752 Shares 2509 views

Sunstroke: implikacje u dzieci i dorosłych

W okresie letnim, gdy słońce ogrzewa ciepło, każdy ma tendencję do spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. I, oczywiście, aby rozkoszować się w ciepłych promieniach pieszczot skórę, aby uzyskać doskonałą opaleniznę. Przez to i malowniczym miejscu w pobliżu rzek i stawów. Należy jednak pamiętać, że słońce może być nie tylko delikatny. Czasami staje się bardzo niebezpieczne. Długotrwała ekspozycja na promienie bezpośrednich może powodować udar słoneczny. Konsekwencje takiego stanu są czasami bardzo smutny. Zwłaszcza, jeśli dana osoba jest późno lub nieprawidłowo renderowane pierwszej pomocy.

Co to jest udar cieplny?

Jest to dość powszechne diagnoza w lecie. Stan bolesne sprowokowany przez obecność długoterminowych na otwartym słońcu. Jest to związane z brakiem otrzymania płynu ustrojowego, a tym samym pocenie.

Sunstroke – pojęcie bardzo blisko do szoku termicznego. Ale ten ostatni warunek jest bycie w bardzo dusznym pomieszczeniu przez długi czas.

W przypadku dłuższej ekspozycji na ciepło ciała, mechanizmów spustowych termoregulacji. Skóra zaczyna chłodzić za pomocą obfite pocenie się. Wraz z nim myte soli. Osoba jest naruszenie równowagi wody słonej. Ponadto, brak równowagi w termootdache, co prowadzi do przegrzania ciała.

Szczególnie przykra dla dzieci poniżej 3 lat od udaru słonecznego. Konsekwencje mogą być bardzo różny charakter. Po tym wszystkim, te okruchy szybki metabolizm, ale w tym samym termoregulacji nie jest doskonały. W rezultacie dzieci są naprawdę pocimy i można stracić dużo wilgoci.

Powody, dla państwa

Odkąd dzieciństwie, każdy człowiek rozumie, że jest to stan bardzo niebezpieczny jest udar słoneczny. Konsekwencje, jeśli pacjent nie jest w odpowiednim czasie pomoc będzie udzielana, może być bardzo poważne, a nawet zagrażać jego życie.

Jakie są przyczyny tak złym stanie? Lekarze dają następującą listę czynników, które często wywołują udaru słonecznego:

 1. Długotrwałe narażenie na słońcu z głową niezabezpieczonym (bez kapelusze Panama).
 2. Brak wiatru i wysokiej wilgotności.
 3. Ignorując uzdatniania wody na dłuższe pobyty poza w upale.
 4. Brak spożycia płynów.

czynniki ryzyka

Ponadto, ważne jest, aby zrozumieć, że niektórzy ludzie, z powodu indywidualnych cech organizmu najbardziej skłonnych do udaru słonecznego. Najczęściej patologia u dzieci, osób w podeszłym wieku. Grupa ryzyka obejmuje kobiety w ciąży.

Często występuje nieprzyjemny stan, jak i negatywne skutki udaru słonecznego po następujących czynników:

 1. Obecność w leczeniu przewlekłych chorób (nadciśnienie, niedokrwienie, choroby tarczycy, astmy, zapalenia wątroby, cukrzycy, chorób psychicznych).
 2. zawał serca, udar mózgu historia.
 3. Skłonność do reakcji alergicznych.
 4. zaburzenia hormonalne.
 5. Otyłość.
 6. Nadmierne pocenie się i anhidrosis.
 7. Narkotyczne odurzenie lub alkoholowy.
 8. Meteozavisimost.
 9. Stosowanie diuretyków, brak pitnej reżimu.
 10. Nadmierna praca fizyczna.
 11. Otrzymujących leki trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne: amfetamina, inhibitory MAO.

odmiany patologii

Lekarze zidentyfikowali liczbę stopni zmian w takim stanie, jak udar słoneczny. Objawy i następstwa chorób bezpośrednio zależą od nich:

 1. Łagodne. Występuje zwykle po 6-8 godzin bycia pod słońcem. Objawy łagodnie ekspresji. Charakterystycznymi objawami są rozszerzone źrenice, przyspieszony oddech.
 2. W środkowym stadium. Jest łatwo wyróżnia zaburzeniami koordynacji ruchowej. Często mogą istnieć inne nieprzyjemne objawy. Osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy. W przeciwnym razie państwo grozi, aby przejść do następnego formularza.
 3. Dotkliwe. Ten etap jest pokazany bardzo dużo. Wysokie prawdopodobieństwo śmierci. Leczenie ciężkiej występuje tylko w szpitalu pod opieką lekarzy.

Weźmy pod uwagę w więcej szczegółów jakie objawy scharakteryzować każdy z stopniem zniszczenia.

Objawy łagodnego

Objawy charakterystyczne dla tej choroby u dzieci są bardzo podobne do rozwoju schorzeń zapalnych. Skutki udaru słonecznego u dzieci rozwija się w szybkim tempie. Letarg lub nadmierne podniecenie w połączeniu z nagłym wzrostem temperatury. Jeśli nie podjąć odpowiednie środki, okruchy mogą łatwo stracić przytomność.

Łagodnej charakteryzuje się następującymi objawami:

 • ból głowy;
 • nudności;
 • ogólne osłabienie;
 • szybki impuls i oddychania;
 • tachykardia;
 • rozszerzone źrenice.

Objawy umiarkowanego stopnia nasilenia

Jeśli czas nie ma środków pierwszej pomocy zostały podjęte, stan pacjenta zaczyna się gwałtownie pogarszać. W tym przypadku nie symptomatologii, charakteryzujące przeciętnego nasilenia:

 • silne bóle głowy;
 • Nagłe osłabienie;
 • nudności, wymioty;
 • osłupienie;
 • niepewny ruch, chwiejny chód;
 • chwilowo powstaje omdlenia;
 • hipertermia (40 °);
 • szybki oddech, puls;
 • krwawienia z nosa.

z ciężką

Taki etap pojawia się nagle. Jej pojawienie się jest poprzedzone giperemirovanie twarz. Wtedy stają się sine Osłony blady wygląd.

Skutki udaru słonecznego u dorosłych na tym etapie jest bardzo trudne. Może to być nawet nagły zgon. Śmiertelność w poważnych uszkodzeń aż do 30%.

Następujące objawy są charakterystyczne objawy:

 • czerwony twarz blednie drastycznie;
 • jest zaburzenie świadomości (jeśli może wystąpić bardzo ciężka śpiączka);
 • występują drgawki;
 • pacjent skarży się na podwójne widzenie;
 • halucynacje pojawiają;
 • Jest oznaczony delirium;
 • mimowolne oddawanie moczu może nastąpić;
 • hipertermii (gorączka osiąga wskaźniki 41-42 stopni).

W takim przypadku należy natychmiast wezwać pogotowie „” Dorosły lub dziecko, które ma takie objawy, wymaga natychmiastowej interwencji medycznej. Każda zwłoka jest obarczona poważnymi powikłaniami. Po tym wszystkim, to grozi nie tylko zdrowie, ale również życie pacjentowi udar słoneczny! Konsekwencje są zbyt poważne, więc należy działać szybko.

backfires

Aby zrozumieć, co jest obarczona takim stanie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę mechanizm rozwoju powikłań. Promienie słoneczne, działając na głowie, jest ogrzewany. W wyniku tego, że zaczyna się rozwijać w hipertermii mózgu.

Jakie są konsekwencje po udaru słonecznego można zaobserwować? Hipertermii prowadzi do pęcznienia opon mózgowych. CSF wypełnia komór. Pacjent przychodzi ciśnienie. tętnice mózgowe rozszerzają. Czasami jest pęknięcie małych naczyń.

To utrudniała funkcjonowanie ośrodków nerwowych odpowiedzialnych za funkcje życiowe organizmu: oddechowego, naczyniowego. Środowisko to prowokuje dość nieprzyjemne konsekwencje. Mogą objawiać się natychmiast. Ale czasami choroba występuje po długim przedziale czasowym.

pacjent może mieć ciężką postać udaru cieplnego:

 • niedotlenienie;
 • niewydolność serca ostrej fazy;
 • krwotok (szeroki) w mózgu;
 • zatrzymanie akcji serca.

Żaden lekarz nie może odpowiedzieć monosylabami na pytanie, ile trwających skutków udaru słonecznego. Łagodne nieprzyjemne objawy szybko mijają. Średni stopień konieczności już leczenie.

W ciężkich nieprzyjemne konsekwencje, które często pojawiają się w dłuższej perspektywie, może trwać całe życie:

 • regularne bóle głowy;
 • utrudnione koordynacji ruchowej;
 • Objawy neurologiczne;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • zaburzenia widzenia.

Ponadto, jeśli mówimy o skutkach nadmiernego opalania, to należy przypomnieć, że długi pobyt na słońcu zwiększa ryzyko raka chorób skóry.

pierwsza pomoc

Jeśli widzisz osobę nieprzyjemne objawy, które charakteryzują udaru słonecznego, konsekwencje i leczenie tej choroby może być znacznie łatwiejsze, jeśli podejmują niezbędne środki w czasie.

Aby to zrobić:

 1. Nazywają „pogotowie”. Działanie to powinno być pierwsze. Należy rozumieć, że przybycie medyczny może być opóźnione. Zwłaszcza, jeśli ofiara jest na plaży, odległy od szpitala.
 2. Przenieść człowieka w cieniu. Jeśli waga pacjenta nie pozwala na to, w ciągu konieczne jest zbudowanie ochronę przed promieniami słonecznymi. Może to być zwykły parasol, lub jakiekolwiek inne urządzenie.
 3. Osoba, która jest w umyśle, powinna to być woda. Sunstroke zawsze towarzyszy przegrzania organizmu. A to z kolei powoduje odwodnienie. Picie dużej ilości płynów ułatwi stan chorego. Można używać żadnych napojów: soki, woda, kompot. Przydatne woda mineralna bez gazu. Ban cały alkohol spożyty.
 4. głowa pacjenta jest włączony do jednej strony z konieczności. W tym przypadku, nie zadławić się wymiocinami.
 5. Mokre okłady. Nie powinny one być lód, albo skurcz naczyń może wystąpić u ludzi. Jego stan znacznie się pogorszyła. Chłodne okłady stosuje się w czoło, z tyłu głowy i szyi. Można spryskać całe ciało wodą.
 6. Jeśli osoba jest nieprzytomna, doprowadzić go do jego zmysły pozwalają wdychania amoniaku.

terapie

Przybyły zespoły medyczne przeprowadzi wszelkie działania, które pozwolą na zatrzymanie objawów, które wywołało udaru słonecznego. Jak leczyć skutki tej choroby, lekarze powie po badaniu. Jeśli pacjenci ujawnił ciężką postać, osoba poddana przymusowej hospitalizacji.

Możliwości leczenia zależy od objawów wywołanych przez udaru słonecznego:

 1. Przywrócić stan równowagi wody i elektrolitów pozwala podawano dożylnie chlorku sodu.
 2. Jeżeli pacjent jest niedotlenienie, niewydolność serca, lekarze zrobić podskórnych leków kutas „Kordiamin” albo „kofeina”.
 3. Pod wysokim ciśnieniem, pacjent otrzymuje leki przeciwnadciśnieniowe i leki moczopędne.

W warunkach szpitalu pełnym zakresie mogą być wykorzystane resuscytacji :

 • wlew dożylny;
 • stymulacji;
 • intubacja;
 • tlenoterapia;
 • Stymulacja diurezy.

wniosek

Udar słoneczny jest w stanie spowodować poważne szkody dla zdrowia. Po tym wszystkim, skutki tej choroby są wystarczająco zróżnicowane, z upośledzeniem wzroku, a kończąc na choroby serca. Dlatego też, aby nie poradzić sobie z takich nieszczęśliwych powikłań, starają się chronić siebie i bliskich od bezpośrednich promieni słonecznych.