633 Shares 9832 views

Japońskie opery mydlane. Cechy Doram. Ocena doram

Dla naszego kraju pojęcie "dorama" stało się powszechne stosunkowo niedawno, podczas gdy w krajach azjatyckich są one nie tylko powszechne, ale i bardzo popularne. Doramas nazwał długą serię. Ocena doram na przykładzie konkretnych filmów zostanie omówiona dalej.


Zasady ogólne

Ogólnie rzecz ujmując, fabuła dramatu nie różni się od tradycyjnych elementów zwykłych seriali telewizyjnych. Przynależność do gatunku wpływa na ogólną ocenę. Takie seriale telewizyjne to komedia, detektyw, z elementami thrillera i horroru. Średni czas trwania wynosi trzy miesiące. Ocena najlepszych doram zależy od liczby widzów i zależy bezpośrednio od sezonu, w którym odbywa się show. Niewielu ludzi wie, że dorumy są rozprowadzane w okresach podobnych do pór roku.

"Mydła operowe", uznane w państwach Azji, są znane w naszym kraju. Corocznie rośnie ich liczba fanów. To prawda, dramaty z rosyjskim głosem nie są otwarcie prezentowane w telewizji, najczęściej można je znaleźć w internecie.

Cena ludzkich cech

Jedna z kultowych długo grających seriali telewizyjnych, nadawanych przez ponad dwa lata, pozostaje "Kwiatami po jagodach". Wielu znają go pod drugim imieniem – "Lepsze chłopcy niż kwiaty". Projekt przeznaczony jest dla nastolatków. Opowieść jest zbudowana wokół celowego Makino. Dziewczyna, która dorastała w biednej dzielnicy, cudownie wchodzi w prestiżową szkołę, gdzie stoi "złota młodzież". Dzieci bogatych rodziców patrzą na nią z góry na dół. Wkrótce Makino udowodni, że moc i moda niewiele znaczą dla prawdziwego człowieka …

Właściciele kilku nagród azjatyckich kinematografii, "Kwiaty …" zasługują na zasadzie doramu, najbardziej pożądanego wśród widzów. Ładnym dodatkiem będzie fakt, że w Korei wykonano tą samą wersję serii.

O trudnych nastolatkach

Ocena doram obejmuje japońskie seriale telewizyjne GTO. Jego sukces był tak świetny, że firma filmowa została zmuszona zwolnić fanom film fabularny i serię anime "Cool Teacher Onizuka".

Ten dramat komediowy zawiera tylko dwanaście odcinków. Bohater Onizuki zawsze marzył o nauczaniu dzieci, ale tak trudno jest dostać się do szkoły. Próbuje wszystkich wywiadów, w których otwarte są stanowiska nauczyciela. W jednej z instytucji musi zmierzyć się z reżyserem, ale wciąż jest zwerbowany Onizuku. "Kara" to klasa problemów. Uczniowie są przeciwni, a jedynie prostota i zachowanie cech dziecięcej łatwości pomagają nowym nauczycielom wygrać szacunek do uczniów, ich rodziców, a nawet kadry nauczycielskiej.

Edukacja młodszego pokolenia

Motyw szkół jest ulubioną sferą fantasy dla japońskich scenarzystów. "Gokusen" został wydany na ekranach w 2002 roku, a później stał się prototypem stworzenia anime i specjalnej serii, która miała miejsce pomiędzy dwoma pierwszymi sezonami. Wielbicieli azjatyckiego kina wiedzą, że ten termin slangu jest dosłownie tłumaczony jako "nauczyciel-gangster".

Działka tej serii jest w dużej mierze przewidywalna. Jednak produkt telewizyjny wciąż ma rating Best doram. Opowieść o Kumiko, młodym nauczycielu matematyki, który niedawno ukończył college. Zdobywa klasę przywódczą dla chłopców. Oczywiście trudno jest początkującemu znaleźć wspólny język z małymi chuliganami. Ale wkrótce jedna z nich przybliża ich do siebie – Kumiko jest spadkobiercą klanu yakuzy. Mimo to, jej pierwszym priorytetowym celem jest dbanie o młode oddziały …

Kiedy słaba staje się silna

Nie, ten film nie jest związany z muzyką i kinem. "Produkcja Nobuta" to gra słów. W fabule opowiada o bohaterze, skromnym i nieśmiały dziewczynie, o imieniu Nobuko. W szkole dostała pseudonim Nobuta, co oznacza "brudne". Dziewczyna przez długi czas doświadczała upokorzenia swoich rówieśników, mając nadzieję, że w nowej klasie to się nie powtórzy. Jednak nie tylko jej życie, ale życie całej klasy stopniowo się zmienia …

Ocena doram, zdobył miłość publiczności, znalazł miejsce dla tej wzruszającej historii, jak patrzeć na siebie z zewnątrz. Podstawą "Nobuta" jest powieść Gen Siraiva, która znalazła odpowiedź od czytelników po filmowej adaptacji obrazu.

Obrona obrażonych

Obraz tego obrazu pozostawał przez długi czas na liście najbardziej oczekiwanych wydarzeń. Opowieść, która wydarzyła się w rzeczywistości, została opublikowana w internecie. Dyskusja wzrosła tak bardzo, że postanowiono stworzyć film fabularny, produkcję teatralną, a potem – serię.

Biorąc pod uwagę powyższe, w jaki sposób można nie umieścić "Guy from the train" na liście Doram? Yamada Tsuesi, zwykły przegrany, niespodziewanie chroni się przed chuliganem na nieznaną dziewczynę, którą znalazł w wieczornym samochodzie metra. Hermes poprosił o pozostawienie jej adresu. Wracając do domu młody człowiek stworzył forum w sieci społecznej, gdzie szczegółowo opowiadał o tym, co się stało. Zaczął się otrzymywać porady i komentarze, a wkrótce przyszedł dar od dziewczyny – filiżanki kawy. Między nimi zaczęły się relacje, które społeczność online musiała sobie radzić …

W poszukiwaniu prawdy

Wielu widzów, którzy zakochali się w tym gatunku, znają japońskie i koreańskie dramaty. "City Hunter" to jeden z nich. Przez całe życie Lee Yong Song studiował sztuki walki, nie znając prawdy o swojej rodzinie. Pewnego dnia musi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak wiele tajemnic. Wiedząc teraz wszystkie okoliczności przeszłości swoich rodziców, postanawia zmienić własne życie. Idąc do Seulu, młody mężczyzna szuka pięciu nieznajomych winnych tego, co się stało.

Według publiczności ten dramatyczny dramat w gatunku bojownika stał się jedną z najlepszych serii telewizyjnych w 2011 roku.

Zobacz częściej, dowiedz się więcej!

Zrozumieć kulturę krajów azjatyckich na wiele sposobów pomoże serii, które odzwierciedlają rzeczywistość życia. Doramy z rosyjskim działaniem głosowym, które można znaleźć w bezpłatnym dostępie, zawierają zalecane następujące zdjęcia:

  • "Tygrys i smoka" (2005).
  • "Diagnoza:" Miłość "(2007).
  • "Ostatni przyjaciel" (2008).
  • "Niebo miłości" (2008).
  • "Minam, jesteś piękny" (2009).
  • "Amatyan" (2013).
  • Złote Imperium (2013).
  • "Gra kłamców" (2014).
  • "Niepowodzenie życia" (2014).