350 Shares 7255 views

„Toblerone” – czekoladowy z „Highlight”: delikatności ze Szwajcarii

Czasami trzeba tylko trochę szczęścia – mały kawałek dobrej czekolady! Dopiero teraz, który z nich wybrać? Po tym wszystkim, zakres na półkach jest w stanie sprostać najbardziej niesamowity fantazyjne słodycze. Tutaj objawia się konkurencji w najszerszym! Na przykład, dlaczego warto wybrać markę „Toblerone”? czekolada przyszedł do nas ze Szwajcarii, który od dawna znany z umiejętności swoich cukierników. Coraz oryginalne opakowanie! Tak aby rozwijać kampania reklamowa jest możliwe. Ale powinienem?


Jak to wszystko się zaczęło?

Dawno temu Zhan Tobler otworzył własną cukiernię w Bernie, gdzie w zasadzie sprzedaży produktów innych producentów. Poszedłem 1868. Popyt był stabilny. On spodvignul Zhana Toblera myśleć o tworzeniu własnych fabryk do produkcji czekolady. Organizować produkcję zaplanował z synami w 1899 roku. Wspólny produkt o nazwie Fabrique de Chocolat Berne, Tobler & Cie. Rok później Jean przenosi główne atuty w rękach jego syna Teodora. Prace kontynuowane. Ale dopiero w 1908 roku, Teodor i jego brat Emile wynaleźli unikalną recepturę ulubiony przysmak – czekolada.

na faktach

„Toblerone” pierwotny w postaci czekolady. Zdjęcie na opakowaniu w pełni odzwierciedla treść – ułamki trójkątne z mlecznej czekolady, nugat, migdały i miód. Sama nazwa pochodzi od połączenia imion założycieli i nazwiska włoskiego nugat – Torrone. W 1909 roku marka została oficjalnie zarejestrowana w Bern. I nie było ekstrawagancję czekolada o smaku. Rozwój jest powolny, ale stały.

Tak więc, w 1969 roku firma rozpoczęła produkcję gorzkiej czekolady, a rok później – i bieli. W 2007 roku nowy smak orzechów i rodzynek. Niezwykła forma czekolady ma kilka wersji stają się dostępne. Istnieje legenda, że uczta następujący kształt szczyt Matterhorn w Alpach szwajcarskich. I są już zupełnie fantazja założenie, że czekolada zawdzięcza swoją formę wodewilu tancerzy, ułożonych w ludzkiej piramidy na koniec przedstawienia.

przeciwko legendy

Piękne legendy o formie spółki obalił „Toblerone” na cześć górach. Czekolada pierwotnie miał na opakowaniu odniesień do góry. A wersja z tancerzy wydawało się zbyt daleko idące. Były też odniesienia do faktu, że trójkątny kształt nawiązuje do znaku masonerii „Toblerone”. Czekolada, według niej, stał się symbolem politycznym i gospodarczym. Wszystkie wersje były zabawne, ale nie miał nic wspólnego z rzeczywistością. Trójkątny kształt był prosty wgląd w którym czekoladowy był oryginalnie. projektowanie opakowań, bez wątpienia przyciąga uwagę. Ale to nie wystarczy, aby wygrać armię fanów. Tutaj konieczne jest, aby pracować nad i smak!

Och, smak Szwajcarii!

Wiele osób, niezależnie od wieku, prawdziwie kochać szwajcarskiej czekolady „Toblerone”. Opinii o nim wahała się od entuzjazmu zatwierdzeniem zastrzeżone. W rzeczywistości, to cechy miękkie i bardzo delikatny smak z jasnymi, ale harmonijnie nutami miodu i nugatu. Podział na frakcję trójkątnego jest bardzo ważne. Rzeczywiście, w pierwszej degustacji po prostu chcą, aby wchłonąć całą czekoladę, ale zbyt dobrze – to jest złe! Wyrafinowania w małych ilościach może prowadzić do sztywności z nadmiernym entuzjazmem. Nugat po prostu trzymać się razem. A zęby nie są tak łatwe do odklejenia. Więc trzeba delektować się powoli, ciesząc się każdym kęsem.

Szalony, szalony świat!

Czekolada – rodzaj leku, który zamienia się w obozie niewolników raz na zawsze. Sweet Tooth jest zobowiązana do próbowania nowych smaków i jeść je jak ambrozja, aby poszerzyć swoją gamę smaków. Na przykład, jego słabość do czekolady słynnego szwajcarskiego polityka, stracił z tego powodu premier. To był 1995. Mona Sahlin zrobił oszałamiającą sklepy na pieniądze podatników. Suma przekroczyła 50 tysięcy koron, i dwa czekolada „Toblerone” stwierdzono w spożywczych kosza. Od polityki musiała zostać przerwana przez trzy lata. Tak, smak zasłużył!

Producenci przyjęły „przypadek” Toblerone „dla oryginalnej komplement i tylko przyspieszyć tempo pracy. Przez długi czas były przygotowania do jubileuszu wieku i obchodzony całe jesieni. Aby wziąć udział w festiwalu czekolady w Berno, zrobili największy dachówka „Toblerone” na świecie. Czekolada tej wielkości nie opanuje nawet sto słodycze, bo nie było cetnar! Płytka może łatwo dostać się do Guinness Book of World Records, ale autor jest po prostu nie jest to konieczne! Oni skromnie odpowiedział, że głównym celem dla nich – to radość miłośnikom czekolady. Tym bardziej, że na koncie firmy był rekord świata.

We współpracy z mieszkańcami w Genewie, Bazylei, Bernie i Zurychu cztery dni skonstruowane one wieżę. Słodki karton trójkąt można porównać do dzieła sztuki. Nie jest zaskakujące, że przepływ pracy został opisany nawet w książce poświęconej stulecie. Giant modele pojawiły się na lotnisku w Zurychu. Z ich pomocą, pokazując swoją historię Chocolate „Toblerone”. Opinie zostały zapalonych fanów homologacji, jak przyjemność zobaczyć tak smaczne instalację. Nawiasem mówiąc, inspirując publiczność i nadal utrzymuje się przez zapalające reklamach nadawanych oraz losów do Alp szwajcarskich. Zgodnie z wynikami sprzedaży czekolady rocznicy wzrosła do najwyższego poziomu dla całego poprzedniego miesiąca.

Co ludzie mówią?

Pierwszym krokiem jest alarmujące cenę, kupujący są zapewnione. Nawet przy cenach sprzed kryzysu szwajcarskiej czekolady „Toblerone”, gorzki i mleka, które odbyło się na najwyższej pozycji. Standardowe płytki w 100 gramów można kupić za średnio 160 rubli. Teraz ceny wzrosły niemal o połowę. Ale zdesperowani słodkie kochanków nie zatrzyma.

Czekolada ma smak miodu-orzechowy z nutami karmelu i migdałów. Czysta czekoladowy napój nie jest zalecane, ponieważ przykleja się do zębów, która, nawiasem mówiąc, mówi jak nugat. Dziewczyny uczcić ważną cechę: dachówka jest łatwo dopasować do każdej torebki i posiada pakiet bardzo praktyczne. Eliminuje to ryzyko rozlania czekoladę. Okres ważności w płytkach – nieco ponad rok, ale ponieważ nie jest to dokładnie będzie leżeć! W Rosji, najbardziej popularnej czekolady mlecznej.