481 Shares 9785 views

Jak czyścić srebro i wyroby ze szkła

Srebra wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji, ponieważ po pewnym czasie metalowe pokryte ciemną powłoką. Przyczyny tej tablicy jest więcej. Przede wszystkim, to jest zwiększona wilgotność powietrza oraz stały kontakt z ludzką skórą. Każda ludzka skóra ma pewną równowagę kwasowo-zasadową, a to determinuje szybkość ciemnienie wyrobów ze srebra, które są w kontakcie z ciałem.


W związku z tym, jedna osoba może nosić letnie biżuterii srebrnej, bez martwienia się o sposób czyszczenia srebra. Będą mieli jaśniejszy odcień i połysk matowy nieodłączne w kolorze srebrnym. A druga osoba będzie musiała czyścić biżuterię po kilku tygodniach noszenia. Wiąże się to z ludzkiego zdrowia i równowagi kwasowo-zasadowej skóry. Stała opieka i sprzątanie, również potrzebują nie tylko biżuterię, ale także dania srebra.

Jak czyścić srebro w domu.

W jubilerstwie sklepy sprzedają teraz specjalne środki, dzięki którym można czyścić naczynia i srebrną biżuterię. Jednakże, istnieje kilka popularnych sposobów i środków czyszczących recepty srebra, który został przetestowany przez czas. Wystarczy mieć świadomość, że te metody nie są zalecane do stosowania lub należy zachować szczególną ostrożność, aby oczyścić biżuterię ze srebra z perłą lub bursztynu.

Skórki Czerń srebra może być usuwanie przebarwienia czyszczenia drobnoziarnistej kredy lub zębów proszku. Na sztućce ceramiki srebra i srebra odbywa się w następujący sposób: wszystkie produkt przemyto ciepłą wodą z mydłem, nakłada się na miękkiej tkaniny mieszaniny amoniaku z kredą lub proszek do zębów. Mieszanina ta powinna być w stanie, a to gruel kleik pocierać całą powierzchnię naczyń. Następnie konieczne jest płukanie naczynia z gorącą wodą i osuszyć miękką ściereczką.

Więcej niż srebro można oczyścić tym przemywanie w ciepłej wodzie z dodatkiem sody kaustycznej. W jednym litrze wody dodaje się 50 g wodorowęglanu sody. można odświeżyć srebra ciepłą wodą z mydłem, do którego dodano amoniak w ilości jedną łyżkę w litrze wody. Po przemyciu te rozwiązania srebra i płucze ciepłą wodą, a wytarty do sucha miękką ściereczką.

Jeśli biżuteria wykonana z kamieni naturalnych lub syntetycznych, nie ma też trzeba wiedzieć, jak do czyszczenia srebra. Taka dekoracja przemyto roztworem łagodnego mydła, do którego dodano trzy krople roztworu amoniaku w pół szklanki ciepłej wody. Potem dekoracja przepłukać gorącą wodą i przetrzeć szmatką flanelową nim. Mechaniczne czyszczenie biżuterii należy unikać, ponieważ doprowadzi to do pogorszenia wyglądu biżuterii.

Jak dbać o srebra.

Przed sposób czyszczenia srebra, myśleć o tym, co ma do czyszczenia srebra dużo mniej, jeśli są zgodne z podstawowymi zasadami i dbać o nich prawidłowo. Srebrna biżuteria powinny być usunięte przed wykonaniem zabiegów kosmetycznych oraz w czasie, gdy robisz domowych, zwłaszcza gotowania, mycia i czyszczenia.

Sztućce i naczynia ze srebra powinny być przechowywane w szczególnym przypadku, w celu uniknięcia naprężeń mechanicznych i uszkodzeń. Po sztućce czyszczone, muszą dokładnie spłukać i osuszyć. Aby umyć sztućce najlepiej jest używać wody z sodą oczyszczoną. W tym celu jeden litr ciepłej wody trzeba dodać dwie łyżki sody oczyszczonej. Jeśli regularnie czyste srebra i przechowywać je prawidłowo, to pomoże utrzymać ich estetyczny wygląd przez długi czas.