777 Shares 2320 views

Katatonii schizofrenia i katatonii osłupienie, ponieważ jest przejawem

Schizofrenia – jedna z najczęstszych chorób psychicznych. Katatoniczną – jest ona rzadziej wariant charakteryzuje się nagłą zmianą okresów apatii i pobudzenia. Aw okresie obserwuje się apatię sztywnego bezruchu (pomimo faktu, że mięśnie kończyn nie sprawują funkcji silnika, są napięte, ale ponieważ kończynach pacjenta sztywny). W tym samym okresie pacjentowi dużo emocji i głośne rozmowy, wykonuje przypadkowe ruchy rąk mogą poruszać się bez celu, rozglądając się nerwowo.


W odróżnieniu od wielu innych rodzajów schizofrenii to jest łatwo wyleczyć za pomocą leków.

Głównym satelita katatonii schizofrenia – zespół katatonii, która jest zaburzeniem psychicznym, którego głównym objawem jest zaburzenie funkcji motorycznych. Dokładniej, to zaburzenie nie jest zespołem, a cała grupa. Jak każda inna choroba psychiczna, Catatonia postępuje, gdyż rozwija, a leczenie jest najbardziej prosty i szybki w początkowym stadium choroby. Dlatego tak ważne jest, aby być w stanie rozpoznać pierwsze objawy katatonii, a alarm.

Tak, ten zespół ma dwa etapy: katatonii emocje i katatonii stupor. To jest ich zmiana i charakteryzuje go.

Katatonii wzbudzenia może mieć trzy formy.

Po pierwsze – żałosne – to charakteryzuje się umiarkowanym mieszaniu, na wzniesieniu nastroju. Szansa bezmyślnego śmiech i patosu w obecności mowy. Świadomość nie jest pomutnyaetsya.

Po drugie – impulsywny – charakteryzuje się gwałtownym wzrostem pobudzenia. Ruch chaotyczny, destrukcyjne, często okrutne. Jest uszkodzony, składa się z oddzielnych, często niespójnych zwrotów. Po osiągnięciu piku wzbudzenia niemych pacjentów, a ich działania stają się autodestrukcyjne charakter.

Trzecia forma – cicha – charakteryzuje się całkowitym braku mowy w obecności agresji, okresowy i działania niszczących.

Katatonii osłupienie i nie ma jednej formy – cztery z nich.

Pierwsza forma, zwana również stan substuporoznyh, a nie stupor w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a zatem nie mogą być uznane niedoświadczonej osoby. Charakteryzuje się powolność ruchów, naruszenie spójności mowy, jej spowolnienie. Ta forma jest pierwszym etapem choroby i zazwyczaj w połączeniu z pierwszą postacią wzbudzenia.

Katatonii otępienie Druga forma, zwany również kataleptyczny Celsjusza lub choroby charakteryzują się tak zwaną „woskowego elastyczności.” Pacjent zastyga w pozie często – niewygodne. To nie reaguje na próby z nim rozmawiać, z odrętwienia tylko w ciszy.

Trzecia forma – negatywistycznego stupor – różni się tym, że pacjent jest opór próbom przez innych, aby zmienić położenie, w którym stał. Nawet słabe ludzie mogą mieć silny opór.

Czwarta forma – katatonii stupor ze zdziwieniem – ma największe nasilenie. Pacjenci często zamrożone w pozycji embrionalnej, nie może przejść przez długi okres odrętwienia.