106 Shares 1010 views

Neutralny – to jak? Znaczenie i przykłady

Nie jest tajemnicą, że teraz jest moda na anglicyzmów a nawet wyrazów obcych. Moda jest, ale jeszcze nie trend, nie są jeszcze przyzwyczajeni, więc nie jest to dobre pytanie „jest neutralny – to tak jakby”. Także ludzie mogą być zainteresowani i dlaczego nie skorzystać z rosyjskiego substytut dla tego samego słowa? Odpowiedzi na oba pytania i podać konkretne przykłady.

Zróżnicowanie wartości

Aby rozwiązać zagadkę przysłówek, należy odwołać się do przymiotnika, a wtedy wszystko będzie jasne. Na przymiotnik „neutralnym” pięć wartości, z których dwa są wyspecjalizowane. Koncentrując się najpierw na rodzimym języku. tak więc:

  1. Neutralny – jest ten, kto pozostaje z dala. I nie obchodzi mnie, co to chodzi – o walce o polityczne Olympus lub banalnej sporu o gustach. Są na świecie ludzie, którzy nie są zainteresowani tymi tematami.
  2. Neutralny temat, który nie jest specyficzny dla jednego, ale w tym samym czasie mogą być interesujące dla wielu.
  3. Neutralny – coś, co nie zawiera żadnych użytecznych lub szkodliwe właściwości, a nie ma żadnego korzystny lub szkodliwy wpływ. Uważa się, że jako remedium na wapń jest nieszkodliwa i nie korzystanie z niej. To, oczywiście, mylące. Wapń może być zarówno pożyteczne i szkodliwe – w zależności od dawki, ale nasz motyw nie jest to przypadek, ale doskonale opisuje kolejny znaczenie słowa „neutralne”.
  4. Neutralny w chemii – to taki, który nie daje żadnej reakcji.
  5. Neutralny w fizyce – to taki, który nie zawiera żadnych opłat.

Już na podstawie tych danych, możemy zrozumieć neutralny – to jak? Ale lepiej jest dać przykład dla jasności.

Uczniowie i zniekształcenia czasu

Wielu zna historia. Uczeń siedzi w klasie i geometrii dłoni nie chce się czołgać do przodu, do końca lekcji szybko dobiegła końca stycznej, cotangens i cosinusów, bądź są one błędne. Ale czas niemiłosiernie! To zamarłem! Oczywiście, to prawda, jeśli dziecko preferuje literaturę.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, urodzony matematyk i fizyk, zastanawiałem się, kiedy to się skończy całkowicie niekończące się analizy „Onieginie” i sprzecznych uczuć Tatiany do bohatera. Czas zachowuje dla tych studentów równie nikczemnych – nie chce, aby przyspieszyć swoje tempo i pierścień powiększenia.

Teraz wyobraź sobie, że oba źrenicy hit lekcji biologii i ponownie minuty i sekundy stali sami. 45 minut 45 minut, nie wieczność. Co to oznacza? Zarówno student biologii dostrojony neutralne. Z tej lekcji, że „ani gorący, ani zimny”, ale z pewnością jeszcze wrócić do domu szybko. Innymi słowy, jest teraz jasne, neutralne – to jak?

Synonim przymiotnik „neutralny”

Jak to jest łatwe do zrozumienia, że wszystko zależy od kontekstu. Zgodnie z nieco wyższymi wartościami oferują listę zamienników:

  1. Kiedy przychodzi do sporu lub walki politycznej, to będzie odpowiadał najlepsze określenie „obojętny”, „apolityczne”, „obojętny”, „obojętny”.
  2. Jeśli chodzi o temat rozmowy między ludźmi, to nie ma żadnych jednoznacznych zamienniki. Gdy istnieje potrzeba zmniejszenia stopnia i przenieść rozmowę w cichej kanału, a następnie wybrać „mniej ostre” lub „więcej wspólnego” motywu.
  3. Z trzeciej wartości łatwiejsze. W tym przypadku, jak mówią, „nieszkodliwy”, „bezużyteczne”.
  4. Jeśli chodzi o naukę, trudno jest mówić o synonimy, raczej trzeba myśleć o ilustracjach oraz szczegółowych warunków tej gałęzi wiedzy, którą mamy na myśli.

W każdym razie, mamy nadzieję, że będzie zadowolić tych, którzy chcą wiedzieć, synonim do słowa „neutralnym”.

Dlaczego nie skorzystać z rosyjsku zastąpiono definicję „neutralny” teraz?

Jest to złożona i kontrowersyjna kwestia. I to nie jest w modzie dla obcych słów, ale fakt, że w niektórych dziedzinach wiedzy, takich jak fizyka i chemia, przymiotnik „neutralne” na czas określony, a wymiana ta ostatnia nie może być odebrany. W tym przypadku, w celu wyjaśnienia tego zjawiska, nie musiał uciekać się do komentowania, a ta z kolei w znacznym stopniu otyazhelev tekst.

Nawiasem mówiąc, to sprawia, że jasne, dlaczego w niektórych naukach tworzą jeden język międzynarodowy. Innymi słowy, w środowisku naukowym wiele terminów, które są tworzone za pomocą kalki.

Ale wracając do tematu. Znaczenie słowa „neutralnym” w swej różnorodności znacznie oszczędza czas i głośnikami, pisanie, więc w taki popyt. I, oczywiście, nasza historia zna przykłady, jak ludzie próbowali siłą zrusyfikowanych kilka zwrotów zagranicznych i rzucać „pożyczył”, „obcy” wstyd języka rosyjskiego, który od dawna zasymilowanej na język. Kto potrzebuje przykładu, niech pamiętają A. S. Shishkova i jego kampanii, jak również nasilenie Puszkina w tym zakresie.

A jaki jest rezultat? Taoistycznych mądrość naucza, że konieczne jest, aby wszystko jest obojętne, że jest neutralny. „Jak to?” – samo pytanie. Zwłaszcza nie ogorchatsya nie być szczęśliwy. Język ile potrzeba, aby oczyścić się z fałszywych pożyczek, ponieważ – jest to system, a to z kolei ma tendencję do samoorganizacji. Dlatego też „wielki i potężny” nie martw się.