343 Shares 9334 views

Pytania ogrodnicy: jak uprawiać wiśnie z kości

Jeśli chcesz się rozwijać drzewa owocowe, najprostszym rozwiązaniem – kupić od zaufanych stowarzyszenia ogrodniczych sadzonki. Jednak mimo możliwości finansowych, aby kupić dowolną liczbę z nich, dla wielu jest po prostu nieciekawe. Jeśli chcesz zobaczyć, jak rodzi się życie drzewa, to trzeba wiedzieć, jak uprawiać czereśnie z kości. W tej notatce, można uzyskać kultury, które są niejadalne owoce, jeśli nie zacznie przestrzegać ustalonych reguł lądowania. Ale nawet jeśli ich smak będzie dość dobry, słodki wielkość wiśni może być mniejsza niż drzewa macierzystego.


doły sadzenia może być latem, jesienią i wiosną. W tym ostatnim przypadku konieczne jest, aby rozwarstwienie. Stwierdza, że aby utrzymać materiał do sadzenia w niezbędnych warunków: ważne jest, aby przestrzegać trybów temperatury i napowietrzania, nie zapomnij o wilgotności. Promuje dojrzewanie kości, ponieważ jest w stanie spoczynku, a nawet pobyt w ziemi, nie może rozwijać się na przestrzeni lat. Dlatego lepiej nie spieszyć się z lądowania, jeśli chcesz dowiedzieć się jak uprawiać czereśnie z kości.

Z tego owocu drzewa stratyfikacja powinien trwać od 90 do 180 dni, w zależności od odmiany, więc trzeba zacząć pracę, biorąc pod uwagę cechy wybranego typu. Dla dojrzewania nasion trzeba znaleźć zimny pokój, który nie będzie się zamrażać. Idealny wariant jest uważany za miejsce w piwnicy, w której temperatura będzie się wahać w 6 + … + 2 0 C. Tylko w tych warunkach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że rosnące wiśnie kości byłby odpowiedni.

W ten sposób, wstępnie przemytego materiału miesza się z podłożem sadzenia zdezynfekowane w stosunku 1: 4 i podlewa. Jako starterów odpowiedni przemytego kalcynowanego piasek, trociny (w którym nie ma skorupy) lub torf. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, podnosi poziom kiełkowania, ponieważ trzyma wilgoć dobrze, daje swobodny dostęp powietrza i przyspiesza dojrzewanie.

Niewielu tylko wiedzieć jak uprawiać czereśnie z kości. Ponadto należy dokonać pewnego wysiłku, ponieważ po zmieszaniu z materiałem podłoża nie kończy. Teraz ważne jest, aby upewnić się, że gleba jest zawsze pozostawała wilgotna, a nasiona zaczęły rosnąć spleśniały. Aby to zrobić okresowo podłoża z dołów należy opróżniać na czystej powierzchni, wszystko dokładnie sprawdzane, nawilżają i wlać z powrotem do szuflady. Jeśli zauważysz pojawienie się bakterii, pola należy umieścić na lodzie lub zamarzniętej ziemi – będzie to powstrzymać dalszy rozwój kultury.

Oczywiście, jeśli chcesz dowiedzieć się jak uprawiać wiśnie z kości, ale nie można zrobić rozwarstwienie, a potem po prostu suszone nasiona w późnym latem Bury w wilgotnym piasku, aw październiku vyseyte je w otwartym terenie na głębokość około 3 cm. W okresie zimowym, kość będzie dojrzewać, choć nie należy się spodziewać wysokiego kiełkowanie, ponieważ warunki w ziemi będzie mniej niż idealne. Następny jesień uprawiane wiśnie z kości jest gotowy do głównej przeszczepu. Owoce dostaniesz gdzieś w 3-4 latach silnego wzrostu.