba odpierać osy?

Wielu wierzy, że w końcu możemy zawrzeć „sojusz” z irytujące owady i osiągnięcia pokojowego współistnienia, ale ogólny obraz jest zupełnie inny:

  • Osy niekorzystny wpływ na uprawy, niszcząc maliny, agrest, gruszki i winogrona. Jagody owady zjadane w całości oraz w owocach większym rozmiarze pałaszować tunele, które mogą pomieścić kilka osób.
  • Oprócz zniszczenia upraw, osy może zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu danej osoby. Wiadomo, że ugryzienia owadów może powodować bardzo poważne reakcje alergiczne, przedwczesny leczenia wywołując wstrząs anafilaktyczny i inne nieprzyjemne skutki.
  • Osy są nosicielami infekcji, coraz jedzenie, nie tylko w ogrodach i sadach, ale także w kosza, który jest niebezpieczny dla zdrowia i może prowadzić do różnego rodzaju chorób i zaburzeń jelitowych.

Powody te są wystarczające, aby zaakceptować fakt, że osa – więcej szkodniki niż pokojowych owadów.

Kiedy należy pozbyć się irytujących „gości”?

Jeśli przed mieszkańcy poruszył kwestię jak odstraszyć osy, najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi – zniszczyć gniazdo. Najbardziej odpowiedni czas jest uważany za wiosną i jesienią, kiedy dom jest pusty owad. Okazało się, że gniazdo muszą być spalane w godzinach wieczornych wraz z jego mieszkańcami, czy też odbywa się w ciągu dnia, wracając do domu po całym dniu wściekłe osy przyjść i zacząć atakować na wszystkich, którzy spotykają się w drodze.

Przygotowanie do spotkania z owadami

Odstraszania os – niezbędny środek w walce z owadami, którzy osiedlili się w salonie lub szkody, jedzenie dojrzałe plony.

Przed rozpoczęciem zniszczyć sam procedurę osy, konieczne jest, aby starannie przygotować. trzeba będzie nosić ubrania wykonane z mocnej tkaniny i zamknąć wszystkie otwarte części ciała. Ramiona powinny nosić rękawiczki, najlepiej zaimpregnowane zapach odstrasza os. Człowiek powinien być chroniony moskitierą. Upewniając się, że istnieje pewna liczba zwierząt i dzieci mogą dostać się do pracy. Rozwiązać problem, jak odstraszyć osy trzeba przejść aż rój nie zostało nabyte przerażające rozmiary.

Najczęstsze sposoby odpierać osy

Przed przystąpieniem do odstraszania owadów, konieczne jest, aby wybrać strategię. Na przykład, jest typowe metody, takie jak gotowanie wody otwór do nalewania, za pomocą rozpylania ogrodowy opryskiwacz olej napędowy, benzyna i nafta. Popularne, domowe środki czyszczące (wybielacza oznacza „dichlorfosu”, „Domestos”), za pomocą którego poddaje się obróbce w gnieździe samego klastra i umieszcza osy. Często ludzie dostają różne spraye i dezodoranty, odświeżacze powietrza i inne aerozole, które pachną odstraszających os. Ponieważ prace są prowadzone w gorącym sezonie, stosując powyższe środki, konieczne jest, aby pamiętać, że wszystkie one są bardzo łatwopalne i łatwo zapalić, zwłaszcza jeśli chodzi o naftę i olej napędowy.

Tradycyjne metody w walce z os

Ci, którzy nie lubią chemię i preferują produkty naturalne, często korzystać z różnych ziół i roślin, straszenia os. Na przykład, piołun – wielki naturalny repelent przeciwko osy i wiele innych owadów. Po rzuceniu go na stronie lub mieszkańców balkonowych stałe zapomnieć o denerwujące brzęczenie. Również dobre właściwości odstraszające są pennyroyal i bazylia, nie tylko chłodzenie osie, ale również kleszcze, muchy i komary. Inna postać jak przestraszyć osie jest płynny dym, wydziela nieprzyjemny zapach.

Według wielu mieszkańców letnich i ogrodników, najbardziej skuteczne w zwalczaniu owadów i odstraszający są specjalne układy manekinów gniazdo szerszeni.

Osy nigdy osiedlić się w pobliżu sąsiedniej gałęzi, aby zapobiec wojnie między rodzinami. Można również korzystać z urządzeń elektronicznych, środek odstraszający owady, ale są one dość drogie, a większość z nich jest nieskuteczna. W sklepach doradca może powiedzieć, co zapach odstrasza os i oferty perfum, po zastosowaniu których możliwe jest, aby chronić się przed ukąszeniami.

W ostatnich latach większość z tych ludzi, którzy zmagali się z osy, doszedł do wniosku, że bez pomocy specjalistycznych produktów jest na tyle trudne do czynienia z owadami. Tradycyjne metody walki są dobre, ale pomagają w przypadkach, gdy rój osa nie jest bardzo duży i można sobie z nimi poradzić, bez specjalnego wysiłku. Kiedy rodzina osa jest dobrze rozwinięte, bez zakup narzędzi, takich jak „Raptor”, „getta”, „Moskitol” i innych podobnych leków nie może zrobić. Narzędzia te są skuteczne i pracować przez długi okres czasu – do 8 miesięcy, co pozwala na odstraszają owady raz na zawsze. Jest to również o tym, co zapach odstrasza osy, można dowiedzieć się więcej w sklepach.

Przepisy bezpieczeństwa dotyczące kontaktu z os

  • Jeśli zaczynają krążyć pobliski osa, nie panikuj i jej przestraszyć. Machając rękami i nerwowe ruchy mogą spowodować bolesne ugryzienia, a nie odstraszają owady.
  • W domu lub domku kraju, trzeba często zmieniać ubrania i uniknąć nadmiernego pocenia się. Krople pot i wilgoć z ciała jest bardzo przyciągane os.
  • Wszelkie napoje, słodycze, owoce, warzywa i inne produkty na piknik lub letnim domku tabeli muszą być szczelnie zamknięte.
  • Chodzenie boso i oglądanie starych drzew – zastaw niezbędny spotkaniu z os.

Podsumowując, warto zauważyć, że jeśli istnieje osa rozstrzygane, ręka musi zawsze być lód, palić, tabletki „Suprastin”, nawet jeżeli żaden z członków rodziny nie mają alergii. Po artykułach Czytać każdy gospodarz potrafi odstraszyć osy z domu, bez specjalnego wysiłku. Należy pamiętać, że ostrożność i troska są główne wymagania dla jakiegokolwiek kontaktu z tymi owadami.