286 Shares 8581 views

Kilka zasad zdrowego odżywiania nisz systemu opieki zdrowotnej

Japoński profesor Katsudzo Nishi zaproponowała kilka zasad zdrowego odżywiania. Centralny wśród tych postulatów należy odrzucenie od toksycznych, szkodliwych substancji i środków pobudzających. Najważniejszą z nich jest alkohol, zwłaszcza jeśli jest regularnie podjęte. Jest to śmiertelna trucizna dla układu odpornościowego. Oznacza to, że najpierw trzeba wyeliminować z diety alkoholu, a następnie zacząć stosować się do wszelkich zasad zdrowego odżywiania.


1. Pierwsza zasada zdrowego odżywiania mówi, że w ciągu dnia należy pić do trzech litrów wody. Podczas tego okresu, przez 1,5 miesięcy – początek picia co trzydzieści minut, 30 g wody.

2. Kiedy bolesne uczucia, złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, gorączka, zmęczenie, żadnego dyskomfortu, gorączka nie muszą jeść, zgodnie z drugą zasadą zdrowego odżywiania. Lepiej jest dać mu odpocząć i położyć się na pół godziny przed posiłkiem, ale najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest zastąpienie jedzenie wodą.

3. Trzecia zasada zdrowego odżywiania, nie powinno być tylko w sensie głód. Trzydzieści minut przed posiłkiem, aby przyzwyczaić się do picia 200 g wody, aby nie mylić uczucie głodu i apetytu.

4. Nie używaj płynu podczas jedzenia, ponieważ dziesięć minut po otrzymaniu woda opuszcza żołądek, chwytając rozcieńczonego soku żołądkowego, tym samym hamując trawienie.

5. Zasady 5 i 6 odnoszą się do warunków temperaturowych nie spożywają pokarmy i zimne napoje od czasu przerwania działania enzymów, ich synteza jest zakończona przed upływem czasu aż temperatura w żołądku nie wzrasta do poziomu normalnego. Jeść lody tak samo jak umieścić kawałek lodu w tkance żołądka.

6. zbyt gorące jedzenie i napoje się energię w żołądku, zmniejsza zdolność do mechanicznego wpływ żywność naruszają tkaniny barwy. Stopniowo, są osłabione, to prowadzi do trzebieży i perforacji.

7. siódmy zasada stwierdza, że zdrowej diety, które należy wykluczyć z produktów dietetycznych zawierających allokosurovye podstawę (czekolada, kawa, herbata, kakao, palone) i materiał puryny. Zwiększają one poziom kwasu moczowego we krwi i wywiera toksyczny wpływ na organizm.

Jest to konieczne w celu wyeliminowania wyrafinowane pokarmy – biała mąka, rafinowany ryż, zboża, mak, rafinowanego cukru i produktów go zawierających. Zaleca się jeść miód, warzywa, słodkie owoce, suszone owoce. Należy zmniejszyć ilość produktów bogatych w tłuszcze nasycone.

8. Głównym pożywieniem w diecie powinny być naturalne i surowe owoce, nasiona, nasiona, warzywa, owoce i orzechy.

9. Najlepszym sposobem, aby rozpocząć rano z soczystych owoców, w ramach którego energia słoneczna, tlen, witaminy, gotowe do trawienia cukru. Owoce nie mogą być uznane za uniwersalne jedzenie, ale jeśli dodać do nich 2-3 orzechy włoskie, wartość taka dieta wzrośnie. Są one trawione szybko i łatwo.

Jedz owoce o wartości całości ze skórki i nasion. Lepiej jest dać im oddzielną recepcję, gdzie jest najmniej odmiany.

10. dieta musi być koniecznie duża część sałaty, nie więcej niż 4 surowe warzywa. To może być zielona sałata, ogórki, kapusta, pomidory, seler, rzodkiewka, cebula, rzeżucha, pietruszka, rzepa. Kapusta jest produktem najbardziej pożywne.

11. Zgodnie z zasadą 11, zdrowej diety, należy zwrócić uwagę na orzechy i nasiona, które są głównym źródłem białka roślinnego. Ponadto zawierają minerały, witaminy, cukry i tłuszcze łatwo strawne.

12. ilość tłuszczu w diecie powinna być umiarkowana. Lepiej jest dodać do już ugotowanych potraw. Tłuszcz (olej roślinny, masło, śmietana, itd.) Zmniejszenie wchłaniania białek przez zwiększenie procesu fermentacji w przewodu pokarmowego, nerek i wątroby przeciążenia toksyny. W związku z tym lepiej jest, że oddzielony od orzechów, mięso, drób, ryby, mleko. Jest uważany za niedopuszczalny z nich korzystać z chleba i zbóż.

13. Dieta surowej żywności – jest to najbardziej zdrowa żywność dla 13 rządów zdrowego odżywiania. Ci, którzy nie mogą śledzić tej diety musi nauczyć się gotować, tak aby zastosować najmniejszą szkodę produktów. Na przykład, czas gotowania nie powinien być duży i należy połączyć kilka rodzajów produktów.

Jeśli nie są choroby takie jak zapalenie żołądka, wrzód żołądka, pęcherzyka żółciowego, rak jelita grubego, gotowanej żywności w połączeniu z herbaty na podstawie róży, persymonkę, malinowy, z czarnej porzeczki liści albo ze świeżo przygotowanych soków.