344 Shares 2230 views

Szmer skurczowy serca

Zjawisko skurczowej serca szmer, mogą być znane każdemu. Niemniej jednak, ich obecność jest godne uwagi, ponieważ w większości przypadków pojawiają się one w tle poważnych chorób. Jest to rodzaj organizmu sygnał wskazujący, że nie było pewne problemy z sercem.

Co należy rozumieć przez lekarzy szmerów serca

Używając pojęcia takie jak „szumu”, w stosunku do serca, kardiolodzy oznaczać zjawiska akustycznego związanego ze zmianami w przepływie krwi w naczyniach i sercu. Wśród zwykłych ludzi można spotkać się z opinią, że hałas w okolicy serca – jest to cecha problemem dzieciństwa. Musimy przyznać – pogląd ten jest zbliżony do prawdy, ponieważ ponad 90% funkcjonalnego wykrywania hałasu ustalonego dla młodzieży i dzieci. Ale w tym samym szmer skurczowy został zdiagnozowany i młodzież w wieku od 20 do 28 lat.

Zdaniem wielu kardiologów dotyczących szmer serca u dorosłych są zgodni: jak punkty objawu konkretnej patologii serca, co z kolei stanowi podstawę do pełnych badań kardiologicznych.

Określenie „skurczowe” jest bezpośrednio związane z hałasem, które słyszał w szczelinie między pierwszym i drugim tonów serca. Dźwięki sami stworzyć przepływ krwi w obrębie serca lub jego zastawek.

Jakie rodzaje hałasu mogą być spełnione

W środowisku medycznym, takiego jak szmer serca, są podzielone na kilka kategorii. Funkcjonalny szmer skurczowy, tak zwane niewinny i organiczne, których obecność wskazuje na konkretny patologii.

Niewinni hałasy są tak nazwane, ponieważ mogą one być spowodowane różnymi chorobami, nie jest związany z sercem. Oznacza to, że nie są one objawem patologicznym stanem serca. Tembr ten rodzaj hałasu jest miękka, niestabilna, muzyka, krótkie, o wystarczająco niskiej intensywności. Takie hałasy są osłabione ze spadkiem aktywności fizycznej i nie odbywają się poza centrum. Charakter ich zmiany nie są związane z tonów serca, ale to zależy od pozycji ciała.

Jeśli chodzi o hałas organicznych, to pojawiają się ze względu na wadę przegrody, czy zawór (czyli ubytek przegrody międzykomorowej i). Barwa hałasu można scharakteryzować jako stabilny, twardy, szorstki. W zależności od intensywności są ostre i głośne, ze znacznym trwania. Ten rodzaj hałasu jest prowadzona poza sercem w pachy i obszaru między łopatkami. Po wysiłku szumy organiczne są wzmacniane i przechowywane. są one również, w przeciwieństwie do funkcji, które mają być związane z tonów serca i równie wyraźnie podsłuchu z różnych pozycji ciała.

Szmer skurczowy obejmuje różne rodzaje zjawisk akustycznych w rejonie serca:

– Wczesne szmery skurczowe;

– pansystolic (holosystolic);

– połowy późno hałas;

– hałas srednesistolicheskie.

Dlaczego w sercu istnieją różne rodzaje hałasu

Jeśli zwrócić uwagę na znaczny hałas, które postrzegają jako zagrożenie dla zdrowia, należy zauważyć, że są one spowodowane przez kilku kluczowych powodów.

Szmer skurczowy serca może być spowodowane zwężeniem zastawki aortalnej. Zgodnie z tym należy rozumieć, diagnostyki wrodzonej lub nabytej otwór zwężenia aorty poprzez składanie klapek samego zaworu. Proces ten sprawia, że trudne do normalnego przepływu krwi w sercu.

Zwężenie zastawki aortalnej można przypisać do jednej z najczęstszych wad serca występujących u osób dorosłych. W tej choroby często rozwijają niewydolność aorty i zastawki mitralnej. Ze względu na fakt, że urządzenie jest skłonność aorty zwapnień (zwężenie gdy postępuje), rozwój choroby wzrasta.

W większości przypadków, gdy stałych poważne zwężenie aorty, lewa komora znacznie przeciążony. W tym czasie, serce i mózg zaczynają cierpieć z powodu braku dopływu krwi.

niewydolność aorty można również przypisać do przyczyn, które rozwijają się szmer skurczowy. Istotą tej choroby jest zapewnienie, że zastawki aortalnej nie jest w stanie całkowicie zamknąć. Ona niedomykalność zastawki aortalnej często rozwija się na tle infekcyjnym zapaleniem wsierdzia. Wpływ na rozwój tej choroby jest gorączka reumatyczna (ponad połowa przypadków), toczeń rumieniowaty układowy, kiła i miażdżyca. Jednocześnie prowadząc do tej wady rzadko przyczyną obrażeń lub wady wrodzone. Szmer skurczowy aorty może świadczyć o występowaniu względnego niedoboru zastawki aortalnej. Taki stan może spowodować gwałtowny rozwój włóknistej pierścienia zastawki, a sama aorty.

Ostra niedomykalność zastawki mitralnej – to kolejna przyczyna skurczowego hałasu. W tym przypadku jest szybki przepływ cieczy lub gazu, który występuje w wydrążonym mięśni narządu w procesie redukcji. Taki ruch jest przeciwny do kierunku normalnego. Taka diagnoza jest w większości przypadków w wyniku zaburzeń w ściankach działowych.

Szmer skurczowy w tętnicy płucnej przedstawia zmiany w obszarze zwężenia. Przy takiej choroby zastawki tętnicy płucnej zwężone oddechowych prawej komory. Ten rodzaj zwężenia w przybliżeniu 8-12% wszystkich wrodzonych wad serca. Taki szum zawsze towarzyszy skurczowym jitter. Szczególnie silnie napromieniania hałasu do naczyń szyi.

Warto wspomnieć i stenoza zastawki trójdzielnej. W tej choroby jest zwężenie zastawki trójdzielnej. Zmiany te są najczęściej wynikiem wpływu gorączki reumatycznej. Objawy tego typu zwężenia obejmują zimnej skóry, zmęczenie, dyskomfort w prawym górnym kwadrancie jamy brzusznej i szyi.

Powody szmer skurczowy u dzieci

Czynniki, które wpływają na pracę serca dla dzieci, dużo, ale najczęściej są następujące:

– ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Zgodnie z defektem oznaczało brak przegrody przedsionkowej tkanek, co prowadzi do odpływu krwi. Wielkość resetu zależy od zgodności komór i wielkości wady.

– anormalnie płucnego żylnego zwrotnego. Mówimy o niewłaściwym powstawania żyłach płucnych. Dokładniej, żyły płucne nie są zgłaszane do prawego przedsionka, spada natychmiast do prawego przedsionka. Często tak, że łączą się z przedsionka przez duże żyły okręgu (prawy superior vena Wiedeń, Wiedeń nieparzysty, lewa pnia ramienno, zatoki wieńcowej i przepływu krwi żylnej).

– koarktacja aorty. Zgodnie z tą definicją kryje wrodzoną wadę serca , w których istnieje segmentowe zwężenie aorty piersiowej. Innymi słowy, segmentowe lumen aorty staje się mniejszy. Ten problem jest leczony chirurgicznie. Jeśli ta diagnoza nie podejmować żadnych działań, zwężenie aorty dziecka będzie rosnąć w miarę starzenia się.

– wady przegrody komór. Problem ten jest również jednym z powodów, dla stałych skurczowego szmery w sercu dziecka. Wada ta charakteryzuje się tym, że rozwija się wada pomiędzy dwoma komór serca – z lewej i prawej strony. Ta wada serca jest często rejestrowane w stanie samodzielnie, chociaż zdarzają się przypadki, kiedy taka wada jest częścią innych wad serca.

– szmer skurczowy u dziecka powoduje, że serce może być związana z otwartą wadą tętniczego. Mówimy o krótkim statku, który łączy tętnicy płucnej i aorty zstępującej. Potrzeba do tego fizjologicznego przecieku znika po dziecko pierwszego oddechu, więc za kilka dni zostanie ona zamknięta. Ale jeśli tak się nie stanie (to w rzeczywistości jest istotą wady), krew nadal być przerzucane z krążenia w małym. Jeśli kanał jest mały, to jest, w zasadzie, nie będzie mieć istotny negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Ale gdy mamy do czynienia z dużym przetrwałego przewodu tętniczego, istnieje ryzyko poważnego przeciążenia serca. Objawy tej choroby – to część duszności. Jeżeli strumień jest bardzo duża (9 mm lub więcej), noworodek może znajdować się w stanie krytycznym. W tym przypadku, szmer skurczowy u dzieci nie jest jedynym objawem – samo serce będzie zwiększenie rozmiarów. Tryb awaryjny służy do neutralizacji tak poważne zagrożenie.

Oddzielnie należy dotykać kategorię noworodka. dzieci serca po urodzeniu jest słyszalny nawet w szpitalu. Odbywa się to w celu uniknięcia ewentualnych patologii. Ale jeśli nie odnotowano hałas, a potem nie robią negatywne wnioski przedwcześnie. Fakt, że średnio co trzecie dziecko identyfikuje pewne dźwięki. I nie wszystkie z nich są dowody procesów niebezpiecznych (nie wpływają niekorzystnie na rozwój dziecka i nie towarzyszą krążenia krwi). Było to w czasie jego (przepływ krwi), restrukturyzacja może mieć hałasu tuż funkcjonalny dziecka, który również nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia. W tym stanie, jak X-ray i elektrokardiogram pokaże prawidłowy rozwój serca dziecka.

Jeśli chodzi o hałas wrodzonej u niemowląt, zostały one ustalone przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Ta diagnoza mówi, że podczas tworzenia serca płodu dziecka nie było do końca rozwoju i, w rezultacie, ma pewne wady wrodzone. Jeśli stopień wpływu niewydolności serca na rozwój dziecka będzie zbyt wysoka, możliwe jest, że lekarze będą decydować o prowadzeniu operacji w celu wyeliminowania choroby.

Cechy wierzchołek hałasu serca

Przy tego rodzaju charakterystyki szumowe ten może się różnić w zależności od przyczyny i miejsca występowania.

1. ostra niewydolność mitralnej zaworu. W tym przypadku, hałas może być opisana jako krótki. On pojawia się wcześnie (protosistolichesky). Korzystanie echokardiografia można zidentyfikować strefę hipokinezę akordy lukę, cechy i inne bakteryjne zapalenie wsierdzia.

2. przewlekła niewydolność mitralnej zaworu. Odgłosy tego typu jest w pełni zajęty w czasie skurczu komór (holosystolic i pansystolic). Istnieje bezpośrednia zależność wady zastawki, objętość krwi powrocie przez wady i charakteru hałasu. Szmer skurczowy na koniuszku serca na podstawie tych cech najlepiej wykorzystać w pozycji poziomej. Jeżeli usterka będzie się rozwijać, jest wyczuwalne drgania klatki piersiowej podczas skurczu.

3. względna niewydolność zastawki dwudzielnej. Jeśli spędzasz długi okres rozpatrywania wniosków (X-ray, echokardiografia), możliwe jest zidentyfikowanie rozszerzenie lewej komory. Szmer skurczowy na koniuszku w tym przypadku może być utrzymywana przez cały okres skurczu komór, ale będzie stosunkowo cicho. Jeśli objawy zatoru w niewydolności serca są ograniczone, a prowadzone odpowiedniej terapii, dźwięczność hałasu zostanie zmniejszona.

4. Dysfunkcja mięśni brodawkowatych. Podczas egzaminu często ujawnia objawy zawału serca, lub (ii) niedokrwiennym. Takie szmer skurczowy na koniuszku serca mogą być opisane jako wymienne. Co więcej, jest to charakterystyczny wygląd pod koniec skurczu lub w części środkowej.

5. wypadaniem płatka zastawki mitralnej. Jest to możliwe dzięki połączeniu późnego skurczową szmer. Podsłuch tego typu najlepiej w pozycji pionowej. Takie hałasu w zależności od stanu pacjenta może się znacznie różnić. Taki szmer skurczowy na koniuszku charakteryzuje manifestacji środkowej części skurczu (tzw mezosistolichesky kliknięcie).

Hałasy na lewo od mostka (punkt Botkina)

Na hałas tego typu istnieje kilka powodów:

– wady przegrody komór. Widocznie drżenie klatki piersiowej podczas skurczu po lewej stronie mostka. W charakterystyce hałasu wielkości defektu nie ma żadnego wpływu. Serca garb jest wykrywany w 100% przypadków. Poprawiono szorstki szmer skurczowy, który zajmuje całą skurczu i odbywa się we wszystkich działach. Z pomocą X-ray może ujawnić poszerzania łuku aorty i zatoru tętnicy płucnej.

– Wrodzone zwężeniem tętnicy płucnej. Jedną z głównych cech – objaw kociego mruczenie. Patrząc zauważalny serca garb (występ klatki piersiowej). Drugi ton tętnicy płucnej jest osłabiony.

– kardiomiopatią. Szmer skurczowy na Botkina tego typu jest średnia i mogą różnić się intensywnością w zależności od pozycji ciała, gdy człowiek wart – wzrasta, leżącego w stanie – ustąpił.

– Tetarda fał. Takie szumy odznaczają zastawki kombinacji lewej do prawej komory serca z powodu usterki w przegrodzie pomiędzy komór i zwężenia tętnicy płucnej. Dźwięk jest szorstka, z mocowania skurczowego jitter. Odgłosy słychać najlepiej w najniższym punkcie mostka. Z pomocą EKG może być stałe oznaki prawej komory przerostowych zmian. Ale z pomocą promieni rentgenowskich ujawniają patologia nie będzie działać. Kiedy każdy ładunek przejawia sinica.

Hałas na prawo od mostka

W tym momencie (II przestrzeni międzyżebrowej) auscultated wady aorty. Hałas w tej dziedzinie sugerują nabyte zwężenie lub mające wrodzoną genezę.

Taki szmer skurczowy ma pewne cechy charakterystyczne:

– miejsce najbardziej korzystne dla jego ochrony – wynosi 4 i 5 przestrzenie międzyżebrowe po lewej stronie mostka;

– pensistolichesky, intensywne, szorstki i często skrobanie hałas;

– odbywa się po lewej stronie klatki piersiowej, pleców i osiągnie;

– w pozycji siedzącej zwiększa hałas;

– badanie rentgenowskie wykrywa rozszerzenie Zwapnienie aorty jego urządzenia zaworowego i wzrost lewej komory serca;

– impuls ma niską zawartość, a także rzadkie;

Wada progresji prowadzi do rozszerzania mięśnia lewej komory tętniczo-otworów. W tej sytuacji istnieje możliwość słuchania dwóch różnych hałasu. Jeśli szmer skurczowy został wywołany wrodzonym zwężeniem, przedstawi dodatkowy wydalenie tonu, co wynika z jednoczesnego aorty rugurgitatsiey.

szmer serca w czasie ciąży

Podczas rodzenia może wystąpić sistalicheskih hałasu. Najczęściej są funkcjonalne w przyrodzie i ze względu na zwiększone obciążenie serca ciężarnej kobiety. Taki stan jest najbardziej charakterystyczne dla trzeciego trymestru. Jeśli hałas zostały ustalone, jest to sygnał do podjęcia do stanu ciąży (nerki, dawkowanie obciążenia, ciśnienie krwi) pod ścisłą kontrolą.

Jeżeli wszystkie te wymagania są dokładnie spełnione, to istnieje szansa, że ciąża jak i poród, będą pozytywne, nie ma negatywny wpływ na serce.

Rozpoznanie hałasu

Po pierwsze, jak rozpocząć proces diagnozowania choroby serca – definicji nieobecności lub obecności szmerów serca. W tym przypadku, osłuchiwania serca prowadzi się w pozycji poziomej lub pionowej, po wysiłku, po lewej stronie, jak i na wysokości wdechu i wydechu. Środki takie są niezbędne do skurczowej serca, szmerów, przyczyny, które mogą być całkowicie różne, został dokładnie określone.

Jeśli mówimy o złu zastawki mitralnej, najbardziej optymalne miejsce do słuchania hałasu w tym przypadku jest to wierzchołek serca. W przypadku wad zastawki aortalnej należy zwrócić uwagę na trzeciej przestrzeni międzyżebrowej lewej mostka lub drugi po prawej stronie. Jeśli masz do czynienia ze złem zastawki trójdzielnej, szmery skurczowe słuchać lepiej dla organizmu mostka dolnej krawędzi.

Mówiąc o cechach hałasu, warto zwrócić uwagę na fakt, że mogą one mieć różną fazę (skurczowego i rozkurczowego), czas trwania, zmienności i przewodnictwa. Jednym z głównych wyzwań w tym etapie jest precyzyjna definicja jednego lub więcej z epicenters hałasu. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę sygnał szum, gdyż czynnik ten wskazuje konkretne procesy. Jeśli łatwy szmer skurczowy zwiastuje poważne problemy, szorstki, piłowanie, skrobanie wskazuje zwężenie aorty aorty lub tętnicy płucnej. Z kolei hałas dmuchanie jest ustalona w infekcyjnego zapalenia wsierdzia i niewydolności mitralnej. Brane pod uwagę wielkość i ton podstawy i wierzchołek serca.

Jest to bardzo ważne podczas wstępnego badania diagnostyczne w celu wykluczenia hałasu pozasercowej, to znaczy, którego źródło znajduje się poza centrum. W większości przypadków te odgłosy słychać kiedy zapalenie osierdzia. Ale to zależy od tego zjawiska akustycznego tylko podczas skurczu. W drodze wyjątku, mogą słuchać podczas rozkurczu.

Do diagnozowania stanu serca przy użyciu różnych technologii. Ich stosowanie jest konieczne, ponieważ wnioski wyciągnięte na podstawie uzyskanych wyników fizycznych, z zastrzeżeniem potwierdzenia. Aby osiągnąć ten cel eksperci korzystania PCG, EKG, RTG serca w trzech wymiarach, w tym echokardiografii przezprzełykowej.

Jako odstępstwo od inwazyjnych technik diagnostycznych stosowanych w ściśle określonych warunkach (wykrywania, oraz inne metody kontrastu.).

Do pomiaru natężenia tonów serca przy użyciu niektórych próbek:

– obciążenie fizyczne (izometryczny izotoniczne cieśni dynamometria);

– oddychanie (wzrost hałasu z lewej i prawej strony wydechu serca)

– migotanie przedsionków i migotanie przedwczesne skurcze;

– zmiany pozycyjne (podnoszenie nogi w pozycji stojącej, zmiana pozycji ciała pacjenta i przysiady);

– próby Valsalvy (zaciśnięcie oddycha z zamkniętymi ustami i nosem) i innych.

Kluczowe ustalenia

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć przydatność nowoczesnej diagnostyki w obecności szmerów serca. Jej konieczność wynika z faktu, że szmer skurczowy może zapowiadać konkretne problemy zdrowotne, ale jednocześnie jest w stanie być objawem poważnej choroby.

Dlatego też, każdy hałas, który został wykryty w sercu, musi być wyjaśnione przez wykwalifikowanych lekarzy (jest to konieczne, aby określić przyczynę sprawnie i dokładnie). W rzeczywistości, zawsze mają serce szmer indywidualnych cech związanych z okresami związanych z wiekiem. Każdy hałas w sercu godne lekarza. Występowanie szmery sercowe u ciężarnej kobiety jest wystarczający powód, aby nawiązać stałą kontrolę nad jej kondycji.

Nawet w przypadku braku jakichkolwiek problemów z sercem lub objawów wszelkie nieprawidłowości, muszą być sprawdzane okresowo. Jest często ujawniając hałas skurczowe występuje losowo. Zatem okresowa diagnoza jest w stanie wykryć patologię na etapie, kiedy być może skuteczne leczenie.