651 Shares 4029 views

Odbicia Niekrasow na widok wejścia. Drzwi przednie lub ganek? How do you say tak?

Niekrasow – największy poeta narodowy. Przekonuje praktycznie każdą twórczą pisarza. Nigdy, nawet gdyby żył w Petersburgu lub za granicą, nie zerwać więzi z ojczystego kraju, wsi i chłopa. Rzeczywistość że odtworzony była objętość społecznie. Jest zjednoczony chłopa i inteligentne spojrzenie na rzeczy. Te dwa plany ma wiersz „Refleksje z ganku”. Jego zawartość i funkcje zostaną omówione poniżej nas.

Na osobliwości mowy w obu stolicach

Wiele kontrowersji pojawia się, gdy kwestie związane z języka rosyjskiego. Drzwi przednie lub ganek – jak? Petersburgers wolę pierwszą opcję, a Moskale – drugi. Opcje te są nazywania ulica Wejście – „ceremoniał” lub „wejście” – powstały, według mieszkańców Petersburga po rewolucji. Jest mało prawdopodobne, że jest to zasadniczo. Chociaż, jak wyglądasz. Mówisz „ceremoniał” lub „zamknięty”? Petersburg rozróżnienia tych pojęć w rozumieniu.

Pierwsze słowo oznacza dla nich drabinę wewnątrz budynku lub głównego wejścia do pałacu, a drugi – miejsce, które podejście lub garnitur, i to jest – na ulicy. Na moskiewskim uroczystym wjeździe lub oznaczają to samo. A wyrażenie „wejście główne” oznacza wejście, wygodny ganek. Twierdząc, bardzo często zapamiętać wiersz Niekrasowa zatytułowany powyżej. Pozwól nam również i mamy „Refleksje z ganku”.

zdaniem autora

Sądząc po tekście, autor zauważa głównego wejścia bogatego dworu z okna naprzeciwko. I co widzi? W święta małe urzędnicy miejscy w pośpiechu, aby oddać hołd „pisząc swoje nazwisko i tytuł” w książce, która jest w Szwajcarii. Poza tym miejscu nie są dozwolone – ranga nie poszedł do wysokiej rangi osobiście wziął je osobiście. Ale oni nie są obrażeni, wręcz przeciwnie, jest tak zadowolony z siebie, że autor uważa, że nie jest na wyniszczenie swego powołania?

Co się dzieje w tygodniu przy głównym wejściu

W tym tygodniu do domu szlachta rozciągania ciąg azyl. Niektóre z nich szuka miejsca do pracy, wdowa lub stary chcą zobaczyć o emeryturze. Poza poszukiwaczy, którzy często zostają odrzucone i płacz, idź, nie znalazł łaskę, pomiń posłańców rano z papierami.

Nieudane oczekiwania

Autor raz zobaczyłem pęknięcie Catcher duszę. Przy wejściu pochodzą z odległych miejsc zwykłych ludzi. Przed zapukać do drzwi, zdjęli czapki modlił się w kościele, stał w pewnej odległości, z opuszczoną głową beznadziejna. Otworzyłem drzwi i wyjrzał Szwajcarii.

Chłopi, którzy przybyli z odległych prowincji, były niezgrabne: stopy w sandały zapukał do krwi, poszarpanych niewypałów, ze zgiętymi plecami nędznym plecaka, otwartych szyje widoczne krzyże. Beznadzieja na ich twarzach, a mąka został napisany. Z domu usłyszał portier polecił jechać obdarty motłoch, jako właściciel tych żebraków nie podoba. Drzwi zatrzasnęły się. Chłopi konsultowany i zaczął zbierać pieniądze, ale portier uważany im grosze i nie wolno Jego Ekscelencja. Tak minęły obcy, to proste i Szwajcarii, a jego panem. Nie spotkał nieszczęśników ludu z człowiekiem uprawnień i zabezpieczone na którym mieli przypięte tak wiele nadziei. I są one z powrotem w sercach beznadziejnego smutku.

Kontrast dwóch światów

Podczas gdy nieszczęśliwe urlopu, wyższy urzędnik sny słodkie sny. Wiersz Niekrasowa „Przy wejściu głównym”, a później, w innym kontekście, byłoby używać słowa „sen” i jego synonimy. Ulubieńcem życiu, to wszystko jest szczęśliwy.

„Awake” – apeluje autor. Jest to prawdziwa przyjemność: pomoc w niekorzystnej sytuacji, jest to przebudzenie do tego sprawiedliwego życia, zbawienie od tego bezdusznego bagno, w którym człowiek bogaty jest złapany. Ale był głuchy i nie chcą widzieć ani słyszeć. Jest to na tyle, że jest on teraz rządzi światem, a co się stanie, nie boi.

Jak kontynuować biegu jałowego życia

I bardzo skutecznie. Żal ludzi nie dba. Beztroski, i nie budzi się, aby zobaczyć prawdziwe życie na łonie natury włoskiego, na emeryturze, będzie spędzał całe dnie. I wszelkiego rodzaju hacki, pióro-kierowca, który wyróżnia się na korzyść ludu, on głęboko gardzi, patrzy na nich z pogardą i wyśmiewali je. Wystarczające jest, jeżeli jest okrągły spokojny piękny charakter.

Dygnitarz będzie dożyć sędziwego dni pobytu w szczęśliwym śnie, z którego nie odzyskał przytomności, umiera. Kończąc swoje życie, autor mówi: „Ty iść spać …” On będzie otoczony czuły i troskliwy spadkobierców, którzy z niecierpliwością czekają na jego śmierć. Ironicznie nazywali go bohaterem Autor, który po śmierci powiększyć chwałę, ale w rzeczywistości jego sekret będzie przeklinać.

Motyw cierpienia narodu

Trzykroć N. A. Niekrasow przechodzi z bogactwa świata do świata biedy i kończy wiersz opisujący udział cierpiących ludzi. Na małych ludzi bezpieczne i nawet zabawne, aby dać upust złości, sarkastycznych uwag poetę. W ostatniej części poematu Niekrasow skanuje całą Rosją i wielokrotnie powtarza słowo „jęczeć”. Z ogromnym smutkiem Walkers spadnie do szlachcica w karczmie przydrożnej, a wszystko propyut zastonut, pobirayas i wraca do domu z niczym. Gdzie ich ojczystej ziemi, aby znaleźć miejsce do rolnika, uderza na ziemi rosyjskiej, a nie jęczeć?

Okazuje się, że nigdzie nie ma takiego miejsca. On jest nigdzie światło Boże nie cieszy: na polach, na drogach, pod stodole obok Izby Orzekającej, gdy jest to niemożliwe, aby znaleźć prawdę. I nad rozległym Wołgi usłyszeć liryczne pieśni jęk. Ziemia jest pełna ludzi jęczeć ponad wycieku obfitującą Wołgi na wiosnę. Koniec Niekrasow „Refleksje z ganku”, podsumowanie, które rozważaliśmy pytanie: „Czy ludzie obudzić, zdobyć siłę, i to jest koniec, zasnął na zawsze?”