429 Shares 8607 views

Interesujące fakty na temat Międzynarodowego Dnia Przyjaźni

Ludzie na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, wysyłając siebie karty i prezenty, jak również obiecujące zawsze pozostają najlepszymi przyjaciółmi. Ten dzień, który pozwala pokazać znajomym, jak bardzo ważne dla ciebie, i przypomina, ilu masz przyjaciół. Ludzie na całym świecie obchodzą ten dzień, ale będziesz zaskoczony, jak pochodzi święto. Spójrz na kilka interesujących faktów dotyczących zarówno przyjaźń i wakacje. Niektóre z nich można po prostu hit.


Kiedy rodzi Dzień Przyjaźni?

Koncepcja Dzień Przyjaźni urodził się w latach trzydziestych ubiegłego wieku jako innowacyjnej strategii marketingowej. Dzhoys Holl, założyciel kart firmy produkcyjnej, która rozpoczęła pracę w 1919 roku, początkowo wyznaczony na pierwszą niedzielę sierpnia jako dzień przyjaźni.

oficjalne święto

Ta moda zakorzeniła, a Kongres Stanów Zjednoczonych ogłosił pierwszą niedzielę sierpnia Narodowy Dzień Przyjaźni w 1935 roku. W tym roku święto przypada w dniu 6 sierpnia.

dystrybucja na całym świecie

Światowy Dzień Przyjaźni pomysł został zaproponowany przez dr Artemio Bracho Paragwaju, Paragwaj i został po raz pierwszy obchodzony Światowy Dzień Przyjaźni 30 lipca 1958.

oficjalnym świętem ONZ

Szeroka popularność koncepcji doprowadziły do tego, że Zgromadzenie Ogólne ONZ z dnia 27 kwietnia 2011 ogłoszony 30 lipca Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

Piosenka jest o przyjaźni

Beatles, zespół wydał utwór znany wszystkim z niewielką pomocą moich przyjaciół w 1967 roku z okazji dziesiątej rocznicy Międzynarodowego Dnia Przyjaźni.

Twój własny Dzień Przyjaźni

Mieszkańcy Argentyny, Ekwadoru, Brazylii i Urugwaju świętować 20 rocznie Przyjaźń lipcowy dzień.

Damski Dzień Przyjaźni

W 1999 roku społeczność kobieca „Kappa Delta” w Memphis (USA) zaczął obchodzić Narodowy Dzień Przyjaźni Kobiet w trzecią niedzielę września, aby otrzymywać przypomnienia znaczenia przyjaciół w życiu kobiety.

Miesiąc żeński przyjaźń

Do roku 2009, kult żeńskich przyjaznych stosunków rozszerzona na cały miesiąc wrzesień, który jest obecnie uważany za międzynarodowy miesięcy kobiecej przyjaźni.

Wpływ Internetu

Gwałtowny rozwój Internetu stał się kluczem do promowania koncepcji Dzień Przyjaźni na całym świecie, zwłaszcza na rynkach wschodzących z południowo-wschodniej i Azji Południowej.

Ambasador przyjaźń

W 1998 Nane Annan, żona Kofiego Annana, który w tym czasie był sekretarz generalny ONZ, zwany miś Kubuś Puchatek Przyjaźń ambasador przy ONZ.

Dynamika przyjaźni

Narodowe Centrum Badań Badań Opinii Publicznej na Uniwersytecie w Chicago w 2004 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że w ciągu ostatnich dwóch dekad, średnia liczba niezawodnych przyjaciół Amerykanów spadła o jedną trzecią, a liczba osób, które nie mają bliskich przyjaciół w ogóle, zwiększone dwukrotnie.

Najbardziej przyjazny naród

Niedawne badania na portalach społecznościowych, okazało się, że jeśli chodzi o dużych kręgów bliskich przyjaciół (10 osób lub więcej), Brazylijczycy i Filipińczycy są znacznie bardziej przyjazny niż innych narodowości.

Jak można nazwać „Przyjaciele”?

Twórcy najpopularniejszego serialu „Przyjaciele” został pierwotnie rozważano inne nazwy, takie jak „Przyjaciele, jak my”, „Sześć z jednego rodzaju” „The przeciwnej drzwi”, „Raz w West Village” i „Insomnia Cafe”.

Miłość i przyjaźń

Miłość ma negatywny wpływ na przyjaźń. Badanie, kierowany przez Robin Dunbar, szef Instytutu Antropologii Ewolucyjnej Poznawczo i na Uniwersytecie Oksfordzkim, wykazały, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą stracić bliskich przyjaciół, kiedy zaczynają kochający związek.

przyjaźń miesięcy

Wszystkie lutego obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Przyjaźni.

Korzyści płynące z przyjaźni

Stopniowo, naukowcy odkryli, coraz więcej dowodów, że obecność przyjaciół może znacznie zmniejszyć stres. Przyjaźń chroni ludzi przed chorobami, a także przyspieszać proces odzyskiwania z chorobą.

Przyjaźń przedłuża życie

Duży krąg przyjaciół może przedłużyć swoje życie. W badaniu, które trwało 10 lat i jest prowadzona przez Centrum on Aging w Uniwersytecie Flinders w Australii wykazały, że osoby w wieku powyżej 70 lat, którzy mają szeroki krąg przyjaciół i znajomych, zazwyczaj żyją o 22 procent dłużej niż ci, których krąg przyjaciół małych.

Narodowy Tydzień w USA

Trzeci tydzień maja w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest jako Narodowy Tydzień nowych i starych znajomych.

relacje online

Przyjaźń w sieci rośnie na całym świecie. Badania pokazują, że ludzie są bardziej uczciwi ze swoimi przyjaciółmi internetowych niż te, z którymi są one postrzegane na żywo. Kobiety najczęściej Przyjaciele więcej niż online mężczyzn.

Przyjaźń na zwierzętach

Przyjaźnie nie są ograniczone do ludzi. Niektóre zwierzęta, takie jak szympansy, pawiany, konie, słonie, hieny, nietoperzy, wydry i delfinów może również budować przyjaźnie z członkami własnego gatunku.