591 Shares 8449 views

Metro Paris. Notatka dla turystów

Paris metra została otwarta w 1900 roku. więcej stacji 300 działa obecnie.


Jest to środek transportu najbardziej szybki i opłacalny, więc każdego dnia ponad 4 mln pasażerów w metrze w Paryżu.

Paris stacja metra znajdują się w bliskiej odległości od siebie, znacznie bliżej niż w wielu innych miastach. W swoich 14 linii.

Warto zauważyć, że koszt podróży zależy od strefy, w której pociąg odjeżdża. Na przykład bilet w strefie 1 i 2, jest mniejszy niż w strefach 3-5. Wynika to z faktu, że większa liczba stref, odpowiednio, jest to dalej od centrum miasta. Wszystko Paris znajduje się w górnej części metra. Obszar wokół miast idą w kółko.

Przesadzanie metra autobusem lub wózka, lub odwrotnie, pasażer jest zobowiązany do sprawdzania poprawności nowy bilet. Ale z biletem, który został zakupiony do podróży w metrze, można również dojechać autobusem, tramwajem lub kolejką na Montmartre.

Dla ułatwienia podróży na bilecie metra paryskiego tam Navigo. W celu uzyskania kredytu, potrzebne są dwa zdjęcia i wypełniony wniosek. Istnieją zapisy na miesiąc i tydzień. Ponadto, aby zaoszczędzić wiele Paryżanie kupna karnet – pojedynczy bilet na 10 trasach. Odróżnić karnet dla dorosłych i dla dzieci. Koszt jednego biletu wynosi 30 procent tańsze niż 10 biletów kupowanych oddzielnie. Kup bilet na metro w Paryżu może być na w / d stacje, stacje metra od automatów, kiosków na ulicach, w autobusach i tramwajach.

Zaraz po przyjeździe w Paryżu, to na pewno trzeba Paris Metro z atrakcji. Dzięki niemu można łatwo znaleźć drogę w mieście, wiedząc dokładnie, gdzie iść i co zobaczyć. Wszystkie główne atrakcje, odwiedzanym przez turystów, są w Strefie 1. Niniejszy dobrze znane miejsca, takie jak strefy Montmartre, Tour Eiffel, Luwr, Notre Dame de Paris, Pól Elizejskich i wielu innych. W strefie 2 to główny stadion «Stade de France» Paryż i las Vincent. Międzynarodowe lotnisko Orly znajduje się w trzeciej strefie. Światowej sławy Wersalu jest w strefie 4, a piąty obszar – magiczne miejsce, gdzie marzenie, aby wszystkie dzieci – Disneyland i Charles de Gaulle.

Dla odwiedzających Paryż każda stacja zainstalowane mapy miasta ze szczegółowym opisem ulic i zaznaczone na swoich stacjach metra. Wszystkie linie trasach Paryż metra krzyżują się z podmiejskich pociągów. Metro działa codziennie od 5-30 rano do 00-00 lub 1-00 dni.

istnieją 10 z najważniejszych stacji w Paryżu. Muszą znać nazwy każdego turysty:

1. Chatelet – najtrudniejszy stacja pod względem transferów. Turyści złe znające miasto nie zaleca się zmienić tutaj.

2. Hotel de Ville – dostęp do sali miasta, przy głównej ulicy Paris Rivoli.

3. Palais Royal – Musée du Louvre, bezpośredni dostęp do podziemnego Carrousel w Luwrze – ogromnego centrum handlowego w muzeum.

4. Bastille – dostęp do Place de la Bastille, Opery.

5. Cite – od tej stacji najszybciej można dostać się do Notre Dame.

6. Odeon – dostęp do Dzielnicy Łacińskiej.

7.Anvers – dostęp do bulwaru Pigalle Montmartre Sacré-Coeur. Najbardziej przeciążony dworzec pasażerski.

8. Charles de Gaule – Etoile – dostęp do Łuku Triumfalnego.

9. Trocadero – Odległość od stacji wieży Eiffla.

10. Concorde – dostęp do Pól Elizejskich i Obelisku.

A głównym rada zbliża się do stolicy Francji, nie używaj rosyjskie mapy miasta, czy może się mylić w nazwach. Mapa atrakcji w Paryżu z francuskim można uzyskać bezpłatnie na stacjach metra oraz w kasie.