656 Shares 7839 views

Przekaźnik włącza VAZ-2110: miejsce i cel. Części zamienne do VAZ-2110

Samochód wyposażony jest w lekkich urządzeń, które są niezbędne do bezpiecznego ruchu na drodze i jazda w ciemności. Toczenia – jest to jeden z najważniejszych świateł. Służy do wskazania, kiedy zmiany pasa ruchu, a także wyzwalanie alarmu. Dość często poza uszkodzony przekaźnik włącza VAZ-2110. Dzieje się tak z różnych powodów, a jak wspomniano w tym artykule.

O bezpieczników i przekaźników

Maszyna jest wyposażona w bloku bezpieczników, w którym są zainstalowane w dużych ilościach. Każdy z nich jest odpowiedzialny za konkretnej funkcji tutaj. Jeśli spalić bezpiecznik, światło kierunkowskazu lub może nie działać. To, oczywiście, odnosi się do absolutnie wszystkich systemów elektronicznych, ale jesteśmy zainteresowani w nich.

Bezpiecznik jest używany do ochrony przed przeciążeniami. Jeżeli łańcuch problemów, na przykład zbyt wysokie napięcie, bezpiecznik przepala. Dlatego też wyprane obwód, a napięcie jest dostarczane następnego. Okazuje się, że sam kierunkowskaz nie będzie funkcjonować bez bezpiecznika, co jest dość logiczne.

Gdzie jest przekaźnik włącza VAZ-2110

Jeśli nie działa povrototnik, pierwszą rzeczą do zrobienia – sprawdzić skrzynkę bezpieczników, jak to jest, gdy często przyczyna leży. Corny mógłby spalić bezpiecznik lub przekaźnik z rzędu, co zdarza się rzadko, ale zdarza się. Znajdź na „dziesiątce”, to urządzenie jest dość prosty, jest on umieszczony obok dźwigni otwierania pokrywy. Wyłącznik przekaźnikowy jest w gnieździe K-3. Jest on odpowiedzialny za działanie kierunkowskazów i ostrzeżenia o zagrożeniach. Przepalony bezpiecznik znaleźć bardzo proste, zwykle określa się wizualnie i zastąpiona nową. Nie ma wielkiego. Jeśli ten sam problem z przekaźnikiem, to w większości przypadków nie ma sensu naprawiać. Znacznie łatwiej kupić nowy, i mieć pewność, że nie da się w najbliższym czasie ogłoszenia.

Rozwiązywanie problemów

Istnieje kilka sposobów, aby zrozumieć, co jest nie tak z przekaźnikiem. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na częstotliwość kliknięć przekaźnikowych. W przypadku przepalenia jednego ze świateł przekaźnikowych zaświeci dwukrotnie szybciej. Gdy nie ma sygnału w ogóle, to należy sprawdzić okablowanie, może zajmować w nim. Pomysłodawcą można również dmuchane. Rozwiązywanie problemów należy rozpocząć od stanu obwodu elektrycznego. Wynika to z faktu, że styk lub zwarcie prowadzące do braku sygnału lub sieci elektrycznej. Podobnie jak bezpieczniki i przekaźniki nie palą, więc problemu najczęściej jest to w okablowaniu. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnie wymienić bezpiecznik i przekaźnik konieczne. Można to zrobić poprzez usunięcie go ze wspornika w bloku montażowym. Następnie kładziemy nową część, i to powinno działać.

Krótko o stanie okablowania

Zazwyczaj, gdy pojazd jest używany przez dłuższy czas bez konserwacji w zakresie elektryków. Przepalone bezpieczniki i żarówki się zmieniają, a przewody są pozostawione bez obsługi. Jednak jest to błędne. Konieczne jest, aby przeprowadzać okresowe czyszczenie utlenione i zmienić w kawałkach drutu lub, w skrajnych przypadkach, do ich lutować. Zapewni to niezawodne sygnału i długoterminową skuteczność urządzeń elektronicznych w samochodzie.

Jeżeli ten sam element jest już w porządku, trzeba najpierw zdecydować, który włącza przekaźnik jest zainstalowany VAZ-2110. Najprostszym sposobem, aby pozbyć się starych i iść z nim do sklepu. Mimo że jest na tyle ogólnie zapytać releshku w „dziesiątce”, a sprzedawca daje niezbędnych szczegółów. Ale jeszcze lepiej być bezpieczne.

Sprzedam wysokiej jakości części zamienne do VAZ-2110

Często wręcz zakup „kitayschiny” prowadzi do porażki. Nie jest prawdą, bezpieczników i przekaźników jako części systemów podwozi i silników. Dlatego zaleca się, aby zakupić S / H w wyspecjalizowanych sklepach dla klasyki. Można złożyć zamówienie przez Internet, co pozwala wybrać producenta oraz czas dostawy.

Oczywiście, jest to więcej o samochodach, które nie są w każdym sklepie znajdą Państwo części zamienne. Ale zdarza się, i „dziesięć” jest trudno znaleźć żadnych szczegółów. Takie części zamienne do VAZ-2110 jako przekaźniki i bezpieczniki warte ani grosza, i nie trzeba go zapisać. Zawsze należy mieć zapasowy bezpiecznik.

Jeśli nie jest to przekaźnik

Zdarza się tak, że zwykły bezpiecznik wymiana kończy się niepowodzeniem. Okablowanie sprawdzone, wymiana przekaźnika, i nadal nie działa. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na stan łodygi. Istnieje kilka „chore” miejsca, w którym styki lutownicze słabo zachowane. Z tego powodu, kierunkowskazy mogą przestać działać. W tym przypadku, usunąć ogonki, aby znaleźć uszkodzone kontakty i lutowania je. Kompleks nie ma nic, jest tylko ważna umiejętność z lutownicą. Jeśli kliknie przekaźnik włącza VAZ-2110, gdy jest on włączony, oznacza to, że system działa. Ta sama łodyga będzie kosztować znacznie droższe, więc należy zachować ostrożność podczas demontażu i montażu, należy uważać, aby nie uszkodzić połączenia i kontakty.

Kilka ważnych szczegółów

Najbardziej niefortunna sytuacja – gdy się zepsuje całą skrzynkę z bezpiecznikami. W tym przypadku możliwe jest, aby spróbować ożywić. W tym celu konieczne jest, aby usunąć i demontować. Sprawdzić integralność wszystkich kontaktów i płytkę. Jeśli to konieczne, rewire uszkodzonych obszarów. Ale gdy nie jest to możliwe, łatwiej jest go kupić. Najważniejsze – nie mylić z wyborem modeli, jak bloki montażowe są w kilku formach, w zależności od roku modelu pojazdu. stary model do nowej jednostki nie zmieni, i vice versa, również nie będą działać. W tym przypadku jest również wskazane, aby wziąć całość zapchas sklepu, nie bądź głupcem.

Jak widać, w celu ustalenia, gdzie przekaźnik włącza VAZ-2110, jest to dość proste. Aby to zrobić, wystarczy przyjrzeć się dokładnie przedstawiony w tym systemie pracy. To wyraźnie pokazuje jego lokalizację.

logiczny wniosek

Jeśli nie szukasz prostych sposobów, można próbować rozbierać się przekaźnik i sprawdzić, czy nie jest tak. Może ruchoma płyta kwaśnej lub styk przeniesiony. Od Circuits mała, trzeba być bardzo ostrożnym i nie zginać. Korzystanie z małą lutownicę, jak również drobnoziarnistym papierem ściernym, może powodować przekaźnik do życia i nadal uzyskać cenne doświadczenie w naprawie.

Wymiana przekaźnika VAZ-2110 skręca przeprowadzone prosto i szybko. Kompleks nie ma absolutnie nic, więc ma to sens, aby przeprowadzić taką pracę na własną rękę. To nie wymaga wiedzy z zakresu elektrotechniki. Sama w sobie, przekaźnik może „nie”, jeśli pasuje do czasu. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki kłopotów, takich jak niewydolność wsadowym przekaźnika, zmiana częstotliwości kliknięć i tak dalej, to lepiej, aby zaopatrzyć się w części zamiennej z góry. Dzięki czemu można natychmiast przeprowadzić wymianę przekaźnika włącza VAZ-2110, jeśli to konieczne.