458 Shares 3483 views

Packet przełącznik, wyłącznik i przełącznik – oznaczenie i opis

przełączniki elektryczne i wyłączniki są szeroko stosowane w różnych urządzeń elektrycznych. Mają różne cele i następujące parametry:


 1. Prądu znamionowego.
 2. Liczba biegunów: 1, 2, 3, 4.
 3. Obecność nieciągłych styków: z i bez.

Wymagana szybkość wyzwalania wyłącznika jest (niezależnie od prędkości przemieszczania przez operatora) w następujący rozwiązania konstrukcyjnego: określanie nie tylko główne noże urządzenia odłączającego, ale również dodatkowe, które są znane jako momentu lub nieciągłe. To konstruktywne pomysłowość konieczne dla ochrony łopat przed negatywnym wpływem jest łuku elektrycznego. Jednakże, istnieje wiele przykładów, gdzie to nie wystarczy. W takim przypadku, kratownica przerywacz specjalną konstrukcję. wyłącznik posiadający taką funkcję, jak również zestaw noży chwili składa się z następujących elementów:

 1. Przenoszenie kontaktów i stacjonarne.
 2. Nóż moment.
 3. Sprężyna otwór.
 4. Zawias postu.

przełączniki pakietowe są stosowane, wraz z przełącznikami do przygotowywania i łamanie obwodów elektrycznych. Konstrukcja taka sama jest zbiorem paczek mających postać pierścieni wyposażonych styków stałych.

Przełącznik Packet tradycyjnie następującą klasyfikację:

 1. Przez ładowności.
 2. Prąd znamionowy.
 3. prąd wyzwalający.
 4. Według zdolności łączeniowej.

Z kolei wszystkie powyższe wystarczający wpływ na układ przez przełącznik pakietów jest włączony. Jednak nie tylko dane określone przez parametry projektowe, które ma przełącznik pakietów. Na przykład, od rodzaju znacznie wpływa na liczbę stałych i ruchomych styków urządzenia.

Przełącznik pakiet ma obudowę składającą się z kilku pierścieni izolujących, ruchomy styk ostrze styk nieruchomy walec czworościenne izolowane płyta z włókien, a także uchwyty oraz mechanizm, który łączy w jednej strukturze, a płyty. Pozwala to na niemal natychmiastową otwierania i zamykania styków. Ponadto, styk ruchomy zamontowany na opisanej poprzednio płyty z włókien poprzez gaszenie łuku, który jest szybki i efektywny.

Przełączniki są potrzebne dla małej mocy przełączania odbiorników energii, jak również do przełączania obwodów sterujących. Instrumenty i składają się z ruchomych styków stałych, izolacyjnych szyn i ścian, elastycznej komunikacji styku i rolkowych krzywek.

Przełącznik pakiet może być wykorzystywane do różnych celów w systemach sterowania, sygnalizacji i oświetlenia. Ponadto, jest ona wykorzystywana do przełączania i zwarte obwody zasilane przełączania.

Rozszyfrowania przełącznik pakietów notacja krótkie: P – pakiet; P – przełącznik; B – wyłącznik. Z kodem cyfrowym trochę mocniej. Pierwsza liczba oznacza ilość biegunów, drugi – wartość prądu znamionowego, trzeci – liczbę kierunków obwodów elektrycznych. Na koniec jest także tradycyjnie następuje symbol warunków klimatycznych.