890 Shares 9455 views

montaż miski olejowej: jak zastąpić?

Silnik spalinowy składa się z kilku części. Blok cylindra i głowicy. Ale jest też obecny na patelni i wzornictwa. Ostatnio również odgrywa ważną rolę. Jak również w innych częściach silnika, że posiada element uszczelniający – wykładzinę z palety. VAZ-2110 posiada również ten element. Ale, podobnie jak każdej innej części, uszczelka może zawieść. W dzisiejszym artykule omówimy to, co przedstawiono szczegółowo i jak jest wymiana uszczelki pan z rąk.


Charakterystyka paletowe

Element ten jest dolna część silnika samochodowego (to znaczy w dolnej części cylindra). Co robi ten kawałek? Element służy jako element ochronny. Również w oleju miski są przechowywane. Następnie jest ochładzana ruchu. Zewnętrznie paleta jest mała wanna.

Ponadto element jest miejscem zbierania zanieczyszczeń i cząstek, które są utworzone podczas operacji grupy tłoka. Paleta zawiera silnik drobne cząstki metalu i wióry – jest wyprowadzany z elementów mechanizmu korbowego. Często w dolnej części montowane palet magnes, który łączy wszystkie te zanieczyszczenia. Jak to wygląda, czytelnik może zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Ta skrzynia biegów miski. Tutaj też znajduje się okładzina z palety. Automatyczna skrzynia biegów wyposażona w tych magnesów jest obowiązkowe. Dzięki nim, wszystkie metalowe wióry przyciąga i zatrzymuje się w jednym miejscu. Więc nie ma krążyć w całym systemie, pracując jako materiał ścierny.

Zamontowane palety przy pomocy śrub mocujących. Podobnie jak w miejsce zespołu złożonego z uszczelki głowicy niniejszym opisie. Jest wykonana z korka lub gumy.

W starszych pojazdach, uszczelka miski olejowej jest wspólne uszczelniacz, który jest smarowane stawów i krawędzie.

Powody wymiany

Często producenci ustawić tę pozycję przez cały okres eksploatacji samochodu. To samo można powiedzieć o uszczelki głowicy. Jednakże, jeśli silnik jest naprawiany element uszczelniający musi również zmienić. Ale nie tylko naprawy mogą spowodować zastąpienie części, takie jak układanie na paletach. Ta operacja jest wykonywana i uszkodzenia mechaniczne. Na przykład, gdy samochód złapany na dużym kamieniu lub patelni dotknęła asfaltu.

Deformacja, wytłaczanie

Często nie jest spontanicznym odkształcenie uszczelki. Należy rozumieć, że element uszczelniający jest poddawany dużym obciążeniom, ciśnienia i zmian temperatury. I jeśli ul Temperatura powietrza po stronie może wynosić 15 stopni, wewnątrz miski olejowej ogrzano do 110 stopni Celsjusza.

Ponadto PAN uszczelki i odkształcenia ze względu na wysokie ciśnienia w układzie olejowym. Co może być przyczyną tego zjawiska? Często Uszczelki wytłacza z powodu brudnej wentylację zaworu gazów ze skrzyni korbowej. Element musi przejść mieszaniny oleju i kondensatu pary w rurze wlotowej. Jeżeli zawór nie działa pod wysokim ciśnieniem w silniku, przeciska się wszystkie elementy uszczelniające. Dzieje się tak od razu. Jednak wymiana tych części będzie kosztować porządek w sumie. I są one drogie nie tylko dane, ale również działać na ich wymiany (takie jak uszczelki olejowej wału korbowego tylny). Aby tego uniknąć, należy okresowo sprawdzać system wentylacji gazów ze skrzyni korbowej.

dowód

Pierwszy znak, w którym rozpoznać Uszczelki – to wyciek oleju w tackach z połączeń ICE. Ale ponieważ ten element jest najniższym punktem silnika nie zawsze jest możliwe do uznania szkody. A skala problemu może być różna – od lekkiego „mgły” na czarno kałuże tłustej. Pierwsza opcja nie jest tak źle dla właściciela samochodu. Niektórzy kierowcy iść z tym od lat. Jednakże, jeśli po krótkim parkowania na chodniku tworzą plamy ropy, to warto, aby wyświetlić stan palety.

Stracił także jego wyciek uszczelka pan wpływa na poziom oleju. On będzie się stopniowo zmniejszać. Olej pójdzie jak intensywnie zależy od skali tragedii. Jeździć na „sucho” silnik jest wyjątkowo niebezpieczne. Raz na tysiąc kilometrów, eksperci radzą, aby sprawdzić poziom na bagnecie. Powinien być powyżej średniej.

Jeśli jest na minimum, silnik będzie doświadczyć głodu oleju. Wkładki, kółka i inne elementy działają „suche” – formowane cylindrów elipsy i inne problemy.

instrumenty

Aby przesunąć wymiana uszczelki jest udany, musimy następujące narzędzia i części:

  • Unia dwunastościan.
  • klucz "10" Allen i "13".
  • Zestaw sześciokątów.
  • Jack zatrzymuje.
  • Czyste szmaty.
  • Lampa przenośna.
  • Puste pojemniki 5 litrów.
  • Zmywaczy.
  • Nowy olej, uszczelki i filtry.

wymiana

Odkryto pierwsze oznaki uszczelnienia tacki, uszczelki należy natychmiast wymienić. Ale jako problem może być spowodowany przez załamanie najbardziej „kąpieli”. Następnie należy zbadać powierzchnię palety na uszkodzenia mechaniczne – .. pęknięć itd. W przypadku obecności miski należy wymienić lub naprawić (w zależności od skali uszkodzeń).

Aby wymienić tę część, jak układanie na osłonę pod silnikiem, musimy prowadzić samochód na dziurę oglądania lub zawiesić przednią część za pomocą podnośnika (co najmniej po jednej stronie). Ponieważ pozycja jest na dole, ważne jest zapewnienie wysokiej jakości oświetlenie z przenośnej lampy. Ważnym punktem – jeżeli wymiana odbywa się w zimnej pogody, pre-ciepła olej być. Uruchomić silnik na kilka minut na biegu jałowym.

W zależności od cech konstrukcyjnych potrzebnych do usunięcia skrzyni korbowej ochrony metalu.

Jest to ustawione niestandardowe – zwykle posadzić samochód jest wyposażony w plastikową błotnika silnika.

Ponieważ obudowa jest rodzajem zbiornika do oleju, należy spuścić smar podczas jej usuwania. Aby to zrobić, należy odkręcić korek spustowy i wlewowy (ostatni – nie podciśnienia w systemie, dzięki czemu olej jest szybkie szkło na zewnątrz). Wstępne należy umieścić pojemnik z palety. Zwykle w samochodach osobowych, do 4-5 litrów oleju. W przypadku braku otworu widzenia trudno będzie postawić wiadro tutaj – trzeba płaski pojemnik. Aby to zrobić, bierzemy stary kanister i odciąć od niej „ściana boczna”. Odkręcić korek i czekać tam, aby opróżnić cały płyn.

W kolejnym kroku musimy dokładnie umyć z zewnątrz patelni. Zazwyczaj na powierzchni gromadzi się wiele kurzu (jak jest to najniższa część pojazdu). A jeśli pad próbki, paleta będzie jeszcze i plamy ropy. Usunięcie ich jest bardzo trudne. Powinien być stosowany jako spray do odtłuszczania.

Korzystanie z „10” klucz odkręcić śruby skrzyni korbowej. Nie zapominaj także o śrubach, które znajdują się powyżej belki i rezonatora w pobliżu zbiornika. Następnie ostrożnie zdjąć patelnię podważając przy pomocy śrubokręta minus stawów.

instalacja

Stary pan uszczelka jest usuwany za pomocą papeterii noża. Ważne jest, aby usunąć wszelkie pozostałości po nim, że nie daje nowy przepływ. Przed zamontowaniem uszczelki (jeżeli znajduje się szczeliwo) płaszcz z olejem stawów. Następnie przymocować paletę z nową uszczelkę w miejscu.

Ponieważ są przykręcone z podkładką, ostatni zestaw żebrowane bok w kierunku łba śruby. Dokręcić je równomiernie, po przekątnej. Upewnij się, że uszczelka nie wydostać się z fotela. Dokręcić śruby w kilku etapach.

Co dalej?

Wlać olej (starsze) i uruchomić silnik. Spójrz na to, że uszczelka nie przecieka. Jeśli wszystko jest dobrze, wylej stary smar i wlać nowy. Nie zapomnij o filtrze oleju. To zmienia smarem. Teraz musimy wymienić obudowę ochronną metalu (jeśli w ogóle) i ciągnąć wóz od gniazda. W tej części zamiennych, takie jak układanie miski olejowej powodzeniem.