790 Shares 7063 views

DSG – co to jest? Funkcje i problemy skrzyni biegów DSG

Teraz samochody wyposażone są w różnego rodzaju pól. Czasy, gdy urządzenie jest zainstalowane tylko „mechanika” dawno już minęły. Obecnie ponad połowa dzisiejszych samochody wyposażone są w innych typach CPR. Nawet krajowych producentów zaczął powoli przesuwać do automatycznej skrzyni biegów. Troska „Audi-Volkswagen” prawie 10 lat temu wprowadzono nową transmisję – DSG. Co to jest skrzynka? Jaka jest jej struktura? Czy są jakieś problemy w pracy? Wszystko to i nie tylko – w dalszej części tego artykułu.


Charakterystyka DSG

Co to jest skrzynka? SDG jest bezpośrednie przekazywanie przesunięcie. Jest wyposażony w automatyczny siłownika biegów. Jedną z cech DSG „mechatronika” – obecność dwóch sprzęgieł.

projekt

Ta transmisja jest połączony z silnikiem za pomocą dwóch współosiowych tarczy sprzęgła. Jednym z nich jest odpowiedzialna za biegi parzyste, a drugi – dla przekładni nieparzystej i odwrotnej. Dzięki takiemu układowi, samochód idzie bardziej wyważone. Box wykonuje płynne etapy przełączania. Jak działa automatyczna DSG? Weźmy przykład. Samochód jedzie na pierwszym biegu. Kiedy to koła zębate obracają się i przekazuje moment obrotowy, druga prędkość jest już zajęta. Obraca się w stanie bezczynności. Gdy pojazd jest włączony do następnego kroku, elektronicznej jednostki sterującej. W tym czasie, przekładnia hydrauliczna wypuszcza pierwszą tarczę sprzęgła i ostatecznie zamyka drugi. Moment obrotowy płynnie przechodzi z jednego biegu na drugi. I tak dalej, aż do szóstego lub siódmego biegu. Gdy pojazd osiąga wystarczająco wysoką prędkość, okno przejdzie do ostatniego etapu. W tym przedostatnim biegu, czyli szósty lub piąty bieg, będzie „idle” zaręczyny. Poprzez zmniejszenie szybkości dysków sprzęgłowych robot box wyłączony ostatni krok i przejść do kontaktu z przedostatnim biegu. Tak więc, silnik jest w stałym kontakcie z pudełka. W tym samym czasie, „inżynier”, naciskając pedał usuwa tarczę sprzęgła, a transmisja nie jest już w kontakcie z silnikiem. Tu, w obecności dwóch tarcz przeniesienia momentu obrotowego odbywa się płynnie i bez przerywania siły.

zalety

W przeciwieństwie do konwencjonalnej maszynie, automatyczna skrzynia biegów DSG robota wymaga mniejszego obciążenia, zmniejszając tym samym zużycie paliwa. Ponadto, w przeciwieństwie do prostego automatyczną skrzynią biegów, skrócenie czasu pomiędzy trybowym. Wszystko za sprawą dwóch sprzęgieł. Ponadto, sterownik może poruszać się niezależnie w trybie „tiptronic” i mechanicznego sterowania do prędkości przełączania. Pedał sprzęgła funkcja będzie prowadzić elektroniki. Now „Skoda” samochody „Audi” i „Volkswagen” jest ustawiony systemu ECT, który nie tylko steruje zmiany biegów, ale także kontroluje otwarcie przepustnicy. Tak więc, podczas jazdy stwarza wrażenie, że podróżują w tym samym biegu. Elektronika czyta także wiele innych danych, w tym temperatury silnika. Producent twierdzi, że korzystanie z systemu ECT pozwala zwiększyć żywotność robota i silnikiem PPC o 20 procent. Kolejny plus – wybór trybu transmisji. Trzy z nich: zima, ekonomiczny i sportowy. Jeśli chodzi o te ostatnie, elektronika zmienić punkty przesunięcia na później. Więc zwiększenie momentu obrotowego silnika. Ale zużycie paliwa jest coraz większe.

Rozwiązywanie problemów i transmisja

Ponieważ robot DSG jest złożonym urządzenie elektromechaniczne, są podatne na różne awarii. Spójrzmy na nich. Tak więc pierwszy problem – to sprzęgło. Warto zauważyć zużycie kosza i prowadzone twardy, a także zwiększone obciążenie łożyska uwalnianiu. Objawy tych mechanizmów – ergonomiczny uchwyt. W wyniku pogarszających momentu obrotowego i stracił dynamikę przyspieszania pojazdu. Jest to tryb awaryjny DSG skrzynia biegów. Co to znaczy? na desce rozdzielczej pojawia się światło, maszyna zacznie drgać i złe miejsce, aby rozpocząć od.

Akutatory

DSG problemy dotyczą i akutatorov. Ten elektromechaniczny napęd przekładni i sprzęgła. Z częstego korzystania z wysokim przebiegiem i nosić tzw „szczotki”. Nie wykluczono złamania obwód silnika elektrycznego. Objaw akutatorov – ostry początek i „drganie” samochodu. Również ten objaw występuje, gdy zły setup sprzęgła. Dlatego konieczne jest, aby diagnostykę komputera. Każdy samochód marki ich kody usterek.

O 7-biegowa DSG

Jaki rodzaj skrzynki, już wiemy. Podstawowe różnice w sześcio- i siedem-kroku „robot” nie. Jednak statystyki pokazują, że są to pudełka najprawdopodobniej się nie powiedzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę siedem-kroku „robota”, warto zwrócić uwagę na problem jednostki sterującej „Mechatronika” i suchego sprzęgła. Ten ostatni podlega dużym zużyciem, zwłaszcza przejściem do wyższego lub niższego biegu. W rezultacie, to zużyje i pudełko trafia w „trybie awaryjnym”. Istnieje ślizgały problemy podczas uruchamiania i przełączania prędkości. Producent „Volkswagen” daje okres gwarancji wynosi 5 lat. W tym czasie ponad połowa samochodów z manualną potrzeby sprzęgła należy wymienić. W tym tkwi problem transmisji. Dlatego też, jeśli samochód ma więcej niż pięć lat, odpowiedzialność spadnie na barki właściciela samochodu. I był dla ich pieniędzy będzie zmienić wszystkie węzły w oknie.

mechatronika

Problemy występują nie tylko z mechanicznych, ale także części elektrycznych, mianowicie jednostki sterującej. Ten element znajduje się w samej przekładni. Ponieważ jest stale narażone na obciążenia, wzrostem temperatury wewnątrz zespołu. Z tego powodu spalania styków urządzenia, w rozbiciu serwisowania zawory i czujniki. Ponadto, nie jest zatykanie kanałów hydraulicznych. Czujniki są dosłownie same magnesy pole gruzu zużycie – opiłki. Wskutek zakłóciło elektrohydraulicznego urządzenia sterującego. Maszyna zaczyna się ślizgać, będzie źle, aż do całkowitego zatrzymania i zakończenia jednostek. Należy również zauważyć, zużycie do widełek sprzęgła problemu. W rezultacie, gdy pole nie może zawierać jedną z transferów. Jest szum podczas jazdy. Jest to spowodowane zużyciem łożyska tocznego. Ta skrzynia biegów jest montowany w pojazdach różnych segmentów. Ale nawet drogie samochody nie są wyłączone z tych wad, choć jego komponenty są przeznaczone do długiego życia i obciążenia.

Jak przedłużyć żywotność?

Z powodu częstych połączeń do salonów, sam koncern zaczął doradzać kierowców jak przedłużyć żywotność polu. Aby elementy przenoszące poddawano obciążeniu mniejszym, po zatrzymaniu na więcej niż pięć sekund, zaleca producent tłumaczyć selektor CAT w pozycji neutralnej.

wniosek

Tak, okazało się, co pole robota. Jak widać, mimo wielu zalet, ma wiele problemów. Dlatego jazda na tych pojazdach jest uzasadnione tylko wtedy, gdy znajduje się w okresie gwarancyjnym. Aby dokonać zakupu tych samochodów na rynku wtórnym, jeśli są one więcej niż 5 lat, kierowcy nie powinni. Wiarygodność tych pól duży problem.