296 Shares 5220 views

Maria Stroeva: biografia i kariera

Dzisiaj powiem wam, kim jest Maria Stroeva. Jeśli nasza dzisiejsza bohaterka pracuje, a jakie są jej cechy, rozważymy później szczegóły.

Mówimy o dziennikarz, prezenterze telewizji i publicysty. Urodziła się w 1969 roku. Po ukończeniu studiów dziewczyna decyduje się zostać dziennikarzem i wjeżdża do Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego, gdzie wybiera dziennikarstwo.

Wczesne lata

Maria Stroeva, jeszcze jako studentka uniwersytetu, miała wtedy 17 lat, została pracownikiem "Publicznej telewizji rosyjskiej" (wydającym redaktor). Zanim otrzymała dyplom, dziewczyna była wiodącym programem autorskim, nadawanym na stacji radiowej "Yunost" i nadawanym w całym kraju. W 1992 Maria skutecznie broniła się na uniwersytecie. Jej praca dyplomowa dotyczyła programów radiowych.

Kariera

Maria Stroeva, po ukończeniu studiów, była wiodącą stacją radiową Radio Rossii. Później pracowała nad kanałem telewizyjnym "RTR". Tam była redaktorem naczelnym programu informacyjnego "Vesti".

Następnym miejscem pracy dziennikarza jest REN-TV. Zajął stanowisko redaktora naczelnego serwisu informacyjnego kanału telewizyjnego.

W 2004 roku było ważne wydarzenie w karierze naszej bohaterki. Przełączyła się do kanału RBC. W nowej lokalizacji Maria stała się wiodącym programem "Wiadomości firmowe". Potem zaczęła pracować nad autorskim programem noszącym jej nazwisko i poświęconym głównie pracy rosyjskiego systemu bankowego.

Ciekawe fakty i życie osobiste

Maria Stroeva, nie pozostawiając swojej głównej aktywności, zdołała wychować córkę, a nawet napisać kilka książek. Po tragicznych wydarzeniach na Ukrainie prezenter wyjechał z powietrza. Zapakowała swoje rzeczy i przeniosła się do Kijowa. Maria szczerze wyraziła opinię na temat sytuacji. W tej chwili nie można nazwać tego popularnym.

Maria Stroeva przede wszystkim postanowiła się ruszyć, ponieważ jej mąż jest ukraiński, który mieszka w Kijowie. Prezenter telewizyjny jest żonaty od wielu lat. Zanim wydarzyły się wyżej wspomniane wydarzenie, rodzina musiała żyć jednocześnie w dwóch krajach. TV hostessa poleciała do Kijowa z Moskwy iz powrotem. W tym samym czasie Maria uważała się za rosyjskiego dziennikarza, kiedy otrzymała wykształcenie na Wydziale Dziennikarstwa Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego. Poza tym, zawsze pracowała w Rosji. Konfrontacja między krajami zmusiła naszą bohaterkę do zmiany jej zwyczajowego stylu życia. Zasugerowała, że loty będą trudniejsze.

Ważną rolę w tej kwestii wynikał również z faktu, że w konflikcie krajów jej sympatie były po stronie Ukrainy. Teraz prezenter TV tymczasowo nie działa. Ten sposób życia dla niej jest bardzo nietypowy. Nasza bohaterka ma jednak projekty, które chce przetłumaczyć na ukraińskie media. Ale nie ma jeszcze okazji na takie zadanie.

Niestety prezenter telewizyjny nie wyznaczył zawodu męża, a nawet jego nazwiska. Zauważa tylko, że dzięki wybranemu, nauczyła się języka ukraińskiego tak bardzo, że rozumie to swobodnie i komunikuje się z rodziną. Jednak w odniesieniu do pracy obecna wiedza jest niewystarczająca. Dzięki temu Maria zdołała dwukrotnie zostać matką.