806 Shares 7432 views

Trasa Moskwa – Tomsk: jak się tam dostać, co zobaczyć w Tomsk?

Tomsk – jak często można usłyszeć nazwę tego miasta. Jednak większość ludzi nigdy nie było tutaj. Niemniej jednak, warto odwiedzić, ponieważ jest obecny w wielu ciekawych rzeczy. Rzeczywiście, Moskwa – Tomsk nie jest popularne z wielu powodów. Po pierwsze, te dwa miasta położone są dość daleko od siebie. Po drugie, wiele z tej trasy może wydawać się nieciekawe, ale nie jest to prawdą. Ten artykuł będzie mówić o tym, dlaczego należy udać się do Tomska, to jest możliwe, aby zobaczyć w tym mieście, a także będzie mała historia jego rozwoju i historii.


Niewielka charakterystyczna miasto

Tomsk – to dość duże miasto w tej chwili. Jest to centralny obszar miasta i okolicy. Warto zauważyć, że to nie jest tylko zwykłym miastem, ale prawdziwy naukowy i największym ośrodkiem edukacyjnym, który znajduje się na terytorium Syberii. Istnieje wiele otwartych instytucji naukowych, które działają w chwili obecnej.

Jeśli chodzi o mieszkańców, Tomsk jeszcze nie ujęte w wykazie miast. Jednak populacja nie jest zbyt mała, w 2016 statystyki pokazały, że w mieście jest około 560 tys. Man.

Jest to kolejny dobry powód, aby odwiedzić to miasto – jest bogata w wiele pięknych zabytków kultury, aw szczególności architektury drewnianej i kamiennej architektury. Ogólnie rzecz biorąc, te kulturowe obiekty pojawiły się w okresie od XVIII do XX stulecia.

Jest to szczególnie interesujące, że Tomsk i jej przedmieścia razem tworzą niezwykłą formację – Tomsk aglomerację, które zostaną omówione później. Tomsk – Tak, kilka powodów, które będą interesujące, aby podążać trasą Moskwa została przekazana. Odległość między miastami, jest jednak całkiem przyzwoite. Jest to 3610 km.

Położenie i klimat miasta

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, gdzie Tomsk. Miasto położone jest w zachodniej Siberian Plain, która w dużej mierze determinuje raczej surowy klimat tego miejsca. Miasto jest także na prawym brzegu rzeki Tom. Co ciekawe, nie daleko od miasta płynie do rzeki Ob. Tutaj borealne lasu, który obejmuje większość powierzchni leśnej i bagiennej. Również częste las. Natura tutaj jest bardzo interesująca, zwłaszcza dla tych, którzy nigdy nie byli w tajdze. Dlatego dla wielu będzie to bardzo pouczające podróżować na trasie Moskwa – Tomsk.

Jak już wspomniano, klimat tutaj jest dość ciężki, zwłaszcza dla ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do tego. Miejscowy klimat – cyklon kontynentalnym. Jego charakterystyczną cechą – to długa i ciężka zima, która trwa przez większość roku. Pory roku zmieniają się bardzo szybko, ale często istnieje powrót mrozu i odwilży. Średnia temperatura w styczniu – minus 17,1 C w lipcu – 18,7 C. Oczywiście, podobnie jak w innych miejscach, czasem w mieście rejestrowane są niezwykle zimne lub gorące dni, ale to nie zdarza się często.

Strefy czasowe i czas

Wiele osób interesuje się, co strefa czasowa jest miasto Tomsk. Zwłaszcza ta kwestia bierze tych, którzy chcą podróżować na trasie Moskwa – Tomsk. Różnica czasu, oczywiście, jest i dość silny. Tomsk znajduje się w znacznej odległości od Moskwy w kierunku wschodnim, więc stref czasowych w mieście – różne. w miastach czasu różni się w ciągu 3 godzin. Oznacza to, na przykład, gdy w Moskwie w dniu 12 rano, to w Tomsku już 3:00 i tak dalej. Moskwa znajduje się w strefie czasowej UTC + 3, Tomsk, z kolei w strefie Strefa czasowa UTC + 6. Zatem uznano, różnica czasu i strefa czasowa obu miast.

Tomsk aglomeracja – co to jest?

Jak wspomniano powyżej, w obszarze tworzy interesujący związek, który był zwany Tomsk aglomeracji. Przede wszystkim, oczywiście, należy zdefiniować pojęcie aglomeracji. Proces ten jest obecnie odbywają się niemal wszędzie. Aglomeracja – jest pewna kumulacja różnych osiedli, które stopniowo tworzą jedno skojarzenie. Stało się to z Tomsk i sąsiednich osiedli, które obejmują kilka dzielnic – Tomsk i Seversk, Tomsku i strefie podmiejskiej. Zastanawiam się, jakie są korzyści z podobnego stowarzyszenia? Odpowiedź jest dość prosta: w zasadzie jest to korzyści społeczne i ekonomiczne ze względu na koncentrację w jednym miejscu wszystkich branż i dużych przedsiębiorstw.

Kultura i atrakcje miasta

Kulturowo, Tomsk niezwykle rozwinięty. Jest masa instytucji kulturalnych i organizacji, które z powodzeniem funkcjonują już dziś. Dlatego też, podczas podróży na trasie Moskwa – Tomsk, należy zwrócić uwagę na różnego rodzaju dóbr kultury, które istnieją w tym mieście. Jest otwarty 3 od razu wiadomo, teatr dramatyczny, teatr dla dzieci i kilka teatrów lalkowych. Dla melomanów Filharmonia działa tu, który zawiera małą, kameralną salę, a co najciekawsze, salę organową.

Tomsk również nie jest kompletna bez muzeów. Istnieje sporo, na przykład, największy – lokalna historia, która musi odwiedzić dla wszystkich turystów. Istnieje Muzeum Sztuki, różne galerie. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest Tomsk Muzeum Architektury Drewnianej.

Oprócz tych obiektów, w Tomsku, znajduje się wiele zabytków architektonicznych. Najczęstsze style tutaj – to rosyjski drewniana architektura, barok syberyjski (które zazwyczaj odnosi się do architektury świątyń), nowoczesne i klasycyzm. Z najbardziej znanych zabytków architektury można wyróżnić budynek Sądu Rejonowego, House of Science przypadku Exchange i wiele innych.

Moskwa – Tomsk: jak dojechać

Bardzo często do odwiedzenia Tomsk, pojawia się pytanie, w jaki sposób się tam dostać z Moskwy. Istnieje kilka różnych sposobów, które można dostać się do tego wspaniałego miasta. Pierwsza opcja – jechać na wycieczkę samochodem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do podróży na trasie Moskwa – Tomsk. Odległość na maszynie wynosi około 3604 km. Ta podróż będzie trwać kilka dni, ale droga będzie bardzo interesujący, ponieważ przechodzi przez wielu innych miastach.

Druga opcja, która jest o wiele szybciej pokonuje trasę Moskwa – Tomsk – Plane. Lot trwa tylko 4-5 godzin.

Jest jeszcze trzecia opcja – jechać pociągiem ze stacji kolejowej Kursk. Ta podróż trwa nieco dłużej niż dwa dni.