499 Shares 6950 views

ZIL-137: Dane techniczne

W 1970 roku na podstawie zaangażowane w modernizację pociągów. I to nie jest prosta, a przy wysokich właściwościach przepuszczalności. Ciągnik i przyczepa mają specjalny napęd – 10×10. To przegubowe składał ZIL-137 ciągnika (zdjęcie można zobaczyć w naszym artykule), a także specjalną naczepą do niego. Ten projekt został opracowany przez ekspertów z Zakładu biuro projektowe Lichaczew. Podstawą leżący ciągnik Zil-137. Przyjrzyjmy się funkcji i specyfikacji tego samochodu.

zaawansowany rozwój

Przyczepa ta została zaprojektowana do użytku w siłach zbrojnych ZSRR. W tym czasie najbardziej zaawansowany rozwój krajowego przemysłu motoryzacyjnego z tych lat. Ciągnik i przyczepa była wynikiem kontynuacji eksperymentów, które zostały uruchomione w 1960 roku z ciągnika ciężarówki ZIL-157b. Po szeregu modyfikacji i ulepszeń ZIL-137 do ujednolicenia z 131-tego modelu. Ciągnik dostał indeks 2E131. Samochód może być wyposażony w jeden z dwóch przyczep. Mieli własne indeksy:

  • 3E131.
  • 4E131.

Wtedy dostał rover 137 indeks. Pierwszy prototyp powstał w Moskwie w 63-tym roku. Potem przyszedł serię testów – samochód wielokrotnie przetestowane i wyrafinowany aż '64. W tym samym roku, ciężarówka dobrze w serii testów na poziomie państwowym.

Przebieg w czasie było 18.000 km. Maszyna została zalecana do produkcji i eksploatacji wojska. Włożyliśmy do eksploatacji samochodu w '66, a następnie w latach 70-th wraz z ZIL, BAZ eksperci uczestniczyli w procesie montażu. Ciągniki ZIL-137 przyszedł do zakładu w Moskwie. A w fabryce montuje Briańsk przyczepy.

W połowie lat 70. fabryka osiągnęła objętość do 30 sztuk miesięcznie. Ciągniki te po raz pierwszy w historii Związku Radzieckiego był w stanie podnieść kulturę masową produkcję dość skomplikowanych i zaawansowanych technologicznie systemów hydraulicznych.

nowe technologie

W procesie tworzenia ciężarówki na podstawie ekspertów roślinnych ZIL-137 są stale wymyślił i praktykowane najnowszych technologii produkcyjnych. Na przykład, pierwszy zastosowano tak zwaną „lekką” – dodatek pudełka pierwszy zawór do sterowania siłowników hydraulicznych właśnie lutowania za pomocą srebrnego lutu. Także użyliśmy „Bright wyżarzania” – był używany do czyszczenia układu hydraulicznego od szkodliwych osadów i zanieczyszczeń. W urządzeniu zastosowano wiele jednostek pociągi hydraulicznych. Produkcja i montaż praktycznie oznaczało czystości medycznej. Osiąga się to poprzez działanie hydraulicznych elementów montażowych i zespołów w miejscach chronionych przed kurzem. Samochód pozwolono rosnąć tylko w specjalnych butach.

Każdy szczegół w układzie hydraulicznym znajduje się pod szczególną kontrolą – w celu sprawdzenia i badania stosowane specjalnych stojakach. Były one wykorzystywane do płukania układu hydraulicznego.

Aby móc kontrolować stabilność przejścia procesów technologicznych w zakładzie badano w sposób ciągły. produkcja mała objętość aktywnych ciężarówek ZIŁ-137-137B może wyjaśnić skomplikowanych technologii.

Cechy konstrukcyjne

Ciągnik Zil-137, w przeciwieństwie do modeli produkcyjnych wyposażonych w podwójne sprzęgło dysk i pompy hydraulicznej. W służył jako napędu hydraulicznego przystawki odbioru mocy.

Pompa wysokiego ciśnienia płynu hydraulicznego jest transportowany przez specjalny rurociąg do silnika hydraulicznego. Ostatni generowany moment obrotowy, który jest następnie przekazywany za pośrednictwem przekładni redukcyjnej i kilka wałków napędowych. Moment był stosowany do osi napędowych przyczepy.

Zużyty płyn jest kierowany z powrotem poprzez drugi przewód. Z elektropneumatycznym układu napędowego uruchamia się automatycznie podczas przyspieszania i podczas jazdy po nierównym terenie. Było to zgodne z pracy na dolnym serii przekładnie i downshifts PPC w przypadku transferu. Sam Przyczepa wyposażona w sprężyny zawieszenia i hamulców bębnowych. Ten ostatni został w pełni zunifikowany z hamulców ciągnika.

Waga, rozmiar

Ciągnik paszport ma masa własna 7000 kg. Podwozie naczepy odważono 3800 kg. Waga wszystkich pociągach bez obciążenia wynosił 10,8 ton. Podczas instalowania specjalnego sprzętu może osiągnąć masę 19,5 tony. Krótki trailer osiągnął długość 14 080 mm. Promień skrętu – 10,2 m.

Charakterystyka prędkości

Pusta przyczepa była w stanie poruszać się na autostradzie bez dysku podłączonym do przyczepy o maksymalnej prędkości 80 km / h. Jeżeli przyczepa jest w pełni pobrany, wówczas maksymalna prędkość spada do 60 km / h.

Podłączając napęd hydrauliczny zwiększa się do 70 km / h. Co miał zużycie paliwa ZIL-137? Ciągnik spożywane 52 litrów na 100 kilometrów. Bak ma pojemność wystarczającą do pokonania 730 km.

silnik

Jeśli spojrzeć w instrukcji eksploatacji ZIŁ-137, można znaleźć informacje na temat jednostek napędowych, które zostały w pełni zharmonizowane z ciągnik siodłowy ZIŁ-131 V. Ten ostatni z kolei został oparty na 131-tego modelu. Wszystkie z tych samochodów w latach 60. zostały wyposażone w czterosuwowy benzynowy carbureted V8 – ZIŁ-5081. Wytworzoną objętość 6 litrów. Moc znamionowa, biorąc pod uwagę ograniczenia systemu obrotów osiągnęła 150 litrów. a. Silnika – folii, wyposażony w układ chłodzenia cieczą.

Stopień sprężania silników 6,5. Moment obrotowy – 410 Nm. Zużycie paliwa w tym urządzeniu do ciągnika siodłowego – znaczne. Apetyt wyposażona w dwa zbiorniki paliwa dla każdego z 170 litrów.

transmisja

Pojazd wyposażony w mechaniczne 5 przekładnią. Były dwa bezwładnościowe synchronizator, który ułatwia proces przejścia od drugiego do trzeciego i czwartego do piątego z biegu.

Dystrybucja Box – mechaniczne, dwuetapowa. Cechy podwójny główny bieg. Urządzenie składa się z dwóch kół zębatych razdatki stożkowych i cylindrycznych. Układ napędowy – otwarte.

aplikacje wojskowe

Ministerstwo Obrony ZSRR przed perspektyw rozwoju docenione ciągnik ZIL-137. Charakterystyka techniczna modeli były na najwyższym poziomie. Głównym zadaniem urządzenia – praca jako transport do przechowywania i dostarczania do stanowisk wojskowych rakiet SAM 2Q11.

Maszyna pomyślnie przeszedł test w '63. Późniejsze pojazdy transportowe dla pocisków „Cube” zostały stworzone w fabryce oparta na ciągniku i przyczepie, a „punkt”. Również ciągnik wykorzystana wraz z wyposażeniem do pieczenia AHB-2,5. W pociągach drogowych na podstawie samochodu i transportowane części i elementów most pontonowy, kopalni zamiatarki. wiąże się również instalację zmodernizowanego parku pontonowego. Ale idea pozostała niezrealizowana.

Maksymalna szeroko stosowane modelu z długimi przyczepy – ich indeksu 137b. Zostały one wykorzystane przez długi amunicji i pocisków. Również w przyczepach często Ustawia różne pojemny furgon ze sprzętem wojskowym.

usterki

Następnie, jako działania pojazdu, stali provyalyatsya różne wady. Najczęściej problem jest związany z dość skomplikowanej konstrukcji i kapryśny na jakość oleju hydraulicznego. Bardzo często, działanie można zaobserwować różnicę w kole pod obciążeniem i podczas hamowania. Jak już wspomniano powyżej, w pierwszej połowie lat 70-tych Briańsk zakładu mającego zastąpić podobną 137-th indeksu przyczepa 137m. Wśród różnic w tym modelu były z mechanicznym typu, w przyczepie, który charakteryzuje się wysoką niezawodnością. Model jest następnie otrzymuje nową nazwę w BAZ-3405.