86 Shares 5179 views

Zdjęcia Petrov-Vodkin: malowanie ikon twarze po raz bezbożnej

Jeśli ktoś na górze planów życiu ludzi, w stosunku do niego postanowiliśmy nie ograniczać wyobraźni i nie przywiera do każdej ramy. Syn szewca z odległych prowincji, z podwójną nazwą, jak parodia pseudonimu i nazwy starotestamentowej udał się do Europy i Afryki i ożenił się z francuską kobietą pochodzenia serbskiego.


Zdjęcia Petrov-Vodkin uważane ideologicznie bliskie ateistów i wierzących, estetów i ludzi z marginesu, czerwony i biały. Był nazywany prorokiem, i demon, i to było po prostu artystą.

Szewc z Khlynovsky

Podwójne nazwy często stają się nagroda dla wielkich czynów – kto nie wie Suworow-Rymniksky lub Potiomkin-Zadunajskim … Burlaka od Wołgi Khvalynsk nazwany Piotr nazywa Vodkin czy dla znanego uzależnienia, czy z powodu warzone umiejętność jego matka Euphrosyne, która odbyła się Hangout na podłodze osób.

Kiedy w 1878 roku, jego prawnuk urodziła – Kuzma, następnie nagrany go Vodkin. Ojciec Kuzma – Sergey – był szewcem, ale wszyscy znali go jako zagorzały abstynent, a on powtarzał do syna: „Przede wszystkim, Ty – Petrov, a dopiero potem – Vodkin” Więc podwójne nazwisko, powodując licytatorów awe, kolekcjonerów i miłośników sztuki – Petrov-Vodkin. Kuzma Siergiejewicz zawsze zapamiętać ich pochodzenie, dumny rodziców i szukał brzegiem Wołgi duchowego wsparcia w trudnych momentach.

rok studiów

Jego sposób, zaczął ze wstępem do Bogomazov, wprowadził go w technologii formulacji farby, gruntowanie deski, z technikami ikonografii. On nie od razu zdecydował się na wybór zawodu na całe życie, był remontschikom na statkach Wołgą i chciał wejść do szkoły kolejowej w Samarze.

Chociaż brakowało mu wykształcenia ogólnego (dlatego nie zdać egzamin na przyjęcie do college'u na szynie), Kuzma różnej skłonności do spekulacji filozoficznej i uogólniającym widzenia otaczającego nas świata. Zdjęcia Petrov-Vodkin zbudowany na zasadach perspektywy sferycznej, a po raz pierwszy pomyślał o niej jako o młodzieży. Następnie opisał jak po walce padł na wznak, spojrzał w niebo i czuł krzywiznę horyzontu i aktywną powierzchnię wypukłości. Czuję Ziemi jako planety – który był prowadzony przez siebie, a później nauczył go do swoich uczniów.

Zajęcia malarstwa i rysunku artysta FE Burov w Samarze, Centralna Szkoła Rysunku Technicznego Baron Stieglitz w Petersburgu Szkole Malarstwa, Rzeźby i Architektury w Moskwie Szkoły artysty Aschbe w Monachium – są to etapy uczenia się mistrz. Był uczniem wielkiego Sierowa i Korovin Levitan studiował krajobrazu, spotkanie studiował najlepszych muzeów w Europie. Wynik był wysoki poziom wiedzy i umiejętności w rysunku i malarstwa, a potem pozwolił mu zostać nauczycielem szkoły, ustalone na podstawie Petersburskiej Akademii Sztuki.

burzliwa młodość

Nie rozpoznał żadnego z kanonów w pracy lub w życiu. Pisze prozę, gra – jeden raz miał wybierać między literaturą a malarstwem. Z pieniędzy firm- producenta roweru robi z celów reklamowych rowerową wycieczkę po Europie, w tym samym czasie spotyka się z europejską architekturę i dzieła kolekcji sztuki. Studiowanie Geofizyki i kosmogonii i staje się członkiem francuskiej społeczności naukowej. Oglądania erupcji Wezuwiusza i przemierza Saharę z Beduinów.

Gość dom niedaleko Paryża, spotkał się z kochanka córki i mówi jej, że ona jest jego żoną. Marie-Zhozefina Yovanovich, serbski emigrant córka, Mara stała tuż za nim, ale gdy przyniósł go w Khvalynsk zapoznał się z matką, nie zawsze jest dla mnie, że postanowił Marie – francuska księżniczka.

Pierwsze kroki w świecie sztuki

Odnosi się ono do zwolenników Matisse'a i Gauguin, był nazywany przez francuską symbolicznych. Dla zwolenników stylu akademickim, był radykalny formalista myśl awangardowy wzór Petrov-Vodkin strasznie archaiczne.

Dopiero kiedy wystawiał swoje pierwsze znaczące dzieło w ramach „World of Art”, stało się jasne, że dla wielu nie było tożsamość głównego poziomie europejskim z korzeni narodowych i kosmicznego myślenia.

"Sen" (1910) – obrazy wykonane przez Petrov-Vodkin znane. Spanie chłopiec czeka na niego obudzić dwie kobiety i początku erupcji wulkanu na tle wyrazistym rysunku i palety. Spory o obrazie osiągnął skandali, wiele osób widziało umyślne erotyzm i nic więcej. Wielki Repin skarcił do pustej dekadencji i Aleksandr Benua i Leon Bakst, wręcz przeciwnie, zwrócił uwagę na głęboką treść filozoficzną.

Najbardziej znanym arcydzieło

W 1912 roku na wystawie „Świat sztuki” została wyróżniona obraz „kąpieli Red Horse” Kuźma Pietrow-Wodkin. Stało się dla wielu prawdziwym objawieniem, jego wartość jest realizowana najbardziej nieprzejednane ideologicznych przeciwników artysty. Wpływ malarstwa jest kombinacją środków artystycznych – to nowoczesny era, i opiera się na tradycji ikonograficznej, cofając się w czasie. Zawartość jednoznacznie rozumiane przez wszystkich jako przeczucie przyszłych globalnych wstrząsów w Rosji i na całym świecie.

Pierwsza wojna światowa, czerwone sztandary rewolucji lutym a październikiem, czerwona i biała armia przeciwstawnych sił w wojnie domowej – to wszystko okresowo bardzo istotne „kąpieli Red Horse”. Petrov-Vodkin, a czasami bardzo zaskoczeni dokładnością własnej przezorności.

Lustro i Prorok

"Game Boys" (1911), "Na linii ognia" (1916), "kąpiących się" (1917), "Piotrogrodzkiego Madonna" (1920), "Śmierć Komisarza" (1928) – obrazy Petrov-Vodkin wpłynąć nowość językiem obrazowym i uniwersalny świadomość skala codziennych zjawisk i wydarzeń historycznych.

Z naszego historycznego daleko widziany wielkiego wizjonera jakości mastera. Zdając sobie sprawę z tego współczesnego artysty samego Petrov-Vodkin? Malarstwo – Martwa natura "śledzia" (1918), „1919. Alarm „- wydaje się dokładne ilustracje i przyszłość blokady Leningradu i represji, kończąc tylko ze śmiercią Stalina.

Pochodzenie dał mu ochronę przed atakami teoretyków realizmu socjalistycznego, ale zbyt dużo swobody w wyborze tematów i sposób ich wyrażania nieuchronnie doprowadziły go do otwartego konfliktu ideologicznego z systemem. Nie jest przypadkiem, że zaraz po śmierci pracy mistrzowskiej Petrov-Vodkin starannie przemilczane. To było bardzo łatwe do zrobienia – zbyt duża skala talent został doceniony na całym świecie sztuki.

W 1939 roku artystka zmarła na gruźlicę. Ale tak długo, jak istnieją ludzie, którzy potrafią docenić wielkość talentu i wyrazić wdzięczność dla niego nowych emocji i myśli, jego droga będzie kontynuowana.