517 Shares 4326 views

Zielony nawóz. Co jest zielony nawóz?

Rolnictwo – jest nauką! A ona mówi, że małe działki nie powinna być pusta. Mimo wszystko, jeśli nie rosną, a następnie wypłukiwane z gleby składników pokarmowych, ziemia pokryta jest skórka twardnieje, porośnięte chwastami. Wtedy albo ogrodnik ogrodnik otrzymuje dodatkowy zakres prac. A z tych kłopotów można zapisać specjalnych roślin – zielony nawóz. Powinny one być wysiewane wolnych działek. Z tych roślin można poprawiające strukturę gleby i wzbogacania go z atomem azotu, do hamowania wzrostu chwastów.


Korzyści z nawozem zielonym

Wiele osób pyta: „zielony nawóz – co jest szczególnego w tych roślin?” Po pierwsze, są one szybko zyskuje dużo zieleni. Liście mają bardzo grube, a ona szybko zamyka się, a tym samym tłumienie chwastów. A niektóre z nich, takie jak żyto, może nawet opóźnić wzrost nasion innych roślin. I w tym miejscu, gdzie został obsadzony żyto, chwasty po prostu nie rosną. Ponadto siderates bardzo zaawansowany rozgałęziony system korzeniowy, z co znacznie poprawia strukturę gleby. I do tych korzeni penetrują składników odżywczych w górnych warstwach gleby, a głęboko pod ziemię, czyli odgrywania roli transporterów. zielony nawozu jako nawóz i zwiększają efekt przyspieszenia procesów mikrobiologicznych w glebie.

Zielony nawóz. Jaki jest ekologiczny nawóz?

Tak, te rośliny są nadal uważane za tanie i przyjazne dla środowiska naturalnego nawozu. Aby to zrobić, trzeba tylko siać roślin na nawóz zielony takiego obszaru, a następnie kosić go i pozostawić na miejscu. W tym samym miejscu kopać nie jest już potrzebna. Trzeba tylko płytkie prikopat nawóz zielony. A on peregniet ostatecznie przekształcił się w naturalnym zielonym nawozem. A jeśli nie leniwy, to ten sezon może być dwa lub trzy razy, aby zrobić tę procedurę.

Jakie są zielony nawóz?

Na pytanie, jaki nawóz zielony , mamy już do czynienia z. Teraz konieczne jest, aby dowiedzieć się, jakie rośliny mogą wykonywać swoją rolę. Wszystkie z nich są jednoroczne i należą one do, na przykład, gorczyca biała. Roślina ta oleju, który w postaci zielonego wersji nawozu słabo rozpuszczalnych fosforanów.

Innym gorczyca pomaga normalizować równowagi kwasowo-zasadowej w glebie, dzięki czemu może wywrzeć na wszystkich glebach kwaśnych do alkalicznych. Ona szybko wzrasta i jest również szybko rośnie. Ponadto, gorczyca biała to dobra roślina miód. Groch i łubin są również bardzo dobry nawóz zielony. Co jest specjalnego w zwykłym łubinu? Fakt, że należy do rodziny motylkowatych. A żył na korzeniach bakterii guzek, które są w stanie zgromadzić azotu w glebie. Oraz z wielu – do 200 kilogramów na hektar. Więc Lupin jest w stanie zastąpić nawozy azotowe, chroniąc tym samym środowisko przed szkodliwym „chemii”.

Zielony nawóz dla ziemniaków

Wiele roślin może być stosowany jako nawóz zielony. Co to znaczy mieć świadomość, że dla niektórych upraw najlepiej pasują? Co, na przykład, zielony nawóz będzie przydatna dla ziemniaków? W tym przypadku, te warzywa są najbardziej odpowiednie jak łubin i groch i zbóż – pszenicy i owsa. Zmniejszają kwasowości aktywacji mikroorganizmy wzbogacić glebę w azot i inne pierwiastki. Oraz w celu ochrony gleby przed wieje, może być w miejscu jesienią siewu gorczycy, rzepikowy lub canola.