461 Shares 2578 views

Zagotować. Leczenie i przyczyny

Zagotować (nie gotować) – zapalenie mieszków włosowych i tkanka otaczająca go. Nazywa ropotwórczymi bakterie. On nigdy nie pojawia się na dłoniach i stopach, tylko te części ciała, gdzie wzrost włosów jest obecny. To jest twarz, szyja, ramiona, nogi, pachwiny, pośladki, oczy, uszy.


objawy

Początkowy etap – pojawienie się świądu, to nie jest obrzęk i zaczerwienienie wokół mieszka włosowego. Obrzęk wzrasta stopniowo od bladego różu do fioletu przepływów. Jest to dość bolesne, wprowadzą odrobinę niewygody. Pierwszym etapem dojrzewania trwa około dwóch dni.

Kolejny etap – tkanka zaczyna mięknąć i wziąć na zielonkawy odcień. W tym okresie osoba może mieć gorączkę i złe samopoczucie wystąpić, sprawa do którego jest gotować. Leczenie najlepiej jest zacząć od pierwszego kroku, potem drugi przebieg jest mniej bolesne i szybciej.

W centrum czyrak lejka wrzodu po pęknięciu zagotować, wrzód wyczyszczone zmniejsza obrzęki, zmniejszenie zaczerwienienia, gojenie następuje. Niestety, to pozostawia ślad na skórze w postaci blizn.

Dlaczego mam chirii?

1. Nieprzestrzeganie higieny.

2. Zanieczyszczenia z powodu skaleczenia, otarcia, zapalenia.

3. hipotermia.

4. naprężeń.

5. Niewłaściwa dieta.

6. różnych chorób. Na przykład, choroby przewodu pokarmowego, niedobory witamin, zaburzenia metaboliczne i do tyłu.

Zagotować. Leczenie ciężkiego zapalenia

Jeśli ból jest ostry, stan zapalny staje się coraz bardziej, nie ma innej czyrak, leczenie w tym przypadku jest przypisany do chirurga. Przydzielony całkowite usunięcie lub autopsji dojrzały czyrak, operacja ta jest wykonywana pod znieczuleniem miejscowym. Jest to konieczne w celu usunięcia utworzonego ropa przemyto ranę w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się stanu zapalnego i wrze.

Zagotować. sposób zabieg leczniczy

Jeśli w trakcie zapalenie przechodzi mniej intensywnie, możliwe jest zarządzanie operacji baz danych. Lekarze przepisują przebieg antybiotyków w postaci tabletek, iniekcji lub kroplówek. Zwykle dikloksacylina lub Cephalexin. fizjoterapia może być przypisany. ultradźwięków, w suchym środowisku. Do miejscowego leczenia jest zwykle mianowany kompresuje maści Ichtiol, dla wygody, można użyć specjalne nalepki ihtiolovye.

Jak leczyć wrzód na oku?

Leczenie w tym przypadku musi być w pełni delikatny i ostrożny, powinien on rozpocząć w początkowym stadium wrzenia występowania (jęczmień). W tym przypadku należy skonsultować się z okulistą. Do najczęściej przepisywane antybiotyki spada wkropleniu. Naprmer, sulfacetamid. Celem leków zależy od stopnia zapalenia. Jeśli jest wystarczająco silny, jesteś wystawiony przeciwzapalnych kompresów maści. Jeśli gotować dopiero zaczyna się pojawiać, można w domu, aby umyć oka delikatnie rumianku wywaru lub parzenia herbaty. W tym celu należy zastosować sterylną watę, na mokro, z wlewu i bardzo lekko przetrzeć oko z boku i kończy się na nos. Odwar lub liście herbaty mogą być stosowane jako kompres.

Jak leczyć wrzód w uchu?

Leczenie powinno być pilne, ponieważ czyrak w uchu jest bardzo niebezpieczne. Zapalenie jest dość blisko do mózgu. Przerwa ropnia może być tragiczne konsekwencje. Na przykład, utratę słuchu. Można nie samoleczenia, aby kłaść żadnych maści, wszystkie działania wyłącznie na receptę! Mogą być przypisywane wkraplanie kwasu borowego lub r vyty niektóre suche tego kwasu. Spać tylko w uchu pacjenta, ponieważ jeśli wrzód pęknie, ropa wyjdzie, ale nie wewnątrz ucha, co jest bardzo niebezpieczne.