317 Shares 7800 views

Niesamowite synonim. Wspaniałe, cudowne

Narracja bez epitetów staje się nudny, płaski i bardzo szybko się nudzą. Być może dlatego nawet teraz dziennikarstwo jest przepełniona przymiotników mających na celu podkreślenie jakości ludzi i zdarzeń – tak udaje się utrzymać uwagę czytelnika, należy ustawić go w odpowiednim nastroju, a nawet kształtować opinię publiczną. Jeśli powiesz o człowieku, to było niesamowite (synonim jest także miły), większość ludzi bierze za pewnik. Jest to manipulacja? Może powinniśmy odebrać kilka innych przymiotników, aby opisać zalety osoby lub zjawiska?


Analiza semantyczna słowa „wspaniały”

Jeśli przeanalizujemy semantycznej struktury słowa, staje się jasne, dlaczego jest on stosowany tak często. Jeśli z jakiegoś przedmiotu powiedzieć, że to było niesamowite, to ma wybitne cechy, które nie mogą być ignorowane, przyciąga uwagę i wywołuje emocje. W tym przypadku wrażenie wywierane jest pozytywna, gdyż tylko o coś dobrego mówią „wspaniały”. Synonim zatem wybrany jest podobna w semantyki, ale często jest to bardziej szczegółowe. Dlaczego to miejsce okazało się okaże? Ponieważ dobre, piękne, najlepsze, pozytywne, a nawet wyjątkowy na swój sposób.

Prawie każdy synonim do słowa „wspaniały” zbiega się z nim w semantyce, znaczenie, opisuje podobne cechy, lub podjąć ważną wyjaśnień w opisie. To pozwala pełniej przedstawić przedmiot, osobę lub zjawisko w pytaniu w historii.

Prosty wybór synonimów do epitetu „wonderful”

Jeśli nie chcesz myśleć logicznie, można użyć odpowiednich usług w Internecie lub wziąć słownika synonimów. Istnieje jednak mają swoje dziwactwa. W słowniku prawie niemożliwe, aby znaleźć sporo słów, które uzupełniają tę funkcję jako „wspaniały”. Synonim może zwrócić przedmiot opisu, ale nie pasuje do osoby lub zjawiska, i tak dalej. Usługi online także grzeszymy niedokładne, ponieważ opiera się na tych samych zasadach jak program-synonymizer: oni podnieść synonimy, w tym przestarzałych słów lub wyrażeń, które nie są brane pod uwagę kontekst, w rezultacie może być tekst dziwne i niespójne.

Logiczny wybór synonimów z kontekstu i semantyki oryginalnego wyrazu

Opisując pewnego tematu, użyłeś słowa „wspaniały”. Synonim w tym przypadku zależy od kontekstu i jest dobrana w taki sposób, aby specyfikę, aby zróżnicować zakres słownictwa w historii. Często synonimem wymagane w celu uniknięcia takiego zjawiska jako tautologii – nadmiernego powtarzania tych samych słów na małej części tekstu.

Powiedzmy, że mówisz, że niedawno kupił wspaniały samochód. W poniższym tekście mogą śledzić specyfiki na jakich podstawach Ta maszyna jest naprawdę tak wspaniały. Na przykład, samochód z przystojnym, niezawodny, najlepszy w swojej klasie cenowej, aw ogóle, wielki i wspaniały pod każdym względem. Które z tych przymiotników jest równoznaczne z takimi epitetami jak „wspaniały”? „Beautiful” i „wiarygodne” – tylko w części, jest to raczej wyjaśnienie, dlaczego uważasz, że jest najlepszy dla tego zakupu. Ale „najlepszy”, „doskonały” i „piękny” – jest już synonimem.

Te niebezpieczne przymiotniki superlatywy

W opisie pozytywnych meritum bardzo łatwo jest przekroczyć granicę i uzyskać odwrotny efekt. Jeśli piszesz teksty reklamowe za pomocą odkurzacza, w którym kilka razy znalezionego „niezwykłe” i „wiarygodne”, że byłoby błędem i obejmują takie epitety jak „najlepszy”. Synonim w tym przypadku jest to uzasadnione, to powiela wcześniejsze dwa słowa semantyki, rozrzedza do szczegółów, ale inspiruje czytelnika nieufność na poziomie intuicyjnym.

Piękne, piękne, wspaniałe, smaczne i nawet naizamechatelneyshy – jest zbędny przymiotniki, które mogą zepsuć wrażenie. Są dobre w fikcji, w poetyce, w recepturach, w końcu, ale nie w tekście reklamy. Konsumenci już wiedzą, że reklama stara się manipulować swoją torebkę, nie rób tak prymitywnie. Jest to prawdziwe w odniesieniu do reklamy politycznej. Dlatego najlepszym synonimem słowa „wspaniały” – to, na przykład, „wybitny” dla polityka, „elegancki” Cloak (określić specyfikę) i „wiarygodne” za pomocą odkurzacza.

W kategorii Wiadomości przymiotniki superlatywy należy zakazać ich stosowanie narusza zasadę bezstronności dziennikarza, który musi zgłosić wiadomości bez barwienia je ze swoim osobistym stosunkiem do tego, co się dzieje. Wyjątkiem, być może, zrobić pozytywne noty od codziennego życia, aby zachęcić ludzi do darowizn, wyrzucić śmieci do koszy, a nie palić na ulicy.

Emocjonalne zabarwienie słowa „piękne”, „wspaniały”, „najlepszy”

Poza tym semantyka epitety dostarczyć tekst tonu emocjonalnego, to sprawia, że lepiej trzymać się uwagę czytelnika lub słuchacza, aby stworzyć odpowiednie wrażenie. Pobudza wyobraźnię, pomaga uwidocznienia przeczytać lub usłyszeć, jeśli nie jest obsługiwana przez wizualizacje.

Jeśli czytasz o czymś lub o kimś takich epitetów jak „wybitny”, „super” lub „wspaniały”, postrzegasz obiektu jako „dobre”, „prawo” i „najlepsze”. Synonim w tym przypadku pomaga przekazać tę samą ideę inną ekspresję i prowadzić do wniosku, że zgadzasz się z autorem. Jeśli coś ma wymienione pozytywne sygnały, a następnie domyślnie będzie poprawna.

Poprawność przymiotników voskhvalitelnyh

Prysznica pochwały na zjawiska, osoby lub rzeczy, to lepiej napisać mniej niż za dużo. Obrazowo, solone niewystarczająco danie można zjeść więcej, ale słony – jest mało prawdopodobne. Szczególnie narażone są twórcami tekstów reklamowych i przemówień. Nie jest konieczne, aby zastosować taki epitet jako „najlepszy”, synonimem spokojnym kolorze emocjonalnego byłaby bardziej odpowiednia – niech to będzie po prostu „najlepszy”, „wspaniały” lub nawet „doskonałe”.