639 Shares 7060 views

Łada 2106: Dane techniczne, opis, historia

W tym artykule dowiesz się o najbardziej popularnych modeli Łada 2106. Charakterystyka techniczna sedan do tej pory nie jest imponująca, ale w tym samym czasie były dość pozazdroszczenia. „Six” – słynny radziecki samochód, który został zaprojektowany w fabryce VAZ. On jest ciągle produkowany przez 30 lat, od 1976 roku. Ostatnim „sześć” opuścił linię montażową, ale w mieście Iżewsk, dopiero w 2006 r. Łada 2106 został zaprojektowany na podstawie pierwszego modelu – Łada 2101. Ona z kolei ma swoje korzenie od samochodu marki Fiat. „Six” jest niemal całkowicie skopiowane z modelu Fiat 124. We Włoszech, samochód zaczął być wydany w 1972 roku.


Gdzie powstaje modelu

Należy również zauważyć, że Łada 2106 był bardzo popularny samochód, wielokrotnie błysnął w filmach radzieckich, były bardzo lubił ten samochód w sporcie motorowym. Jest bardzo podobny do swojego poprzednika, model Łada 2103. Oto tylko „sześć” powstał potężny silnik i wykończenia różnią się znacznie. Można nawet powiedzieć, że jest to „luksusowy” „Lada” modyfikacja trzeciego modelu. Jeśli nie brać pod uwagę różne ZISy, ZIL, „Wołga”, w „sześć” jest najbardziej prestiżowym modelem w późnych latach siedemdziesiątych. I ten samochód jako standard w tym czasie była dość bogata. Wygodne fotele, którzy światło na desce rozdzielczej obrotomierz obecny, który miał na „Lada” nigdy nie istniała, aw środku znajduje się zegar. Na co wóz specyfikacji Łada 2106, zostaną omówione poniżej.

Seria model 70s

Od końca lat 70-tych, roślina rozwija całą gamę Łada 2106. To znacznie zmniejszyć dynamikę samochodu, ale przekłada się na lepsze jego wartości. Pierwszy rozpoczął instalowanie silniki o pojemności 1,1 i 1,3 litra. Warto zauważyć, że te silniki, gdyż byli przyzwyczajeni wśród kierowców, z trudem, ale aby znaleźć części mogą nadal. Podczas gdy w „rodzimym” silnika Łada 2106 części w czasie z danego dnia nie można było znaleźć ogień. Jest dziś można przejść do dowolnego sklepu i zapytać dozorcy do „szóstki”. I zaledwie 30 lat temu było to po prostu niemożliwe do zrobienia. Deficyt części zamiennych do samochodów Łada 2106 była bardzo duża.

Modernizacja wczesnych lat '80

1982 przez inżynierów „AvtoVAZ” dojrzałe do modernizacji samochodu. Oczywiście, najważniejsza różnica od wszystkich poprzednich – ten silnik, którego moc wynosi 75 KM. a. Kilka przekształca wnętrze, nawet tylne błotniki usunięto reflektory, które były nieodłączne w pierwszych przypadkach tym modelu. Oczywiście, z pewnego punktu widzenia, projektanci próbowali stworzyć samochód, który byłby dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Dlatego konieczne było, aby zminimalizować koszty produkcji. I staramy się go nawet usuwając reflektory, które kosztują dosłownie grosze. Dobrze, że silnik, który jest sercem całego pojazdu, tylko ulepszone przez te zmiany. Ten silnik Łada 2106, jego parametry techniczne o wiele lepsze od tych posiadanych przez jednostki władzy „grosz” i „trójki”.

era post-radziecki

Jako historii tego modelu, to przeszedł tak wiele zmian, że czasami tylko pogorszyć jakość. Na początku lat dziewięćdziesiątych, rozpoczyna produkcję nowego modelu, który przeszedł do historii z indeksem 21065. Po raz pierwszy model ten rozpoczął instalowanie na bezstykowy układ zapłonowy. Oczywiście, samochody japońskie i europejskie są już w tej chwili w pełni wyposażona z systemami wtrysku wtryskiwacza. Nawet jeśli to było mechaniczne systemy typu. Niektóre japońskie samochody, na przykład, zostały wyposażone w gaźniki typu elektronicznego. Nawiasem mówiąc, samochód VAZ-21065 w 1990 roku został uaktualniony nawet układ wtryskowy, że powstała zupełnie nowy gaźnik. Zmieniono trochę reflektory, a także tapicerki.

modyfikacje eksport

Warto zauważyć, że samochód Łada 2106 (charakterystyka techniczna go poniżej) i dostarczane do innych krajów. Samochody te były znaczące różnice w stosunku do tych sprzedawanych w ZSRR, a później w Rosji. Niewielkie różnice we wnętrzu, a także nieco inna konstrukcja przedniego zderzaka, wewnątrz której umieszczone zostały wbudowane kierunkowskazy i światła pozycyjne. Należy również zauważyć, że w samochodzie Łada 2106 ciała, który jest przeznaczony do jazdy na naszych drogach, są wsporniki i otwory do mocowania przycisków po prawej stronie. W szczególności, są otwory na kolumnie kierownicy, dla wszystkich pedałów. Również obecne są uchwyty do mocowania przekładni kierowniczej po prawej stronie komory silnika. Innymi słowy, nawet nasz zwykły „sześć”, który był produkowany do 1990 roku, można łatwo zrobić „praworęczne”.

pojedyncze egzemplarze

Istnieje kilka wersji tego samochodu, który został wydany tylko jeden egzemplarz. Na przykład, dla sekretarza generalnego Leonida Ilicha tylko „sześć” został wydany w latach siedemdziesiątych, który został nazwany w „sześć-trzydziestu” ludzi. Chodzi o to, że wszystkie użyte materiały, które następnie zostały zainstalowane w następujący model – VAZ-2107. W tym czasie, kiedy stworzyliśmy „six” za Breżniewa „siedem” jest na etapie projektowania. W post-pierestrojki razy „szóstka” została uznana za najbardziej popularnego modelu w fabryce VAZ. Łada 2106 1,3, dane techniczne, które nie chodzą do jakiegokolwiek stosunku do Breżniewa „six”, okazały się mniej zwinny i dynamiczny.

Ostatnim „szóstka”

Gdy Związek Radziecki był rozpadających się, a kraj zaczął otrzymywać niedrogich samochodów zagranicznych, ten model „Lada” traci swój prestiż, a wytwarzane elementy nie są z wysokiej jakości montażu. Jednak pomimo tego, że była w stanie utrzymać, można nawet powiedzieć, ze wszystkimi czterema kołami na przenośniku aż do połowy 2000 roku. A ostatnie kilka lat, ten samochód jechał „IL-AUTO”. Niektóre modele w 2000 roku zaczęło iść z linii montażowej z bardziej zaawansowanych silników, które są wyposażone z wtryskiem paliwa wtryskiwacz. Styczeń 2006 – koniec tego dopuszczenia do pojazdu, data końca jego historii.

projekt samochodu

Jeśli chodzi o wygląd, to jak na swoje czasy, że to koniec lat siedemdziesiątych, to było bardzo ważne. Oczywiście, w roku 2000, model stał się przestarzały, a nawet po licznych zmianach, na przykład, po usunięciu listwy na ciele, jego wygląd zmienił się znacząco. I, według wielu właścicieli samochodów, a nie na lepsze. Silniki dość dużo ustawiony na modelu samochodu.

Charakterystyka techniczna silników

A teraz kilka słów o cechach technicznych samochodu Łada 2106. Początkowo VAZ 2106 instalacji silnika, który miał pojemność 80 koni mechanicznych i objętości 1,6 litra. Warto zauważyć, że w latach 70-tych w ZSRR „sześć” był najpotężniejszym wśród samochodów. Jest łatwo rozproszone do stu do 16 sekund. Oczywiście, jeśli spojrzymy na dynamicznych cech nowoczesnych pojazdów, następnie 16 sekund – to jest porównywalna z prędkością żółwia lub ślimaka. Ale w tym czasie, „Six” może z łatwością konkurować z amerykańskim lub europejskim sedan. Pomimo swoich nędznych aerodynamiki, samochód jest łatwo przyspieszył do stu kilometrów na godzinę. Oczywiście, jeżeli wpływy z mody nie wnosi swój wkład do projektu samochodu, a następnie twórcy zwrócić większą uwagę na aerodynamikę. Jak wspomniano, pod koniec lat 70-tych zaczęliśmy produkować takie modele jak VAZ 21061. W samochodach z silnikiem z poprzedniego modelu 2103. Jego moc – 74 KM. Jak również modyfikacji 21063, w której zainstalowany silnik z pierwszego VAZ-2101. Jego pojemność wynosi tylko 64 koni mechanicznych. Ale na początku lat osiemdziesiątych, niemniej programiści zdecydowali się zatrzymać na jednej rzeczy i zainstalowany tylko silniki, których moc wynosi 75 KM. Łada 2106 1,6 (ich specyfikacje są przedstawione w artykule) była lepsza niż 1,3 dynamiki silnika lub 1,1 litra.