301 Shares 2802 views

Opis obrazu „Złota Jesień” Ostroukhova Ilya Semenovich

Znak w historii sztuki mogą być pozostawione na różne sposoby. Ktoś tworzy nieśmiertelnego dzieła, podczas gdy inni starannie zbiera i gromadzi je przenieść na potomstwo. Geniusz Ili Ostrouhova szczęśliwie połączyć dwie z tych możliwości. Zbierał obrazy i próbki starego rosyjskiego malarstwa, który przywrócił. Inną pasją była dziełem wybitnego kolekcjonera. W konstelacji rosyjskich artystów XIX wieku, ich miejsce jest zajęte przez Ilya Semenovich Ostrouhov. „Złota Jesień” – znany krajobraz, utworzony w 1887 roku, tylko wystawa objazdowa, który wystawiał swoje obrazy gwiazdę pierwszej wielkości, uderzył Galerii Trietiakowskiej.

Opis obrazu „Złota Jesień”

Ostroukhova nie przyciąga tradycyjnego sposobu malowania: zaczął swoje eksperymenty bez żmudnych malowanie gipsowych popiersi i szkiców akwarelowych i natychmiast spełnione kopiuje masło krajobrazy ulubionych artystów – Kamieniewa i Polenov. Kapitan zaczął pisać swoje własne poglądy na wolnym powietrzu i uderzył współczesnego wyrafinowania i łatwość koloru. Jeśli zaczniesz z opisem obrazu „Złota Jesień” Ostroukhova z uwagami, że to wszystko jest przeniknięte powietrza i światła, trzeba zakończyć stwierdzeniem, że leży ona całą gamę emocji – od zachwytu do niepokoju.

Tutaj artysta porzuca swój zwykły sposób zbudować krajobraz na przemian cienkich delikatnych barwach. Piękno lasu jesienią wybiła jego nasyconą barwę liści i gałęzi.

zdjęcia składu decyzyjne

Ostroukhov buduje kompozycję w trzech płaszczyznach: smukłych pni klonu, świecące przez liści fajerwerków, gdzie znajdują się wszystkie odcienie żółtego i złota kolor na pierwszym planie. Artysta przekazuje szczegółowo wyrazistą urodę rzeźbionych liści klonu, obejmujące ziemi błyszczące dywan. Następnie kreator pogłębia przestrzeń, pokazując ścieżkę w środkowym ziemi kompozycji, jest zagubiony w lesie. I tu opis obrazu „Złota Jesień” Ostroukhova chodzi niezwykłe zjawisko krajobrazu – historię! I co jeszcze zadzwonić żywy dialog pomiędzy dwoma czterdziestu tempie samotną ścieżkę? ptaki Belobokov Peck spadł na nasionach torowych, pracowicie szukać zapolzshih pod trawy i wiruje chrząszcze, obrócić obraz w opowieść o ciągłym cyklu życia. Ziemia nie jest już pochłania słońce błogości, ale upał był opóźniony w cytrynowych liściach żółtych i różowych, które wchodzą powoli i wymieszać z zasmażaną trawie. Ostry kontrast kolorów jest tłumiony w głębi obrazu, trzeci w kadrze. On przypomina jasnego nieba, ostro widziany przez drzewa. Dziwne skręty czarnych pni dala kompozycyjnie zamknąć obrazowym przestrzeń.

obrazy nastroju

Wspaniały i jest czas na uroczyste – pęknięcie z kolorów jesieni. Dlaczego jest to zawiera wiele tajemnic i ukrytych alarm obraz „Złota Jesień” Ostroukhova? Możliwe, że o tej porze roku – zmienne, nietrwałe? Nawet wczoraj, pieszcząc oczy tenderest niebieskie niebo i złote drzewa brokat, a dziś już chwycił ostry mróz wyblakłe trawy i bezbronne były gołe cienkie pnie … Kończenie opis obrazu „Złota Jesień” Ostroukhova, należy zauważyć, że produkt łączy w sobie natychmiastową świeżość szkiców przedstawiających nastrój i filozoficznie znaczące obraz natury.

Tematem upadku, artysta zwrócił się więcej niż jeden raz i zawsze te obrazy były obarczona szczególną łaskę, świeżości i głębi.