511 Shares 7164 views

Jak napisać: Dziewczyny czy dziewczyny? Dowiadujemy się razem

Aby uzyskać informacje o tym, jak napisać: „dziewczęta” czy „dziewczyny” – wielu uważa. I większość z nas zdaje sobie sprawę o jednym z najlepszych, ale sprawdza za pomocą odpowiedniej reguły z języka rosyjskiego. Jeśli masz wątpliwości pisownię tego słowa ( „The Girl” czy „Girl”), to ten artykuł pomoże.


Przegląd

W której można nauczyć się być poprawne: „The Girl” czy „Girl”? Słownik pisowni – to jest to, co powinno być wykorzystywane do poprawnej pisowni w tytule słowa. Ale, niestety, nie wszystkie i nie zawsze pod ręką ma taką publikację. W związku z tym zalecamy pamiętać Najprostszy przepis rosyjskiej pisowni samogłosek (w naszym przypadku „o” lub „e”) po Sizzling. przedstawi poniżej.

Jak poprawić: "The Girl" czy "Girl"? Dowiadujemy się razem

Prawidłowa odpowiedź na pytanie może być dość duża liczba osób. Jednak nie każdy z nich jest w stanie uzasadnić swoje wybory. Dla reguły języka rosyjskiego, który odnosi się do słowa badane we wczesnych klasach szkoły średniej.

Ale dlaczego to wszystko powstaje zamieszanie i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z prostą odpowiedź częściową na pytanie: „Dziewczynka” lub „dziewczyna”? Zdaniem ekspertów, jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że litery „O” i „e” po syczących spółgłosek zawsze słyszałem to samo, nawet w przypadkach, gdy są w pozycji uderzeniowej.

Więc chodźmy razem, a wszystko to samo słowo jest napisane poprawnie: „dziewczęta” czy „dziewczyny”? Słownik Dalya V. I. tego nie potrzebujemy. Po tym wszystkim, tylko polegać na istniejących reguł języka rosyjskiego.

Samogłoski po sizzling w rzeczownikach

Słowo „dziewczyna” – rzeczownik. W związku z tym, aby napisać go poprawnie, musimy opierać się na zasadach języka rosyjskiego, które dotyczą właśnie ta część mowy.

Samogłoski po Sizzling liter zakończeń

Końcówki po sizzling nieakcentowane (w rzeczowników i przymiotników) jest zawsze napisane litery „o”. Dla jasności, dajemy kilka przykładów:

  • piłka, hut, ołówek, świeca, bunkry itp.;
  • duże, ktoś inny i tak dalej.

Należy zauważyć, że opisana zasada ma zastosowanie tylko do tych słów, które nie zostały utworzone przez czasowników.

Więc spójrzmy razem, gdy nasze słowo jest uzależnione od „prawa”. Słowo „dziewczyna” – rzeczownik. Jednak weryfikowalne contact list nie jest w końcu. W związku z tym zasada opisana powyżej nie jest objęty.

Samogłoski po Sizzling liter sufiksów

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie napisać nazwisko rzeczownika „dziewczyna”, a następnie chcesz zapamiętać te wszystkie przepisy, które zajmują się właśnie w tej części mowy – a raczej przyrostki.

Jeżeli po sizzling litery wartości samogłoskę, należy najpierw sprawdzić, czy słowo przyrostki takie jak -ovnik (we współczesnej rosyjskiej nim bezproduktywnego) lub -ovk. Jeśli tak, to wystarczy napisać „o”. Oto kilka dobrych przykładów: grushovnik, hrychovka.

Po przestudiowaniu zasady zobaczyć spaść jeśli nam na słowo. "Dziewczyny" – rzeczownik, który ma korzenie – "Devchy" przyrostek – "POC" i zakończenie – "A". Jak widać, wszystkie przyrostki takie jak „ovnik lub” HVAC „nie jest i nie może. W związku z powyższym, zasada ta nie nam odpowiadał, i powinna nadal dążyć odpowiednie.

Samogłoski w przyrostków po sizzling w rzeczownikach

Aby zrozumieć, jak to jest napisane: „dziewczyna” czy „Girl”, trzeba pamiętać następującą regułę: jeśli rzeczownik jest nazwą przyrostki takie jak -onok, -chonok, -otk, -ovschin, -tuples, -onk po sizzling litery są zawsze napisane w „O”. Dla jasności i lepszego zrozumienia zasad podać kilka przykładów:

  • myszy Onokov;
  • pososh-ok;
  • lyagush-Onokov;
  • chłop-ok;
  • Gal chonok;
  • Legginsy-ovschin-A;
  • pęknięcie-OTC-a.

Analizować słowo „dziewczyna”

Po przedstawieniu zasad, to jest jasne, jak napisać: „dziewczyna” czy „Girl”. Pisowni w tym przypadku wymaga trochę analizy.

Tak więc, „dziewczynka” – rzeczownik. I „Devchy” – służy jako korzeń „PMC” – jako przyrostek i „A” – do końca.

Z powyższego wniosku jest to, że zostały sprawdzone podłoga podlega opisać zasady samogłosek w rzeczownikach po syczących spółgłosek. A przyrostek „PMC” służy jako główny dowód, że właściwie trzeba napisać „dziewczynki”.

Tak więc, nie ma powodów, aby myśleć o tym mowa. Chociaż należy zauważyć, że w języku rosyjskim, istnieje wiele innych słów, gdy piszesz, że niektórzy ludzie mają podobne problemy. Rozważmy niektóre z nich.

Przymiotnik przyrostki onu i Małe

Jeśli przymiotnik ma samogłoskę po sycząc, zaleca się, aby zwrócić uwagę, czy istnieje weryfikowalne słowa udarowe lub przyrostek Kobieta -on. Jeśli tak jest, to tylko „o” jest napisane w tych słowach. Na przykład, płótnie, jungle, śmieszne i PR.

Przysłówki na temat

tylko „około” powinno być napisane po zakończeniu sizzling dialektów nieakcentowanych. Tutaj jest oczywistym przykładem, gorący, dobre, świeże, i tak dalej.

słowa zapożyczone

W korzeniach słów zapożyczonych z języków obcych, zawsze należy pisać po syczących spółgłosek tylko „o”. Oto kilka przykładów: Joker, show, John, stary, major, grub, anchois, szorty, Joyce, wstrząs, Joel, etc …

Teraz znasz podstawowe zasady odnoszące się do pisania niektórych samogłosek po sizzling liter. Stosując je w praktyce, można łatwo być literat litery.