100 Shares 8386 views

Festiwal na Ostatki. scenariusz zapusty

Mardi Gras jest tradycyjne święto dla Słowian, symbolizujące koniec zimy i początek wiosny. Prawosławny kalendarz nazywa ją serami sedmits. W tym tygodniu ludzie powinni wybaczyć swoich bliskich, aby przeprosić nich. Ponadto organizowane festyny na Ostatki. Rozważyć wszystkie te kwestie w sposób bardziej szczegółowy.

Co jest Mardi Gras?

Zacznijmy od święta. Według kalendarza prawosławnego, Karnawał odbywa się w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem. Zanim chrześcijaństwo pojawiło się w Rosji, ten festiwal był poganinem. Obchodziliśmy go przez dwa tygodnie. Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa święto i wiele ulubione rosyjskie tradycje zostały zachowane. Wśród nich – krajowych uroczystości na Ostatki.

Ludzie są przyzwyczajeni do radośnie pożegnać zimę i chętnie spełnia długo oczekiwana wiosna. Okres ten jest zawsze postrzegany jako przebudzenie matka natura Yarily-Sun (najbardziej cenionych w czasach pogańskich bóstw, które daje wszystkim siły życiowej i ciepła). Nawiasem mówiąc, zamiast wcześniejszych okrągłe placki pieczone ciasta. były one symbolem słońca. Pieczemy je w dużych ilościach i leczono całej swojej rodziny i przyjaciół. Pochłaniający taki tort, ludzie uwierzyli, że jedzenie kawałek energia słoneczna i ciepła, wypełniając swoją szczególną moc.

W skrócie, krajowe obchody na Ostatki przeżył. Tylko tortille zastąpiony naleśniki. Sama nazwa festiwalu stała się również jednym. W pogaństwa, był nazywany Komoeditsey. Carnival święto nazwano, gdyż w ubiegłym tygodniu, kiedy można jeść produkty zwierzęce – masło, jak również.

Spotkania i Zaigrysh

Każdy dzień to długo oczekiwane wakacje ma swoje własne tradycje. Jest to rodzaj scenariusza Carnival. Uroczystości rozpoczynają się w poniedziałek – spotkanie z wiosną. W tym dniu ludzie uczynić człowieka słomy, włożył szaty i nosić na saniach. Dzieci budują slajdy śnieżne, dorosłych piec placki, z których pierwszy jest rozdać ubogim, lub powiesić na gałęzi drzewa w pamięci dusz zmarłych krewnych.

Następnie kontynuuje w następujący scenariusz Carnival: Uroczystości na wtorek nazywa Zaigryshem. Scarecrow znajduje się w centrum placu, wokół ołowianych tańce, wszystko leczyć się do ciast i naleśników. Młodzież przypatrując ich potencjalnego partnera. W godzinach wieczornych, ludzie wysyłane do zgromadzeń.

Gourmet i Razguliay

Środa rozpoczyna kolejną Uroczystości na Ostatki. Ten Gourmet, obchodzony w środę. Szwagier został zaproszony do odwiedzenia matki-i traktowali ją naleśniki.

pośród uroczystości rozpoczyna się w czwartek. W tym dniu, zabrania się pracować. Nazwał hulanki. Łyżwiarstwo ze zjeżdżalniami na sanki, kolęd i zazyvaniya wiosnę, przyjazny herbaty – to wszystko odbywa się w czwartek!

Teschin Wiaczorka, spotkania Zolovkina

W piątek rozpocznie Teschin Wiaczorka. W tym dniu, już zaprosił mnie do odwiedzenia teściowa na naleśniki teściowa.

Widząc Pancake Tydzień zaczyna się w sobotę ze zgromadzeń Zolovkina. Przez ustawy na naleśniki siostry pęd do męża. Na ulicy w dzień gra w śniegu biorąc miasteczek, symbolizujące ostatnie schronienie zimą.

niedziela zapustna

Co to ostatni etap? Ostateczne pożegnanie karnawału – w niedzielę przed Wielkim Postem. W tym dniu ludzie odwiedzają nawzajem swoje domy. Oni proszą o przebaczenie za wszystko, co kiedykolwiek skrzywdzić swoich bliskich. Wieczorem spalony przedstawia wizerunek, który rozprasza prochy na wietrze, na wsi – w tej dziedzinie. Tradycja ta symbolizuje urodzaj.

Mardi Gras uroczystości na ulicy nie są ograniczone do

To nie wszystko. Zapusty skrypt na ulicy, z reguły odbywa się powyżej normy. Jednak w pałacach kultury, w szkołach, w niektórych roślinach, etc. również gospodarzem różnego rodzaju imprez.

Rozrywka, konkursy, występy i wystawy – wszystko to sprawia, że wakacje jeszcze bardziej jasne, przyjemne i ciekawe. wydarzenia kulturalne dać każdemu możliwość poczuć radość i ciepło nadchodzącym wiosnę, pomimo faktu, że są one na miejscu.

Na obszarach miejskich też pożegnać się z zimą

Zapusty skrypt na ulicy przemyślane we wszystkich miejscowościach. A nawet w wielu dużych miastach centralnych placów organizowane są targi, sprzedaży naleśniki i bułeczki, ustaw wróble.

Setki mieszkańców miasta przychodzą do obszaru, aby pożegnać się z zimą. Tradycyjne gry i konkursy, zabawa ludowa, dużo zabawy – nawet pochmurny pogoda nikt nie może zepsuć nastrój!

Ludzie z wielką przyjemnością, aby wziąć udział w różnych konkursach, konkurując w ich umiejętności, śpiewać i tańczyć prowokacyjnie. Świąteczną atmosferę wszystkie opłaty specjalnej energii i pozytywnych emocji.

Jokers i błaznów

Naleśnik, masowe uroczystości, gry i herbata i naleśniki są wesołe i jasne rosyjskie tradycje. Na zorganizowanie prezentacji w wielu wsiach i miasteczkach często działają Jokers i błaznów. zabawiać ich publiczność, ich biegać, skakać i bawić. W rezultacie, ludzie nie zauważają, ani zimny, ani zmęczenie. Są one po prostu zaangażowana w tradycyjnych konkursach Shrovetide i zabawy, cieszyć się występy błaznów, śmiejąc się serdecznie.

Na przykład jokera można zorganizować walczy mokre poduszki na kłodzie holownika, podnoszenia ciężarów, podboju słupy lodowe, a nawet rzuca siebie miotły.

Do najbardziej aktywnych uczestników, dają niewielką nagrodę w postaci dowolnego z pamiątkami, tradycyjnych naleśników, ciast, etc. Nawiasem mówiąc, słup lodu jest również powiesić prezentu. Uczestnicy z przyjemnością i wielką gorliwością pójdą za nimi. Z nagrodami w ziemi dół, oczywiście, tylko najbardziej sprawnych i silnych.

Jest to kolejny konkurs organizowany przez klaunów. Obecny na spacer może być, na przykład, aby rywalizować w jedzeniu naleśników z prędkością śmietany. Jednakże takie zabawy obawy rozrywki i innych potraw. Może to być, placki i ciasta, a także rozmaite napoje.

korowód

W skrócie, jeśli chcesz się bawić – zwrócił się do takiego wspaniałego wypoczynku jak Mardi Gras. Scenariusze festiwali ulicznych często zawierać więcej i inne karnawały.

zwykle rozpoczyna się natychmiast po spektaklach błaznów, artystów ludowych, konkursy, ustala inne niespodzianki przygotowane dla mieszkańców danej miejscowości i jej gości.

Karnawał pochód obejmuje dużą liczbę osób. Umieszczono na różnych strojów, śpiewać, tańczyć i bawić. Dla otoczenia w Carnival procesji często wykorzystywane szczudłach lub sanki. Pochód zatrzymał się blisko kolejnego punktu sprzedaży, naleśników, ciast i innych smakołyków gorącej herbaty.

Tutaj każdy może kupić wiele biżuterii, zabawek i pamiątek. Ponadto punkt końcowy karnawału prezentowane twórcze dzieła różnych artystów, fotografów, rzemieślników.

Pod koniec uroczystości Shrovetide można zobaczyć pokaz ognia, występy znanych artystów, oraz, oczywiście, spalenie kukły, nazwany Carnival. Nieście go przed nim aż do końca karnawału.

Spalenie kukły – proces tajemniczy i ciekawy

Mardi Gras na ulicy w większości miejscowościach przez wszystkie tradycje. Wizerunek jest spalane w ostatnim zakręcie. W tym przypadku wszyscy obecni energicznie klaskać, dobrze, ze względów bezpieczeństwa, oczywiście, spotkać ratowników i strażaków.

Burns wizerunek bardzo jasno i szybko. Jest to symbol przybycia sprężyny. Zgodnie z tym, zimno zamrożenie, a mieszkańcy wsi wielkie miasto nie będzie. Ani śnieg, gołoledź czy nie przestraszyć.

Około nadziewany przed zapłonem, rozwija się również wiele platform z różnymi rozrywki dla osób obecnych. Tu można odpocząć, mieć przekąskę, picia herbaty, po prostu rozmawiać z tymi, którzy przybyli na święto. Wszyscy z wielką przyjemnością tańczyć dla ogromnej ognisko, ręka w rękę, tańce powodu, śpiewać, mające na celu przyciągnięcie wiosny.

W skrócie, Carnival – dużo zabawy, radosnego śmiechu, ciepłe uśmiechy! Festiwal, który trwa tydzień, pozwalają doskonale się zrelaksować, uciec od monotonii codziennych dni roboczych. Ale oczekiwanie na przyjście wiosny jeszcze bardziej uplifting ludzi wokół!