553 Shares 4355 views

Rusznica pistolet. Historia broni palnej

Na przełomie XIII i XIV wieku, świat znacznie wzbogacony broni – były niewidzialne, dopóki próbek postrzałowych w arsenałach armii europejskich. Jednak proszek jest ich podstawą, były na długo zanim został wynaleziony w Chinach, ale jego stosowanie zostało ograniczone do fajerwerków. Europejczycy okazały się bardziej praktycznych ludzi, a wkrótce polu bitwy został opublikowany kanonadę.

Nowe bronie i bezprecedensowe

Era broni palnej produkcji pierwszego armaty. Pomimo ich prymitywne i niedoskonałe, natychmiast stworzył znaczącą przewagę wojskową. Jeśli destrukcyjna moc broni był niski, psychologiczny efekt ich stosowania są ogromne. Wystarczy, by wyobrazić sobie, co musiał czuć w oczach przeciwników jasny błysk towarzyszy straszny huk i chmurę dymu. A prosvistevshee rdzeń w powietrzu i rozbił mur twierdzy, nie zwiększają optymizm.

To było jakiś czas przed pomysłów starożytnych płatnerzy skłoniło ich do tworzenia na podstawie obszernych i niezdarny artylerii ich mniejszą wersję. Taka konstrukcja pozwoliła żołnierzy trzymać broń w ręku, i utrzymywanie odpowiedniego poziomu mobilności i uderzając wroga na odległość. Tak więc okazało się pierwszy pistolet rusznica.

Urządzenie jest najwcześniejsze przykłady broni strzeleckiej

urządzenie techniczne, to przypomina jego przodka – pistolet. Nawiasem mówiąc, nawet nazwy z nich były podobne. Na przykład, Western Rusznikarze europejskie produkują tzw bombardelly – mniejszą wersję w Rosji i bombarduje rozprzestrzeniły ruchnitsy, używany do strzelania z niego. Pierwsze próbki tego rodzaju broni jest metalowa rura około metr długości i o grubości czterdziestu cm. Jeden koniec tępy wykonane z wywierconego otworu na górze zapłonu.

Rura ta wypełniona do skrzynki drewniane i przymocowana do niego za pomocą pierścieni metalowych. To pobiera lufę pistoletu. Po czym wlano do pokruszonego proszku, który zagęszcza się za pomocą wad. Następnie beczka została przesunięta kulę. We wczesnych przykładów jego roli przeprowadzić małe kamienie odpowiednią średnicę. Po tym, pistolet był gotowy do walki. Mogłem tylko doprowadzić go do celu i doprowadzić ją do otworu zapłonowego na rozgrzanych pręta metalowego kosza.

Ustalenia techniczne Rusznikarze

Ponieważ małe ramiona wszedł do użytku, to jest zawsze lepsze. Na przykład, pistolet rusznica XV miał dziurę w stacyjce po prawej stronie, a specjalna półka została powołana w jego pobliżu, gdzie wzniesiono proszek z nasion. Taka konstrukcja ma zaletę: doprowadzenia knota do półki (w tym przypadku – pręt żarowe), strzelec nie przyćmiła cel, jak to było wcześniej. Z powodu takich nieskomplikowanych ulepszeń może znacznie zwiększyć dokładność fotografowania.

Następujące zmiany, które uległo rusznica pistolet był wygląd klapką chroni półki z proszkiem nasion przed wilgocią i wystawieniu na działanie wiatru. I to jest prawdziwy przełom techniczny wynalazek można wymienić lniany knot zastąpił rozpalone stalowy pręt. Przetwarzane azotan lub alkohol winny, to tliła dawna i doskonale spełnia swoją funkcję, spalenie bezpiecznika.

Wynalazek spustu

Ale stary pistolet rusznica nadal być niewygodne. Problemem było to, że strzał był zobowiązany wnieść półki ramię z proszkiem nasion, ponieważ to, co jest często miss przez wypalanie. Jednak Rusznikarze rozwiązali ten problem. Że otwór wywiercony w drewnianym pudełku, i przepuszczono przez pasmo metalu w formie litery S jest ruchomo zamocowany w środku.

Do górnego końca z niego skierowane gołych półek, zapinany tlącego się knota, a dolna część ma taką samą funkcję jak nowoczesne spuście bronią. Zacisnął palce na górnej części padł bezpiecznik zapalić proch, a następnie strzał. Ten projekt zapisany strzelcy z potrzeby trzymać blisko piecyka pola.

Pod koniec XV wieku rusznica broń odprzodowa został wyposażony w specjalne urządzenie, jeszcze bardziej poprawia sprawność w strzelaniu. Było to pierwsze rusznica, prototyp karabinu przyszłych zamknięć. Jakiś czas później została wyposażona w tarczę ochronną, która chroni oko strzelca w wybuchu zapłon prochu. Konstrukcja ta była charakterystyczna dla produkcji mistrzów Anglii.

Cięcie beczek i niedopałki poprawę

W latach siedemdziesiątych XVI wieku najważniejszym krokiem w poprawie bronią było pojawienie się pierwszych lufą gwintowaną. Zostały one wymyślone rusznikarzy z Norymbergi, a skuteczność takich innowacji natychmiast stało się jasne, jak ograbienia rusznica pistolet mogą razić cele z większą dokładnością.

Znaczące zmiany przeszły przez ten czas, a tyłek. Przed miał rację, a przez wypalanie to nie spoczął na klatce piersiowej, który spowodował skrajne niedogodności. Francuskich mistrzów dał mu zakrzywiony kształt, który przewidziany kierunek energii odrzutu jest nie tylko do tyłu, jak to było wcześniej, ale w górę. Ponadto, może to być na styk spoczywa na ramieniu. To właśnie ten projekt stał się klasykiem i pozostał zasadniczo do dnia dzisiejszego.

Pojawienie muszkietów rusznica

Pod koniec XVI wieku ręcznych broni palnej ostatecznie ukształtował się jako niezależny typu, którzy rzucili na stałe z projektem, od problemów swej artylerii. W tym okresie, szerokie wejście do wojskowych Leksykon imion takich jak knot muszkietu arkabuz, muszkiet, i tak dalej. W Rusznikarze projekt idea tych lat doprowadziły do coraz większej ilości ulepszeń.

Na przykład, znany muszkiet pojawiły się po pomysł urodził się umieścić ciężki karabin rusznica na wsparcie nazywa podsoshkom. Wydawałoby się dość proste wynalazek, ale jest możliwe, aby natychmiast poprawić dokładność i zakres, aby zwiększyć kaliber lufy oraz stworzenie dodatki myśliwskie. Muzeum broni rozmieszczonych w ekspozycjach Ermitażu, posiada bogatą kolekcję próbek bronią tamtej epoki.

Wady knot broni

Ale wszelkie próby poprawy, nieznacznie wyprzedzając karabinem muszkietu rusznica 15 wieku. W obu przypadkach, przed podjęciem strzał, to było konieczne, opierając niedopałek na ziemię, aby zasnąć w nim wystarczającą ilość proszku. Następnie za pomocą wad i ramrod dokładnie zamknąć i wpadają do pocisku. Wlać na proszek z nasion półka zamknąć pokrywę i wstawić tlenia knot. Przykryć i ponownie otwiera się dopiero po już celują. Eksperyment wykazał, że cały ten proces trwa co najmniej dwie minuty, w sytuacji bojowej bardzo dużo. Ale nawet w tym niedoskonałym świecie broni, stając się ogień, to fundamentalnie zmienił procedurę prowadzenia wojny.

Sukcesy rosyjskiej broni

Należy zauważyć, że muszkiety, wykonany w Rosji w XVII wieku i był używany w wojsku, wraz z Holendrami, w żaden sposób nie gorszy od tej ostatniej ze swoich cech bojowych, a poszczególne próbki były znacznie lepsze od nich. W tym czasie armia rosyjska jest w znacznym stopniu zmienione z powodu przeprowadzanych reform w nim, ze względu na wymogi historycznej i politycznej sytuacji w tych latach. Aby chronić stan z ciągłymi próbami agresji modernizacji zachodnich sąsiadów armii było konieczne, a jednym z jej elementów jest poprawa broni, w tym broni strzeleckiej.

Niemiecka pomoc dla fotografowania muszkiet

muszkiety technologia stosowania raz jest dobrze wykazano w opublikowanym w 1608 roku w Niemczech, specjalnym wydaniu to narzędzie szkoleniowe dla piechurów. Jest bogato ilustrowana rycinami artysty Yakova Van Gein, przedstawiono sposób ładowania karabinów i metod wiertniczych leczenia. Ponadto, rysunki pozwalają nowoczesny czytnik zrozumieć, jak wyglądają w pełnych strzałek wyposażenie bojowe.

Wyraźnie widoczne na odciski tzw Bandelier – pasy, nakładanymi na lewym ramieniu, do którego są przyłączone, dziesięć do piętnastu pojemników skóry i każdy z nich zawiera pojedynczy ładunek prochu. Ponadto, pas myśliwski miał w kolbie z suchym Zmiażdżony proszek nasion. Uzupełnienie stroju pyzhami woreczek i kul. Muszę powiedzieć, że to wydanie jest dziś wielką wartość, a to rzadka muzeum broni ma go w swoich ekspozycjach.