408 Shares 4415 views

„Jaguar XF»: specyfikacje, test drive, zdjęcia i opinie właścicieli samochodów

Do tej pory samochody klasy biznes są bardzo popularne. Nawet w obliczu kryzysu Europę, praktycznie żadnego wpływu na wysokie tempo sprzedaży w e-segment.

Dla tych, którzy chcą jeździć prestiżowy sedan, klasy średniej i nie chcą, aby zobaczyć ten sam samochód na każdym rogu, najlepszym rozwiązaniem będzie nowa „Jaguar XF». 2014 zapowiada ikoną marki Jaguar wzrost sprzedaży tego modelu.

Historia powstania

XF pierwszy model został wprowadzony w 2008 roku, zastępując Jaguar S-Type. Od swojego poprzednika otrzymał drobnych zmian do platformy i okrągłe elementy optyki. Że przód spowoduje największą krytykę „Jaguar XF». Recenzje właścicieli powiedział, że samochód jest zwolniony porównaniu z spektakularny koncepcji przedprodukcyjnej Jaguar C-XF 2007 nie zmieniło się na lepsze.

Spółka dokonała i wnioski zaprezentowane w 2011 roku zaktualizowanego XF, który przypomina lubił wszystko prototyp w 2007 roku.

powierzchowność

„Plastyka” bardziej wyrazisty wygląd samochodu. Projektanci zmianie świateł, krata, co z kolei doprowadziło do zmian w profilu okapu. W efekcie niewielki restyling z „twarzy» XF znacznym stopniu zaczęły przypominać model XJ i Stern, dziwne, jak to może być, – Aston Martin. Rozwiać wszelkie podejrzenia wzrosły tabliczka znamionowa na pokrywie bagażnika. „Jaguar» -2014 – XF, zdjęcie poniżej, są tego dowodem.

wnętrze

Dorestaylingovoy XF został skrytykowany nie tylko na wygląd. Wielu kierowców nie podoba mi się wnętrze, a mianowicie, wnętrze szczegółów. To jest zbyt małe przyciski nagrywania i niewygodny system multimedialny, oraz dotykowy przycisk „schowek” wyzwalane w przypadku bez niego. Ale powinniśmy oddać hołd Brytyjczyków, aby podejmować właściwe wnioski.

Zaktualizowane XF przycisk etykiety stają się czytelne, przycisk schowek działa płynnie, a dalej w dół listy. Drewno w kabinie był znacznie mniejszy. Został on zastąpiony przez plastikową „aluminium”, podkreślając w ten sposób, że samochód może być zarówno wygodne i sportowy. Należy zauważyć, że materiały wykończeniowe i montaż, na ogół, utrzymuje się na wysokim poziomie.

Przestronność wnętrza

Zewnętrznie, „Jaguar XF» bardzo wymiarowa, ale to nie znaczy, że wnętrze samochodu jest bardzo przestronne. Szczerze mówiąc, osoby o wzroście powyżej 190 cm będą czuć pewien dyskomfort za kierownicą iz powrotem na kanapie. Fotel kierowcy są niewystarczające przesuw wzdłużny kierownicy, poduszki siedzenia i wielkość jako całość i na kanapie – wysokość sufitu. Ci, których wysokość nie przekracza 185 cm, w samochodzie będzie więcej niż wygodne – miejsca na nogi lub głowy brakuje w rezerwie. Ponadto w XF są zainstalowane w twardej środka siedzenia z doskonałym trzymaniem bocznym. Siedzenia, tak jak powinno być w samochodzie tej klasy, regulowany napęd elektryczny. Obracając kierownicę silnika, choć z lekkim opóźnieniem, to jest automatycznie dociskana do deski rozdzielczej.

przestrzeń bagażowa

Właściciele podstawowej konfiguracji należy pamiętać, że całkowite obciążenie transportu nie będą działać. W standardowej wersji nie przewiduje możliwości składania kanapy tylnej, ale za dodatkowe pieniądze można wyposażyć swój samochód taką funkcję. Pojemność bagażu dla wielu kierowców – ważna cecha. „Jaguar XF» nie ma tego problemu, ponieważ jego objętość wynosi 500 litrów. Należy zauważyć, że bagażnik ma drzwi elektryczny bliżej, więc należy zatrzasnąć pokrywę: umieścić ją na tyle, a ona „zaskoczy” na swoje miejsce. Pod podłogą podniesioną inżynierów bagażniku ukrył baterii dla lepszego rozłożenia ciężaru. Istnieje również „dokatku”, chociaż w niszy jest wystarczająco dużo miejsca dla pełnego koła zapasowego. Można przyczepić oprócz tego, że otwarcie pokrywy bagażnika – jest wykonana w ramach projektu samochodu, ale bardzo wąskie, co może powodować problemy z załadunkiem i rozładunkiem wielkogabarytowych ładunków.

multimedialny

Jedyną istotną wadą, że w „Jaguar XF» modelu nie jest jeszcze ustalona, – system multimedialny. Pomimo swojej wielofunkcyjności (nawet TV można oglądać), posiada skomplikowany interfejs wielopoziomowego, ale to nie wszystko. Inną wadą systemu multimedialnego jest to, że reaguje wolno wybierać pozycje menu, prowokując naciśnij kilkakrotnie przycisk na ekranie dotykowym. To może być denerwujące i rozpraszania uwagi kierowcy od drogi. Ten problem został częściowo rozwiązany próbował delegowania na konsoli środkowej są trzy najpopularniejsze przycisków systemowych – „Menu główne”, „Menu nawigacji” i „Menu telefonu”, ale zdecydowała się tylko część problemu.

Wykorzystanie multimediów – środek konieczny samochodów. Poszła do firmy w tej formie po Ford oddalił premii grupę marki Pag, po którym nowi właściciele Jaguar i Land Rover stały hinduistów, a wszystkie osiągnięcia systemów multimedialnych pozostał niepokój Forda. Dlatego Brytyjczycy korzystają z faktu, że mają one w lewo. W niedalekiej przyszłości obiecywali zaskoczyć nowy, ulepszony system fanów marki.

„Jaguar XF» oferuje jakość dźwięku. Tam po prostu nie będzie z czego przyczepić. System audio posiada 10 głośników o łącznej mocy 400 watów, CD / MP3-Player, portów USB, za radio FM, 3,5 mm jack dla wejścia audio. Ma przyjemny, „szlachetny” dźwięk.

Ponadto należy stwierdzić, o deskę rozdzielczą. Bez bezpośredniego światła słonecznego, aby przeczytać wszystkie informacje, bez żadnych problemów, ale w przeciwnym razie pojawia się dość nieprzyjemne spojrzenie. Dłuższy baldachim nad urządzeniami nie będzie zbędne. Co do urządzeń oświetleniowych turkus, przycisków i innych elementów wnętrza – to tylko pozytywne myśli.

Silników. parametry techniczne

„Jaguar XF» podaży na rynku krajowym w kilku wersjach, które są główną różnicą jest silnik. Wersja agregatu: 285-konnym 3-litrowym V6 i 385 KM, 5-litrowy V8. Dostarczać do Europy pod warunkiem, o pojemności 2,2-litrowy silnik V4 tylko 190 litrów. a.

Test Drive

„Jaguar XF» pozwala właściciel samochodu czuć całkowicie pewni na drodze. Pierwsze wrażenie na kole – poczucie całkowitej kontroli nad samochodem. On natychmiast reaguje nacisnąć pedał jest proporcjonalna do przyłożonej siły. pedał hamulca działa w podobny sposób. Po zwolnieniu gazu, XF zaczyna zwalniać gładko. Manewrowania przy niskiej prędkości w strumieniu motoryzacyjnej czasami może się obejść bez hamulców.

Jednak, aby uzyskać 3-litrowy turbodiesel zakłócić „Jaguar” będzie pochodzić z miejsca. Nie pomaga się i wyłącza elektronikę pomocniczych. Mimo to, po znaku 20-30 km / h, a to pozwala na uzyskanie przyspieszenia, co jest przedmiotem zazdrości wielu silników benzynowych. Sensible obserwuje się przyspieszenie do wartości 200 km / h, po czym dynamika staje się zauważalny spadek.

Pomimo faktu, że”Jaguar XF» rozważenia sportowy sedan, tak nie jest. Tak, jest on wyposażony w potężne silniki, ale ustawienia układu kierowniczego i zawieszenia sugerują coś przeciwnego. Są one „zaostrzone” dla wygody pasażerów. Zawieszenie jest bardzo energochłonny i miękkie. Podczas jazdy po drogach złej jakości kierowcy i pasażerowie nie czują się silne wstrząsanie. Z tym wszystkim samochodowego doskonałe trzymanie się drogi, nawet przy dużych prędkościach.

Należy zauważyć, że pomimo zawieszenia i miękkich niskoprofilowych opon na dyskach 19 cali, obserwuje się poziomo wychylenia ciała.

W maszynach z adaptacyjnego zawieszenia dreszczyk kontroli się znacznie różnić. Określić obecność adaptacyjnego zawieszenia pomaga obecność przycisków z flagą wyścigowego, umieszczony na środkowym tunelu. Naciśnięcie zwiększa sztywność amortyzatorów, a reakcja gazu staje się bardziej czuły. Pasażerowie czują się silniejsze nierówności nawierzchni. Istnieje niewielkie drżenie, ale jeszcze przed faktycznym zachowaniem sportowej „Jaguar XF» nawet w tym trybie nie trzyma. Winę za to także kierownicy, co oczywiście nie jest wystarczająco wrażliwość poczuć prawdziwe funkcje silnika i podwozia. Wraz ze wzrostem prędkości czułości kierownicy zmniejsza się proporcjonalnie. Czasami możliwe jest odchylenie o 5-6 stopni od punktu zerowego. Oczywiście zwiększa to komfort i bezpieczeństwo, nie można powiedzieć o tym sporcie.

Należy zauważyć, skrzynię biegów. Europejska wersja XF wyposażony w 8-kroku „Automatic”, która zmienia biegi w 200 milisekund. Na rynku krajowym wszystkie wersje w tej chwili jest jeszcze wyposażony w 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Zmiana biegów można zapomnieć zupełnie jak pudełko radzi sobie ze swoim zadaniem.

apetyt

Rzeczywiste zużycie paliwa jest znacznie różni się od podanych. Wynika to ze złej jakości paliwa. W praktyce, w cyklu mieszanym samochód zużywa około 8 litrów, podczas gdy na obszarach miejskich – 11-12 litrów na „setkę”. Nawet podczas jazdy po mieście w używaniu trybu sport jest 15 litrów, co jest dobre.

odkrycia

Więc, co jest uważane za „Jaguar XF» – to sportowy sedan lub sedan biznesu? Beton odpowiedź na to pytanie może być udzielona. Brytyjscy projektanci udało się połączyć w jednej branży motoryzacyjnej i sportu, podczas odbierania doskonałe wyniki. XF wyszedł bardzo wygodne i wysokiej porywający zarazem. Nowością jest prawdopodobne, aby odwołać się do wielu kierowców.

Na naszych drogach jest rzadko spotykane samochody, które przyciągnęły uwagę widzów i innych użytkowników dróg. Te poglądy nie mają zazdrość, zdziwienie lub odsetek bezczynności. widzą podziw, szacunek. Dlatego Jaguar zadowoleni i będą mieli stabilny popyt ze strony kierowców.

Jeśli dziobowy umieścić praktyczność, model ten nie jest najlepszym rozwiązaniem. Za te same pieniądze kupić lepsze „niemiecki” lub „Japoński”. Jest praktyczny i prowadzony przez naszych klientów. Na przykład, zostało sprzedanych około 20 modeli „Jaguar XF” za rok 2011. Cena pozwala samochodu jest bardzo konkurencyjny w swoim segmencie. Zaczyna się od 47 000 dolarów dla pakietu podstawowego.