567 Shares 2115 views

Historia wiersz o tym, jak ludzie żyli rozproszone z ulicy Pool

Ludzie zapominalski, nieuważny, ekscentryczny w żart nazywamy „człowiek z ulicy rozrzucone Basin”. Ta sama rozmowa, a dzieci, które opuszczają kapelusze szkolnych i książek, w halach sportowych, placów zabaw – buty – lalki, piłki, samochody … Jednak dzisiejsi młodzi czytelnicy są nie każdy zna tę tajemniczą osobę, z którą są one porównywane.

Historia powstania

„To, co rozproszone z ulicy Pool” – być może najbardziej ulubiony wiersz z naszych babć i matek. Bez niej, tego samego nie można wyobrazić sobie ich dzieciństwo nie Kopciuszek, Królowa Śniegu, Kubusia Puchatka lub małe dziecko z Carlson. Autor nim jest Samuel Marshak, wielki poeta, który został wychowany na dziełach kilku pokoleń Radzieckiego rebyatni. Opowieść o tym, jak ludzie żyli rozproszeni w basenie ulica pływania, głosowało najpopularniejsze dzieła poety. Jadąc do czytelników w 1930 roku, książka ze swoim zabawnym charakterem od wytrzymał kilkadziesiąt wydań i przekładów na wiele języków. Urok liniach dodaje wspaniały i wspaniałymi ilustracjami Konashevych artystę. Jest to dla nich i wyobrażałem sobie publiczność, co wygląda jak bohater – rozproszone w basenie ulica pływania.

Autor i jego bohater

Ludzie, którzy znali Marshak, nie bez powodu, aby sądzić, że autor jest nieco podobny do sposobu, w jaki wymyślił, a on wrócił do niej wielokrotnie w swojej twórczości. Wydaje się, że poeta był zainteresowany takimi osoby: niektóre głupie, śmieszne korb, nadzwyczajne, ich zachowanie naruszyło nudny, zwykły tryb życia. Samuil, czasem jest to dość ekscentryczny, czasem coraz włos taki sam jak bezpański człowieka z basenu pływackiego ulica. W 1975 roku stowarzyszenie twórcze „Ekran” podniósł Cartoon poematu.

Od obrazu do historii

Akcja poematu można uznać epicki, ponieważ obejmuje zmianę wydarzeń, a pewnego rozwoju. W oparciu o zasadę rymowaną opowieść, kompozycja ma swoją ekspozycję, lub wpis, a następnie ruch wewnętrzny, punkt kulminacyjny i epilog.

Co mówi bohater Marshak? Rozproszone z ulic basen żyjących w Leningradzie, najprawdopodobniej, w komunalnym mieszkaniu. Sąsiedzi wykorzystane do jego dziwactw, i, najwyraźniej, nie zwracają na nich uwagi. Tylko od czasu do czasu skorygować, gdy jest dość rozproszone przerwy zwykłe stereotypy. Zamiast koszulki bohater nosi spodnie i kapelusz próbuje klaskać w górnej części patelni, a tylko płaszcz i robi „kieszonkowe” innych. Dlaczego tak się dzieje, ponieważ werset „rozproszone z ulicy Pool” z zupełnie zwykłego człowieka? Chodzi o to, że bohater jest nadmiernie skupiony na niektórych, ale jego niewolnicą, myśli, jak fala poetyckiej twórczości był zawsze ustawić się Marshak. I pamiętaj, anegdoty o szachistów, profesorowie, przedstawiciele innych zawodów, są stale zanurzone w interesujących ich sfery! Nie będzie niezwiązane i koronki i kolorowe buty, i nie ma podróży! Nawiasem mówiąc, on również rozproszone uderza drogę – pociągiem z Leningrad – Moskwa. Co wyszło – można dowiedzieć się czytając produkt!

dokładny adres

Pozostaje jedno pytanie: „Co to jest taka ulica w Leningradzie – basen?” Na mapie można przeczytać jej imię? Rozczarować: w nowoczesnej mapie miasta nie ma takiej ulicy. Ta cecha topograficzna było rzeczywiście, ale tylko w Petersburgu. A od 1818 roku ulica otrzymała nową nazwę – Niekrasowa. Przechodzi przez centrum miasta, słynny Foundry Avenue do greckiego. Powrót w 18 wieku, było baseny, z których wody zostały dostarczone do wspaniałej fontanny w ogrodzie letnim. Sto lat później, baseny zostały zastąpione przez Plac greckiej. Następnie ulicę przemianowano na cześć Niekrasowa, jak wielki poeta mieszkał tu od 20 lat. Być może właśnie dlatego – w pamięci znanych pisarzy kolegów – i osiadł tu Marshak człowiek rozproszone …