568 Shares 4615 views

Co jeśli skóra łuszcząca się na nogach?

Jeśli złuszczyć skórę na nogach, należy znaleźć przyczynę. Jest to nie tylko defekt kosmetyczny, przynosząc dyskomfort dla człowieka. Łuszczenie skóry może być jednym z objawów niektórych chorób. Takie przejawy nasz organizm wysyła sygnały, najważniejsze prawidłowo je rozszyfrować. Spójrzmy na możliwych przyczyn łuszczenie się skóry na nogach:


 • Dla osób ze skłonnością do alergii, ten objaw może wskazywać na reakcję na pewne bodźce.
 • Skutki przyjęcia dużej liczby leków w czasie infekcji.
 • Peeling – jest to jeden z objawów zaburzeń neurologicznych w organizmie, do którego stres.
 • Brak witamin. A, E, B, niektóre pierwiastki śladowe i cynku.
 • Stosowanie produktów kosmetycznych do uzdatniania wody, suszenie ze skórą (żel, pianka, mydło).
 • Korzystne w odzieży wykonanej z materiałów syntetycznych.
 • Niewłaściwe warunki temperaturowe w pomieszczeniu, w którym są przez większość czasu.
 • Zmniejszenia wilgotności powietrza.
 • Niedostateczna podaż płynów w ciągu dnia.
 • Związane z wiekiem zmiany w skórze.

Dowiedzieć się, dlaczego skóra łuszcząca się na nogach, należy podjąć pewne kroki, aby rozwiązać problem. Po pierwsze, trzeba skonsultować się z dermatologiem i kosmetyczki. Jeśli problem w chorobach skóry, trzeba będzie poddać się zabiegom medycznym, biorąc leki na receptę oraz wykorzystanie lokalnych maści. W przypadku, gdy efekt kosmetyczny nie jest chorobą, można użyć środków domu.

Ocenić swoją dietę. Jeśli siedzisz na diecie i złuszczyć skórę na nogach – to organizm daje sygnał o braku niezbędnych witamin. Zawarte w codziennym menu pokarmów bogatych w witaminy A, E i cynk. Jeśli chcesz kontynuować dietę, należy kompleks witamin, biorąc go każdego dnia zgodnie z instrukcją. Picia wystarczającej ilości czystej wody bez dodatku gazu. Chęć monitorowania własnej masy ciała jest bardzo godne pochwały, ale nie powinno to mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Teraz przyjrzeć wszystkich kosmetyków. Być może trzeba będzie zmienić swoje przyzwyczajenia i używać zamiast zwykłego kremu nawilżającego mydła i mydła. Kąpieli pianka i żel pod prysznic powinna utrzymać prawidłową wilgotność skóry. Dlatego porzucić wszystko wysycha kosmetyków. Znajomych powinny być różne peelingi, balsamy i kremy nawilżające do ciała.

Większość powoduje dyskomfort, gdy skóra łuszcząca się na nogi w stopach. Jeśli problem nie jest w „grzyba”, to można rozwiązać wystarczająco szybko. Twoja codzienna procedura powinna być parze nóg następnie peeling lub peelingu. Po tej procedurze płukania stopy w łaźni wodnej, do której dodaje się kilka kropli oleju Rose i gliceryny. Ostatnim etapem będzie leczenie nóg balsam. Poprzez tą procedurą przed pójściem do łóżka, można zastosować maskę na nogach ze śmietaną i nosić bawełniane skarpety. Rano nogi będzie jak dziecko. Ale ten efekt jest krótkotrwały, a piękno przystanku skóry może zostać utracone, po prostu przestaje dbać o siebie. W związku z tym, procedury te powinny być prowadzone systematycznie.

Do mycia stóp, używać tylko wody miękkiej. Zmniejszenie twardości wody na kilka sposobów:

 • Gotowanie przez 5 minut, a następnie ochłodzono.
 • Dodać niewielką ilość octu lub kwasu cytrynowego.
 • Dodać niewielką ilość wody z sokiem z kiszonej kapusty.

Dobra pomoc do radzenia sobie z okładów zabiegu złuszczania skóry przy użyciu specjalnej maski nawilżające. Zastosuj kompozycję terapeutyczną na nogi, owinąć folią na wierzchu i zaizolować nogi w ciepłych skarpet. Po pół godzinie należy usunąć taśmę i mieszaninę przemyto ciepłą wodę miękką.