685 Shares 5005 views

Sprzęt do odśnieżania do domu własnymi rękami z piłą łańcuchową

Prawdopodobnie nie trzeba ponownie rozmawiać o tym, dlaczego urządzenia do usuwania śniegu do domu. Z ich rąk takiej jednostki, pomimo pewnej złożoności projektu, może to zrobić nawet początkujący. Aby to zrobić, należy nabyć odpowiedni materiał, pewną ilość cierpliwości i dostać się do pracy. Dlaczego go samodzielnie? Urządzenia kupione w sklepie, bez wątpienia, jest dobry, ale nie jest tak dużo zabawy. W każdym razie, wynik końcowy będzie taki, który rzeczywiście potrzebujemy.

Trochę o projekcie

Przed przystąpieniem do procesu montażu, chciałbym powiedzieć kilka słów o tym, jak zarząd działa iz którego główne części i zespołów jest snowthrower. W czasie pracy, wszystkie węzły są za pomocą silnika. Ostrza spiralne lub pick-up śruba przewidziane w strukturze śniegu. Ponadto, nie stanowi zespół łopatek, znajduje się w głębi mechanizmu i stanowi wirnik.

Nawiasem mówiąc, sprzęt odśnieżania jest nie tak długo i ciężko na dom własnymi rękami, jak mogłoby się wydawać. Jednak w celu zbudowania proces był tak szybko, jak to możliwe, że masz wszystko, czego potrzeba na wyciągnięcie ręki.

Zasada działania urządzenia jest następujący: silnik poprzez skrzynię biegów przekazuje moment obrotowy świdra. Usuwa skorupę rzędy śnieg i łopaty wirnika. Następnie mieszaninę śnieg jest wysyłany do przewodu transferowego.

Domowy sprzęt odśnieżanie Start: wybór akcesoriów

Jeśli mamy stanowczo postanowił zebrać odśnieżające, musimy pewne narzędzia i materiały, jak zostało powiedziane. W pierwszym etapie ważne jest, aby wybrać odpowiedni element, energii, po prostu mówiąc, silnik. Ogólnie rzecz biorąc, może być usunięty ze wszystkim, najważniejsze trzymać na rysunku obrotu, która nie powinna być większa niż 1500 obr / min, chociaż jeśli jest reduktor, nie ma żadnego problemu.

Oczywiście, sam silnik jest bezużyteczny. Musimy do konstrukcji ramy, w której pierwszeństwo powinny składać się z metalowej rury oraz wspornika ze stali. Również trzeba zrobić ślimaka i wirnik, chociaż te elementy mogą i kupić. Jeśli wzór dwustopniowego, to konieczne jest zapewnienie skrzyni biegów. Jego bardzo trudne do zrobienia, ale będzie kupić na aukcji bez żadnych problemów. Tylko wtedy to self-made sprzęt odśnieżanie dla domu będzie działać. Teraz możemy przejść do części praktycznej.

Jak sprawić, by sprzęt odśnieżanie dla domu własnymi rękami z piłą łańcuchową

Mamy już zorientowali się, że siłownik będzie miała silnik z piłą łańcuchową. To nie ma znaczenia, jakiej marki jest. Dlatego parametry techniczne silnika może być zaniedbana, najważniejsze, aby to działało.

Wyprzedzeniem określić rodzaj snowthrower. Będzie to śruba obrotowa lub dwustopniowym. Na przykład, wzór obrotowy jest ułatwione. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w takich imprezach, najprawdopodobniej będzie można poradzić sobie z zadaniem.

Do jego montażu potrzebny jest silnik benzynowy o łańcuchową łopatki wirnika i odpowiedniej stali o grubości 2 mm. Na obudowie jednostki mogą blach stalowych i aluminiowych o mniejszej grubości. Konstrukcja jest bardzo prosta. Za pośrednictwem przekładni łańcuchowej przenosi ruch obrotowy silnika na wałku, który połączony jest z rotorem i zamontowany na łożyskach.

projekt snowthrower Świder

W tym przypadku, proces montażu jest dość czasochłonny. Wynika to z kilku czynników, które zostaną omówione później. Rury i elementy niezbędne do ramy. Ze względu na swój rozmiar, nie jest konieczne, aby kierować ogólnych wymiarów silnika. Ponieważ w naszym przypadku mówimy o komórce energii z piłą łańcuchową, która ma niewielkie rozmiary, jest dosyć do ramy 50×70 cm. W takim przypadku wskazane jest, aby produkować kadzi 50×30 cm.

Śruba jest wytwarzany w następujący sposób. Podjęte odpowiednie trąbę, której centrum znajduje się łopatę 270h120. Należy również dokonać śruby. Ich pożądane majstrowanie gumy stosowany w pasach przenośnikowych (taśmociąg) lub stali. Ta ostatnia opcja jest bardziej korzystne. Śruby i ostrze ze stali lepiej zrobić nie więcej niż o grubości 2-3 mm. Bez wątpienia jest to łatwe odśnieżanie sprzęt dla domu własnymi rękami można dokonać poprzez rysowanie go można zobaczyć w tym artykule, ale wymaga to zespół wysokiej jakości.

O projekcie w szczegółach

W tym artykule, wiele zostało powiedziane o wyborze siłownika. Jeśli planujesz wziąć silnik z piłą, władza powinna być w przedziale 4-7 KM. Oczywiście, odchylenia w jedną lub drugą stronę. Zapewne wiesz, że wiele osób woli silnik elektryczny. Tak, to jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Ale musimy zrozumieć, że w większości przypadków chłodzenie powietrza, która wymaga dodatkowej ochrony przed padającym śniegu. Jest możliwe, aby zrealizować na wiele sposobów.

W odniesieniu do funkcjonowania obszaru przechwytywania jednostka, to jest zupełnie wystarczy mieć 50 centymetrów. Mniej pożądane, na ile to możliwe, ale nie za dużo. Na ogół takie urządzenie nie jest wystarczająco do ciągłej pracy w trudnych warunkach, ale sposób, aby oczyścić garaż, warsztat, itp w domu wystarczy. Teraz przyjrzyjmy się, jak zrobić prosty sprzęt odśnieżania dla domu własnymi rękami. Zdjęcia tego urządzenia można znaleźć w artykule.

Koncepcja jest prosta!

Jak stosuje się pokrycie dachowe obudowa ślimaka, a dla ścian bocznych dość zastosowanie sklejki. Jego grubość nie może być mniejsza niż 10 mm. Jeśli wziąć mniej, ściana nie będzie produkować najbardziej trwałe, a zatem – nie jest bardzo niezawodny. Do produkcji wysokiej jakości ramkę, wielu ekspertów zaleca się stosowanie obszar 50×50 mm, a uchwyt jest lepiej zrobić z ½ cala rury. W odniesieniu do wału lub odpowiedniej rury, ¾ cala – co trzeba. Z lokalizacją instalacji tarczy, już zorientowali się, więc śmiało.

W odniesieniu do funkcjonowania mechanizmu, to wszystko jest łatwe. Mamy podwójne gwintem śrubowym, który porusza się na ostrzu śniegu. Ostatnio rzuca bokach. Są szanse, będzie można natknąć się na fakt, że średnica łożyska jest mniejsza niż średnica rury, która jest naszym drzewem. W tym przypadku, to musi być ostrzone do odpowiedniego rozmiaru.

Kontynuujemy prace montażowe

Montaż zawleczkę jest wymagane, aby wyeliminować możliwość upadku z kostkami lodu. Ponadto, sworzeń może działać jako osłona pasa, jeśli będzie, oczywiście, zdecydowali się użyć właśnie taki transfer. Ponownie, jeśli sprzęt odśnieżania jest dla domu z rękami z silnika, wlot powietrza zapewnia ochronę przed wnikaniem obcych elementów. Naturalnie, ciało jednostka zrobić trochę więcej śruby. Pożądane jest, aby dodać kilka centymetrów z każdej strony. Jeżeli silnik jest uruchamiany łańcuchowa gdzieś indziej, pożądane jest, aby szybko podniesiona i nakręcony z ramy.

pomocnych wskazówek

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na podwoziu samochodu. Ponieważ urządzenie jest planowane do zastosowania w trudnych warunkach pogodowych, to powinno być łatwe w obsłudze. Na przykład, aby sprzęt do odśnieżania domu własnymi rękami „Blizzard” ma rozstaw osi. Jest to bardzo wygodne, ale nie zawsze. Zwłaszcza, jeśli chcesz kupić koło. W tym przypadku o wiele łatwiej i taniej jest zrobić na nartach. Produkować może być szybko i prosto.

Aby to zrobić, należy wykonać odpowiedniej wielkości kawałki drewna i wysokiej poślizgu jest dołączone do plastiku wyściełającej ją. Łatwe i wygodne. Nie zapomnij ustawić rynnę obrotową. On musi sterować we właściwym kierunku śniegu. Aby to zrobić, należy rurę o średnicy około 16 cm. W końcu trzeba mieć jakiś kanał z wkrętu.

wniosek

Tutaj będziemy rozmawiać o tym, jak tworzyć własne maszyny śniegu. Jak widać, nic skomplikowanego nie ma. trzeba będzie pewną liczbę elementów złącznych, spawarkę i trochę cierpliwości, ponieważ nie zawsze wszystko okaże się za pierwszym razem. Na przykład platforma silnik zrobić lepiej na rogach przez spawanie 25×25 i zainstalować go w odpowiednim miejscu na ramie.

A oto jak platforma montażowa silnik zdecydujesz się zrobić. Jeśli projekt szybkiego uwalnianiu, rozdzielne elementy złączne są stosowane, jeśli nie, silnik jest zamontowany na sztywno. W zasadzie, można przejść bezpośrednio do zespołu, jak znane z teorii.