554 Shares 3698 views

Jak napisać notatkę w gazecie. Artykuł w gazecie: przykład piśmie

To pomoże Ci zrozumieć, jak napisać notatkę w gazecie przykład pisać sam. Też chce spróbować swoich sił w tej dziedzinie powinni zrozumieć kilka ważnych kwestii. Aby dowiedzieć się, jak napisać list do gazety, ten artykuł pokaże.

Co jest ważne, aby wiedzieć przyszłej korespondenta?

Nawet ten, kto zdecyduje się po raz pierwszy napisać notatkę w gazecie, należy wiedzieć, jakie są różne rodzaje tego gatunku literackiego. Ponadto, zanim napiszesz list do gazety, początkujący reporter wymagałoby znajomości stylów publicznych utworzonych notatek, jakie cele je realizować. Wszakże przed reporter zaczną tworzyć prace dla małej objętości prasy periodycznej, musi zdecydować, jaki styl będzie pisał. Specyficzne akcesoria dobrze jest ważną częścią tej działalności.

Co to jest artykuł wiadomości?

Papier jest często wykorzystywane kawałki super-niskiej objętości. To krótkie komunikaty operacyjne, które mają najprostszą formę. Celem korespondent jest skondensowana prezentacja materiału w taki sposób, że czytelnik może łatwo znaleźć w pierwszej linii odpowiedzi na pytania:

  1. Istotą wydarzenia.
  2. Scena.
  3. Czas pochodzenia.
  4. Opis zdarzenia.
  5. Źródła pierwotne, dających prawo do twierdzenia, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce wtedy i tam, jak donosi korespondent.

Oto podstawowe zasady o których informacje pochodzą w artykule prasowym. Przykłady te można teraz znaleźć nie tylko w tradycyjnym druku, ale także na stronach internetowych. Często odnoszą się one do wiadomości.

Jak napisać historię wiadomości?

Większość z nich to krótkie i proste wiadomości o danym zdarzeniu. Styl tych wiadomości jest zwykle publicysta ze słownika społeczno-politycznej i neutralnym. Często stosowane w tych artykułach profesjonalizmu, zwłaszcza jeśli są one związane z wszelkiego rodzaju aktywności ludzi.

Oto obrazowy przykład notatkę w gazecie, której celem jest – zapewnić czytelnikowi podstawowych informacji o zdarzeniu bez oceny.

„W Baltimore, w Laboratorium Fizyki Stosowanej na Johns Hopkins-naukowcy opracowali się bionic protezę ręki, który jest kontrolowany przez ludzką myśl. On jest związany z układu nerwowego osobnika, dzięki czemu możliwe staje się kontrolowanie urządzeń protetycznych nawet w krytycznych przypadkach całkowitej utraty strony – do ramion, jak stało się z Leśnej Bow – rezydenta Stanu Kolorado. To odkrycie wkrótce przekształcić cały świat, stając się dostępnym dla większości ludzi, którzy utracili na skutek urazów kończyn. "

Jako autor może wyrazić swój stosunek do informacji o wydarzeniu w nocie?

Czasami autor przyznaje oświadczenie zdaniem w krótkim oświadczeniu dotyczącym wydarzeń opisanych. Jednak odbywa się to potajemnie, bez użycia zaimków pierwszej osoby, na przykład przez stosowanie retorycznych pytań, emocjonalnych synonimy. Czytelnik powinien niejako sam się domyślać, że autor chciał powiedzieć, dopiero wtedy będzie to artykuł z wiadomościami w mediach papierowych. Przykład:

„To niesamowite potworna prawda dziś sprawia, że cały świat drży. Każdego roku w Danii, kraju, który uważa się za cywilizowany, na Wyspach Owczych, jest straszne barbarzyństwo rozlew krwi. Młodzi mężczyźni, którzy osiągnęli pełnoletność, zabijają bezbronnych delfiny są zabijane bez powodu, tylko z powodu tradycji. Wody morskie w tym momencie pomalowane w jasnym kolorze czerwonym, a morderca pokryte krwią ich ofiar. Najbardziej przerażający jest fakt, że zwierzęta nie tylko natychmiast pozbawiony życia, ale są zmuszeni cierpieć przez długi czas, wydając jednocześnie wołaniem, które przypominają płacz noworodków. "

Jakie są motywy dziennikarstwa?

W centrum uwagi opinii publicznej może być polityka, ekologia, zdrowie, kryminologia, edukacji, ekonomii, sztuki i wiele innych tematów. Korespondent było ważne nie tylko wzbudzić zainteresowanie czytelnika do jednej lub drugiej z naszego życia, ale także dać mu informacji niezbędnych do kierowania myśli dyskretnie laikiem w dobrym kierunku. Nawet krótki komunikat napisany poprawnie i umiejętnie, może spowodować ogromne poruszenie w społeczności, podnieść mas przeciwko pewnego zjawiska. To, co konwencjonalne krótki artykuł w gazecie.

Dziennikarski styl, który jest zwykle używany do pisania, nie zawsze ma neutralny kolor. W wielu przypadkach, wysoki słownictwa, idiomów i zwrotów, posiekane krótkich pytań retorycznych, powtórzeń i okrzyki wzmocnić emocjonalny wpływ na notatki czytelnika. Jest to szczególnie ważne w artystycznych i artykułów informacyjnych, gdzie plamy literackie są niezbędne.

Jak napisać ciekawą notatkę artystycznej i publicystycznej w gazecie?

Uczy się sztuki pisania prac w gatunek dziennikarski temat szkoły specjalnej – język rosyjski. Artykuł w gazecie, jednak nie będzie działać w ekscytujący i ciekawy plakat, których większość nie obchodzi których mowa w niniejszym artykule. Jest to główny „gwóźdź” każde dzieło literackie, bez względu na wielkość może być.

Drugim najważniejszym kryterium powinna być uznana jako zdolność autora do przekazać czytelnikowi jego myśli, jego uczucia, jego pomysły. Szeroki umiejętności słownictwo za pomocą środków figuratywne języka, piękny styl – to wszystko jest bardzo ważne dla każdego, kto podjął pióro dla dobra czytelnika.

Jaka jest rola nazwy notatki?

Każdy zna powiedzenie o statku i jego nazwy, jak mówią, iść z nim na morzach i fale, jak sama nazwa wskazuje. Ten sam los czeka żadnej pracy. Artykuł w gazecie zaczyna się od nazwy jak w teatrze – z zawieszką. I to jest po prostu obowiązek złapać, zaskoczyć lub nawet gdzieś bawić potencjalnego czytelnika – tylko wtedy będzie on przejść do kategorii prawdziwego czytelnika. W rzeczywistości, wielu autorów już dawno nauczyli się wykorzystać ten fakt na swoją korzyść.

„Tajemnica zatopionego miasta”, „Running w kręgu pod namiętnego tanga”, „Nie budź Australian Behemoth” – na pewno te nazwy przyciągnie uwagę czytelnika. Zwłaszcza jeśli sam tekst zawiera ważne istotne informacje przedłożone interesujący i twórczy.

Jak ważny jest pierwszy akapit tej historii?

Nawet najbardziej trywialne informacje mogą być przedstawione w oryginale, aby obudzić procentowych i reagowania na emocje czytelnika, że ludzie myślą. Pierwszy akapit jest często najważniejszy, ponieważ określa czytelnik będzie dalej czytać, albo odwrócić uwagę innych prac.

Artykuł w gazecie, na przykład o tym, jak zaszczepić w dziecku miłości do czytania, to wydaje się najbardziej nudne i nieistotne. Jednak, gdy autor zaczyna swoją publikację, więc …

„Każdy pamięta” stare „, mówiąc o książkach, które są rzekomo najlepszy prezent. Ale wyobraź sobie przez chwilę, że wszyscy zaproszeni do swoich urodzinowych gości partii daje książkę … To ma być szczęśliwy masz takie prezenty? Dorastał w czasach, gdy słowa, to Internet jest prawie nikt nie wiedział, a odczyt był niemal jedynym inteligentna rozrywka.

Stąd znaczenie takiego daru zatopiony w locie – książka z luksusu, a potrzeba przedmiotu płynnie przeniesiony w stadium śmieci. Więc jest to takie dziwne, że młodsze pokolenie straciło szacunek dla literatury jako takiej, a okupacja czytaniu uznano za bezcelowe rozrywką. "

Ten artykuł w gazecie, przykładem początku której oferowany jest tutaj może wywołać w umysłach wielu ludzi protestu, chęć rozwijania dyskusji. Można to uznać za pierwszy krok do sukcesu – to zakończyć czytanie tego artykułu do końca czytnika! A zatem, przejście z głównym przedmiotem artykułu będzie odpowiedni.