748 Shares 8890 views

Zasady czytać po francusku dla opornych

Zasady czytania Francuzi wydają się bardzo skomplikowane. Zbieraniną spółgłosek i samogłosek, z których połowa nie można czytać, mnóstwo dziwnych dźwięków, kilka barów i kije ponad każdej samogłoski (znaki diakrytyczne). Ale oto kilka faktów, które będą patrzeć na te wyzwania inaczej.

Wybrała szlachty francuskiej w carskiej Rosji jako obowiązkowe dla każdego wykształconego człowieka. Przyczyny nie były jedynymi polityczne. Język ten można wyrazić najbardziej „nowoczesnych” pomysły. To nie jest żart, a to sprawia, że wszyscy zaczęli czytać książki przez autorów tego kraju w oryginale. Język francuski jest logiczne, elegancki i głęboki. Nic więc dziwnego, że mówił i pisał wielu myślicieli i filozofów.

Znając zasady zapoznania się z języka francuskiego, jesteś w 99% przypadków będzie w stanie odczytać nieznane słowa bez jednego błędu. Takich nie można powiedzieć o języku angielskim. W porównaniu z Francuzami, on obfituje w wyjątków.

Najprostsze zasady czytania w języku francuskim

Podajemy co na pewno trzeba wiedzieć, aby zacząć i które bez obawy posuwa się naprzód.

1. nacisk zawsze (bez wyjątku) mieści się w ostatnim sylaby. Wraz z grassirovaniem z samogłosek nosowych jest to wyjątkowa melodia mowy. Litery -S (zarówno dans, Tapis) t (w Enseignement, parlant), d (w drugim Phard), -Z (w Assez) -x (w AUX), -P ( w astap) -g na końcu słowa nie można odczytać. Ani wymawiane kombinację liter. Nie czytaj słowa na końcu litera R w połączeniu -er. Na przykład, parler (Parle).

2. Litera „e”, zasługuje na osobny opis. Zauważ, gdzie stoi: otwarty lub zamknięty sylaby nieakcentowane, czy nie, czy jest to w końcu wyrazu. Oczywiście, czytając francuskie przepisy yayka kiedy się wymowy samogłosek, naprawdę wymaga dużo czasu, aby zapamiętać. Najpierw zrozumieć, że jeśli spadnie, a nacisk sylaba jest zamknięta, to czyta blisko rosyjskiej „e”. Jeżeli sylaba jest otwarta, pismo staje się miękka i zabawne czytać jak Rosyjskiej „e”, jak w miodzie tekstu, tylko trochę inaczej – głębiej. Jako przykład możemy podać ogólny wyraz regarder (szukać). Posiada dwie litery „E”, które są odczytywane inaczej – bo pierwsza sylaba jest otwarta, ostatni – nieczynne.

3. W żadnym przypadku nie przeczytałem h się, jego zadanie – aby podzielić samogłosek. W innych przypadkach jest to po prostu napisane. Ale połączenie ch jest odczytywany jako „sh” (w języku angielskim jest ono wymawiane jako „ch”). Na przykład szansa (szansa), chacal (szakal). Inne popularne kombinacje samogłosek: pH – dźwięk „F” th – dźwięku „t”. Dla przykładu, Phare – Lighthouse, théorème – twierdzenie.

4. samogłosek nosowych – to sól i skórkę z francuskim. Zapewniają one charakterystyczny i niepowtarzalny dźwięk mowy. Z przyzwyczajenia, mogą się wydawać dość skomplikowane. Jednakże ich dźwięczność oczywiście zrekompensować wszystkich trudności. Są one widoczne w nosie, jakby zbliżał się do nosa „N”, ale bez wchodzenia w niego. Nosa się samogłoski Przed N i m. Sumie cztery samogłosek: i: a, o, u. Te litery są nie kłaniać się podwoiła i nn mm, lub przed innymi samogłoskami.

5. Litera „A” zachowuje się tak trudne, jak w języku angielskim. Z reguły jest to odczytać jako „for”. Ale zanim litery -e, -i, -y, to jest odczytywany jako „c”. Ale jeśli ona ma „ogon”, to jest zawsze odczytywane jako „c”. Na przykład, comme ça (com sa) – tak.

To nie wszystko przeczytać zasady języka francuskiego. To nie jest nawet wszystkich swoich podstawowych przepisów. Ale nie próbują szturmować francusku. Zasady czytania, aby dowiedzieć się lepiej w małych porcjach. Główną trudność dla większości uczniów nie są same w sobie zasady, i że niesłusznie dawkuje informacje. Przypuśćmy wymowa litery „e” jest lepiej poświęcić jedną sesję jako całość, nie odrywając się od innych dźwięków. Poznać zasady czytania francuskiej hurtowo, istnieje ryzyko, aby dojść do wniosku, o którym więcej niż jeden uczeń przyszedł „to zbyt trudne”